Digea & EΡΤ hellas sat 39°E

There are 1,629 replies in this Thread which was already clicked 226,752 times. The last Post () by magos21.

  • Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά

    Έχω πρόβλημα να βρω της 39 μοίρες του Hellas sat ..

    Μήπως ξέρει Κάνεις μία δυνατή συχνότητα από αυτό τον δορυφόρο …

    Παιδιά όλα οκ !! Το LNB είχε πρόβλημα

  • γεια σου κι εσενα και καλοσωρισες...



    σχεδον ολες ειναι δυνατες...(με μικρη εξαιρεση τις 2 της ερτ,οι οποιες ειναι απλα καλες...)

  • λοιπον παλικαρια ( γενικως)... οταν ζητατε βοηθεια, θελουμε κι εμεις που προσπαθουμε να σας βοηθησουμε ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ και οχι να τα βγαζουμε με το ζορι.


    φιλε fotis111 (συγκεκριμενα) οταν λες οτι το αρχειο δεν ειναι σωστο, το κατεβαζεις-το αποσυμπιεζεις το βαζεις στον δεκτη και σου λεει οτι ειναι λαθος?

    η δεν προλαβαινεις να φτασεις σε αυτο το σημειο και συμβαινει κατι αλλο...



    τον αλλο τροπο δοκιμασες? (να μπεις στο πινακακι και να καταχωρησεις τα απαραιτητα για τα καναλια...?)

  • Τελικα με τον δεκτη αυτον βρηκα ακρη !! τον φλασαρισα , αλλα δεν βρισκο το κρυφο ΜΕΝΟΥ

  • Καλή χρονιά σε όλους. Ο Γιώργος έχει ένα δίκιο. Σε έναν άλλον άνθρωπο όταν ζητάμε βοήθεια και δεν είναι μπροστά και δεν μπορεί να βλέπει και να παρέμβει, δίνουμε λεπτομέρειες. Επίσης όταν μας λέει κάνε αυτό ή το άλλο και μας τα λέει βήμα βήμα, δεν αρχίζουμε τα δικά μας και το φτάνουμε στο αμήν. Το έχω ζήσει και καταλαβαίνω.

  • Καλη χρονια σας ευχομαι με υγεια και ευτηχεια !!

    Το προηγούμενο image Είχε το κρυφό μενού , Δυστυχώς αυτό το image που το flash ,,, δεν έχει το κρυφό μενού !!!

  • αν εχει emu και παιζει καναλια (πχ digea/ert κλπ) σιγουρα εχει, απλα ισως να εχει αλλαξει και η θεση του.


    πανε σε ενα καναλι πχ ερτ , και δοκιμασε info και μετα καποιο απο τα χρωματιστα (κοκκινο -κιτρινο) μηπως και ανοιξει κανας πινακας...

  • Όσον αφορά αυτό το μηχάνημα

    Το Φλασαρισα με το Image που υπάρχει εδώ μέσα στο Φόρουμ

    Και το Image αυτό δεν έχει το κρυφό μενού είναι άχρηστο αυτό το Image γι’ αυτό το μηχάνημα

  • fotis111 το firmware αυτό είναι από τον κατασκευαστή με τα πιο τελευταία bootloader, emu, channels και default database για το 2022.

    οπότε αν κάνεις αναβάθμιση και επιλέξεις να κρατήσεις τα κανάλια σου δημιουργεί ένα θέμα η database του 2016 στον emu.

    Να θυμίσω οτι το μενού του editor το κρύβουμε ή το εμφανίζουμε όταν είμαστε στην γλώσσα με 0000

  • Γεια σας παιδιά και καλή χρόνια να έχουμε ,τελικά το πρόβλημα ήταν το lnb .

    Έβλεπε μόνο 20 κανάλια στον δορυφόρο και ούτε ένα ελληνικό ….

  • Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι για το χωριό μου επειδή είμαστε σε λευκή περιοχή να πιάσω δορυφορικά DIGEA-ERT από τις 39E,έχω ήδη πιάτο 80αρι Televes από τα πορτοκαλί,λέω να αγοράσω το συγκεκριμένο δέκτη (https://www.e-shop.gr/edision-piccollo-s2-t2-c-p-PER.603832) ακούγεται πολύ καλός.

    Το θέμα μου είναι το εξής επειδή έχω μπει στο sat soft στο αντίστοιχο του συγκεκριμένου δέκτη ποιο ακριβώς zip να κατεβάσω? ένα από αυτά που λέει Digea hd-ERTHD?και αν το κατεβάσω το βασικό θα μου τα ανοίξει όλα τα HD DIGEA-ERT η λόγω απουσίας flag δεν θα τα ανοίγει

  • το θεμα με το flag το εχει λυθει, σε ολους τους δεκτες που ειναι ακομα σε υποστηριξη, και σε παρα πολλους που ειναι εκτος υποστηριξης (και νομιζω το ιδιο συμβαινει και σε αλλα brand, ειδικα αν αυτα αφορουν την ελληνικη αγορα).


    το ποιο .zip να κατεβασεις...

    καθε αρχειο, εχει κι εναν αριθμο. οσο μεγαλυτερος, τοσο νεωτερο το λογισμικο = ολα τα τελευταια νεα πανω . οποτε συνηθως παμε στο τελευταιο, εκτος εαν αυτο εχει καποιο bug και γυρισουμε σε προηγουμενο.


    στο θεμα του δεκτη..., μια χαρα ειναι, αλλα αν η χρηση του ειναι αποκλειστικα για τα καναλια των 39Ε, υπαρχουν δεκτες και στα μισα χρηματα που κανουν τη δουλεια...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!