AFN Channel

There are 408 replies in this Thread which was already clicked 42,785 times. The last Post () by voukefalas.

  • #disablecrccws_only_for = 0E00:000000

    αυτό που γράφεις εδώ δεν είναι σωστό λόγω οτι σε καθε reader για emu Που ειναι για Powervu πρεπει να υπάρχει αυτο disablecrccws_only_for = 0E00:000000 (και οτι θυμάμαι οταν ειναι κλειστό αυτό στα afn και πας στα discovery γίνεται blackout )

    Καλά τα λες, έτσι είναι και οι οδηγιες στο wiki του emu.


    Για την ακρίβεια όμως το disablecrccws_only_for = 0E00:000000 χρειάζεται μονο στα powervu που χρησιμοποιούν DES encryption. Το AFN (αυτή την περίοδο) χρησιμοποιεί CSA και εκεί τα checksum bytes λειτουργούν ως τέτοια, οπότε πρέπει να είναι σωστά (και είναι όντως γιατί τα φτιάχνει το emu). Στο DES δεν υπάρχουν checksum bytes, οπότε λέμε στο oscam να μην τα φτιάχνει (να μην ασχολείται καθόλου).

  • #disablecrccws_only_for = 0E00:000000

    αυτό που γράφεις εδώ δεν είναι σωστό λόγω οτι σε καθε reader για emu Που ειναι για Powervu πρεπει να υπάρχει αυτο disablecrccws_only_for = 0E00:000000 (και οτι θυμάμαι οταν ειναι κλειστό αυτό στα afn και πας στα discovery γίνεται blackout )

    μονο στο reader εmu στο αλλο δε χρειαζεται..σε μενα παιζει καμπανα κ δε το ψαχνω παραπανω οταν κατι δουλευει δε το πειραζω...ncam 1.9 oscam 11438 gcam 1.8 δοκιμασμενο ολα τα καναλια ειναι οκ

    σωστό billis

    ομάδα που συνεχίζει να κερδίζει δεν αλλάζει

    πες μου όμως κάτι σε παρακαλώ.......τι σου δίνει το ncam που δεν το έχει το φοβερό & τρομερό oscam-emu?;

    το gcam δεν το ξέρω καθόλου! τι κάνει αυτό, έχουμε κάποιο κέρδος <πουθενά> ?; ;)

  • νομιζω για vu δεκτες και ειδικα με blackhole...ειναι καλυτερο(ncαm) απο oscam ...ειδικα στο afn update σε λιγα δευτερολεπτα βουλα εικονα ενω το oscam αργει σε μενα τουλαχιστον...παρα πολυ....

  • Και νομίζεις ότι οφείλεται το ncam για αυτό και όχι τα κλειδιά που έχεις στο SoftCam.Key;;;

    Και επίσης νομίζεις ότι η συμπεριφορά αυτή έχει να κάνει με τον δέκτη που έχεις;;;


    Κάποτε με είχες συμβουλέψει να μάθω τα βασικά... αλλά μάλλον εσύ δεν τα ξέρεις...

  • Πες τα nautilus για την παραπλάνηση με το ncam/gcam που λένε ότι είναι καλύτερα ενώ η αλήθεια είναι αυτά είναι μια φθηνή απομίμηση του oscam ...αν ήταν κύριοι αυτοί που κάνανε τον ncam/gcam θα έπρεπε να έχουνε τον κωδικα δημόσια για να δούμε τι πραγματικά κάνουν και οχι να κλέβουνε από τον oscam και να το παρουσιάζουν σαν δικό τους ....

  • Έτσι ακριβώς, όταν χρησιμοποιείς λογισμικό ανοιχτού κώδικα και το τροποποιείς όπως το τροποποιείς, υποχρεούσαι να δημοσιεύεις τον κώδικα με τις όποιες αλλαγές έχεις κάνει.


    Από και πέρα, απ' όσο γνωρίζω το ncam έχει κάποιες επουσιώδεις αλλαγές/βελτιώσεις που αφορούν στο κομμάτι του oscam, όχι του emu. Οι αλλαγές αφορούν στη συμβατότητα με κάποιες έξυπνες κάρτες, και δεν ξεπερνούν τις 10-20 γραμμές κώδικα... Τρίχες δηλαδή. Στο κομμάτι του emu είναι ακριβώς το ίδιο.


    Αν θέλω να γίνω κακός, θα έλεγα ότι μπορεί να έχουν βάλει και κάποιο malware ή spyware μέσα στον κώδικα...

    Αλλιώς ποιος είναι ο λόγος να πάρεις κάτι και να το κάνεις closed source χωρίς να του αλλάξεις τίποτα εκτός από το όνομα;

  • ευχαριστώ....με καλύψατε

    λέω κι εγώ να κάνω το Jcam (βλέπε John cUm... :P)


    τα συμπεράσματα ανήκουν στο αναγνωστικό κοινό


    για να ξέρουμε τι λέμε & τι κάνουμε 8)

  • Και νομίζεις ότι οφείλεται το ncam για αυτό και όχι τα κλειδιά που έχεις στο SoftCam.Key;;;

    Και επίσης νομίζεις ότι η συμπεριφορά αυτή έχει να κάνει με τον δέκτη που έχεις;;;


    Κάποτε με είχες συμβουλέψει να μάθω τα βασικά... αλλά μάλλον εσύ δεν τα ξέρεις...

    το softacm φιλτατε ειναι το ιδιο δε αλλαζει....κ για τα ncam k oscam...oscam ncam ειναι τα ιδια τι δε καταλαβαινεις απο αυτο ..απλα σε μενα δουλευει καλυτερα το ncam me black hole και λενε κ αλλοι σε φορουμ δε ειναι δικα μου τα ncam oscam....επειδη ασχολουμαι πανω απο 20 χρονια με αυτο το χομπι ....δορυφορικη...μη τα περιμενεις ετοιμα ολα αν θελεις ετοιμα τα πραγματα παιρνεις νοβα οτε η iptv αυτο υσχυει για ολους...μας...φιλικα παντα..

  • Συνεχίζεις να εκτίθεσαι... ειδικά όταν λες ότι ασχολείσαι και 20 χρόνια... καταλαβαίνω πώς ασχολείσαι...


    Πόσο γρήγορα θα γίνει το auto update των κλειδιών στο afn ή σε όποιο άλλο πακέτο, εφόσον όπως λες έχεις τα ίδια ΕΜΜ κλειδιά στο SoftCam.Key, ΔΕΝ εξαρτάται από το emu που χρησιμοποιείς. Εξαρτάται από το πόσο συχνά και πότε ακριβώς εκπέμπονται τα emm πακέτα από τον πάροχο.


    Εσύ προφανώς δοκίμασες 1-2 φορές το κάθε emu (oscam-emu και ncam) και επειδή έτυχε (λόγω του μεταβλητού διαστήματος που εκπέμπονται τα emm πακέτα) το ένα να κάνει πιο γρήγορα update από το άλλο, έβγαλες συμπέρασμα για το πιο είναι καλύτερο.


    Και εμένα μου έχει τύχει στο afn να κάνει update τα κλειδιά σε 1 λεπτό από την ώρα που θα συντονιστώ, ενώ μου έχει τύχει να κάνει και σε 10 ή 15 λεπτά. Τι να συμπεράνω; Ότι το πρόγραμμα (oscam-emu) τη μια δουλεύει σωστά και την άλλη όχι; Ότι είναι ανάλογα τις ορέξεις του; Δεν είμαστε ακόμα στην εποχή την τεχνητής νοημοσύνης...


    Τα προγράμματα κάνουν ότι είναι φτιαγμένα να κάνουν και αν είχες στοιχειώδεις γνώσεις θα καταλάβαινες ότι κάθε τι έχει εξήγηση. Δεν υπάρχει τίποτα τυχαίο. Εγώ κοιτάω λοιπόν τα logs του emu που χρησιμοποιώ και ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ τι συμβαίνει. Κάτι που εσύ 20 χρόνια δεν μπορείς να κάνεις...

  • φιλε μαλλον πρεπει να ηρεμησεις δε ξερω την ηλικια σου αλλα βλεπω σου κανουν κ like μερικοι..και δε θελω να πω καμια βαρια κουβεντα εχετε ενα ελλατωμα σε οποιο forum κ να μπεις ο νεοελληνας ετοιμος να αρπαχτει...λοιπον δε με ενδιαφερει πιο ειναι καλυτερο χ...κα...το εγραψα και πιο πανω σε εμενα δουλευει καλα..δε εχω πια ελευθερο χρονο κ δε το ψαχνω παραπανω γκεγκε ...ο καθενας εχει τις δικες του αναγκες ..πχ vu blackhole ncam για εμενα σε πειραζει αυτο σε ενοχλει..προβλημα σου...εσυ μπορει να γουσταρεις edision satdream oscam προβλημα σου παλι..αν θες να το παμε ετσι..πριν δυο χρονια ελεγα σε καποιους σαν κ εσενα οτι το powervu θα σπασει καποια στιγμη κ με βριζανε οτι δε προκειται ουτε για πλακα να σπασει ειδικα τα afn που ειναι του αμερικανικου στρατου..τωρα αυτοι οι μαγκες που ειναι ...το τι ξερω τι δε ξερω ειναι δικο μου θεμα....αλλωστε καποια πραγματα ποια δε βγαινουν εξω...ειναι πριβε ακομη κ κλειδια και δε ειναι ολοι για κονομησουν ειναι για αλλουσ λογους...απολαυσε τη δορυφορικη οσο θα υπαρχει ετσι..γιατι θα αλλαξει .....προς το χειρωτερο....εχω ζησει καλες εποχες με τα tps canalsat nova me tecview δεκτη με εdιsιοn με october ...yumatu...καλη θεαση να εχεις με οτι γουσταρεις εμενα αφησε με να βλεπω οπως θελω εγω...

    Edited once, last by billis ().

  • φιλε μαλλον πρεπει να ηρεμησεις δε ξερω την ηλικια σου αλλα βλεπω σου κανουν κ like μερικοι..και δε θελω να πω καμια βαρια κουβεντα εχετε ενα ελλατωμα σε οποιο forum κ να μπεις ο νεοελληνας ετοιμος να αρπαχτει...λοιπον δε με ενδιαφερει πιο ειναι καλυτερο χ...κα...το εγραψα και πιο πανω σε εμενα δουλευει καλα..δε εχω πια ελευθερο χρονο κ δε το ψαχνω παραπανω γκεγκε ...ο καθενας εχει τις δικες του αναγκες ..πχ vu blackhole ncam για εμενα σε πειραζει αυτο σε ενοχλει..προβλημα σου...εσυ μπορει να γουσταρεις edision satdream oscam προβλημα σου παλι..αν θες να το παμε ετσι..πριν δυο χρονια ελεγα σε καποιους σαν κ εσενα οτι το powervu θα σπασει καποια στιγμη κ με βριζανε οτι δε προκειται ουτε για πλακα να σπασει ειδικα τα afn που ειναι του αμερικανικου στρατου..τωρα αυτοι οι μαγκες που ειναι ...το τι ξερω τι δε ξερω ειναι δικο μου θεμα....αλλωστε καποια πραγματα ποια δε βγαινουν εξω...ειναι πριβε ακομη κ κλειδια και δε ειναι ολοι για κονομησουν ειναι για αλλουσ λογους...απολαυσε τη δορυφορικη οσο θα υπαρχει ετσι..γιατι θα αλλαξει .....προς το χειρωτερο....εχω ζησει καλες εποχες με τα tps canalsat nova me tecview δεκτη με εdιsιοn με october ...yumatu...καλη θεαση να εχεις με οτι γουσταρεις εμενα αφησε με να βλεπω οπως θελω εγω...

    το powervu έσπασε πριν το 2014 απλά το 14 ο Colibri δημοσίευσε τα πάντα για τους κοινούς θνητούς!!!

  • φιλε μαλλον πρεπει να ηρεμησεις δε ξερω την ηλικια σου αλλα βλεπω σου κανουν κ like μερικοι..και δε θελω να πω καμια βαρια κουβεντα εχετε ενα ελλατωμα σε οποιο forum κ να μπεις ο νεοελληνας ετοιμος να αρπαχτει...λοιπον δε με ενδιαφερει πιο ειναι καλυτερο χ...κα...το εγραψα και πιο πανω σε εμενα δουλευει καλα..δε εχω πια ελευθερο χρονο κ δε το ψαχνω παραπανω γκεγκε ...ο καθενας εχει τις δικες του αναγκες ..πχ vu blackhole ncam για εμενα σε πειραζει αυτο σε ενοχλει..προβλημα σου...εσυ μπορει να γουσταρεις edision satdream oscam προβλημα σου παλι..αν θες να το παμε ετσι..πριν δυο χρονια ελεγα σε καποιους σαν κ εσενα οτι το powervu θα σπασει καποια στιγμη κ με βριζανε οτι δε προκειται ουτε για πλακα να σπασει ειδικα τα afn που ειναι του αμερικανικου στρατου..τωρα αυτοι οι μαγκες που ειναι ...το τι ξερω τι δε ξερω ειναι δικο μου θεμα....αλλωστε καποια πραγματα ποια δε βγαινουν εξω...ειναι πριβε ακομη κ κλειδια και δε ειναι ολοι για κονομησουν ειναι για αλλουσ λογους...απολαυσε τη δορυφορικη οσο θα υπαρχει ετσι..γιατι θα αλλαξει .....προς το χειρωτερο....εχω ζησει καλες εποχες με τα tps canalsat nova me tecview δεκτη με εdιsιοn με october ...yumatu...καλη θεαση να εχεις με οτι γουσταρεις εμενα αφησε με να βλεπω οπως θελω εγω...

    Είμαι πολύ ήρεμος και δεν έχω καμιά όρεξη να αρπαχτώ. Αντίθετα ΕΣΥ μου την είπες για τις γνώσεις μου παλιότερα... Χωρίς να με ξέρεις...


    Να χρησιμοποιείς όποιο emu θες και σε βολεύει. Αυτό έλειπε να σου πω εγώ και ο καθένας τι θα κάνεις. Απλά όταν γράφεις κάτι δημόσια και εκθέτεις την άποψή σου, θα πρέπει να μάθεις να δέχεσαι και την κριτική. Αυτό που ισχυρίστηκες για τα emu ήταν λάθος και γι' αυτό σε διόρθωσα. Και αρκετοί συμφώνησαν με την δική μου άποψη (που απ' ότι φαίνεται σε πειράζει...!!!). Αν είχες επιχειρήματα να στήριζες την άποψή σου με αυτά. Αν δε θες να κρίνονται αυτά που λες, μη γράφεις σε δημόσια fora.


    Τώρα κλείνοντας... ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ θα μου απευθύνεσαι με φράσεις του στυλ "ελεγα σε καποιους σαν κ εσενα...". Δε με ξέρεις, δε σε ξέρω, και καλό είναι να μαζευτείς λιγάκι για να τα πάμε καλά.

  • φιλε μαλλον πρεπει να ηρεμησεις δε ξερω την ηλικια σου αλλα βλεπω σου κανουν κ like μερικοι..και δε θελω να πω καμια βαρια κουβεντα εχετε ενα ελλατωμα σε οποιο forum κ να μπεις ο νεοελληνας ετοιμος να αρπαχτει...λοιπον δε με ενδιαφερει πιο ειναι καλυτερο χ...κα...το εγραψα και πιο πανω σε εμενα δουλευει καλα..δε εχω πια ελευθερο χρονο κ δε το ψαχνω παραπανω γκεγκε ...ο καθενας εχει τις δικες του αναγκες ..πχ vu blackhole ncam για εμενα σε πειραζει αυτο σε ενοχλει..προβλημα σου...εσυ μπορει να γουσταρεις edision satdream oscam προβλημα σου παλι..αν θες να το παμε ετσι..πριν δυο χρονια ελεγα σε καποιους σαν κ εσενα οτι το powervu θα σπασει καποια στιγμη κ με βριζανε οτι δε προκειται ουτε για πλακα να σπασει ειδικα τα afn που ειναι του αμερικανικου στρατου..τωρα αυτοι οι μαγκες που ειναι ...το τι ξερω τι δε ξερω ειναι δικο μου θεμα....αλλωστε καποια πραγματα ποια δε βγαινουν εξω...ειναι πριβε ακομη κ κλειδια και δε ειναι ολοι για κονομησουν ειναι για αλλουσ λογους...απολαυσε τη δορυφορικη οσο θα υπαρχει ετσι..γιατι θα αλλαξει .....προς το χειρωτερο....εχω ζησει καλες εποχες με τα tps canalsat nova me tecview δεκτη με εdιsιοn με october ...yumatu...καλη θεαση να εχεις με οτι γουσταρεις εμενα αφησε με να βλεπω οπως θελω εγω...

    το powervu έσπασε πριν το 2014 απλά το 14 ο Colibri δημοσίευσε τα πάντα για τους κοινούς θνητούς!!!

    Και ήδη από το καλοκαίρι του 2015, ο κώδικας είχε μπει στο oscam-emu, αλλά o billis πρόβλεψε ότι θα σπάσει πριν 2 χρόνια, δηλαδή το 2016. Γελάνε και τα τσιμέντα...

  • φιλε μαλλον πρεπει να ηρεμησεις δε ξερω την ηλικια σου αλλα βλεπω σου κανουν κ like μερικοι..και δε θελω να πω καμια βαρια κουβεντα εχετε ενα ελλατωμα σε οποιο forum κ να μπεις ο νεοελληνας ετοιμος να αρπαχτει...λοιπον δε με ενδιαφερει πιο ειναι καλυτερο χ...κα...το εγραψα και πιο πανω σε εμενα δουλευει καλα..δε εχω πια ελευθερο χρονο κ δε το ψαχνω παραπανω γκεγκε ...ο καθενας εχει τις δικες του αναγκες ..πχ vu blackhole ncam για εμενα σε πειραζει αυτο σε ενοχλει..προβλημα σου...εσυ μπορει να γουσταρεις edision satdream oscam προβλημα σου παλι..αν θες να το παμε ετσι..πριν δυο χρονια ελεγα σε καποιους σαν κ εσενα οτι το powervu θα σπασει καποια στιγμη κ με βριζανε οτι δε προκειται ουτε για πλακα να σπασει ειδικα τα afn που ειναι του αμερικανικου στρατου..τωρα αυτοι οι μαγκες που ειναι ...το τι ξερω τι δε ξερω ειναι δικο μου θεμα....αλλωστε καποια πραγματα ποια δε βγαινουν εξω...ειναι πριβε ακομη κ κλειδια και δε ειναι ολοι για κονομησουν ειναι για αλλουσ λογους...απολαυσε τη δορυφορικη οσο θα υπαρχει ετσι..γιατι θα αλλαξει .....προς το χειρωτερο....εχω ζησει καλες εποχες με τα tps canalsat nova me tecview δεκτη με εdιsιοn με october ...yumatu...καλη θεαση να εχεις με οτι γουσταρεις εμενα αφησε με να βλεπω οπως θελω εγω...

    το powervu έσπασε πριν το 2014 απλά το 14 ο Colibri δημοσίευσε τα πάντα για τους κοινούς θνητούς!!!

    Και ήδη από το καλοκαίρι του 2015, ο κώδικας είχε μπει στο oscam-emu, αλλά o billis πρόβλεψε ότι θα σπάσει πριν 2 χρόνια, δηλαδή το 2016. Γελάνε και τα τσιμέντα...

    Δεν θα το γνώριζε μάλλον ! καλα είναι όμως να χαλάρωσή η φάση, δεν υπάρχει λόγος να χαλιέστε!

    • Official Post

    Calm Down Guys


    Υ.Γ: Καποιο ''υφακι'' εδώ μέσα δεν μου αρέσει, για να αλλάξει ροτα για να μην αλλάξει ''πλοίο'' ;)


    :hello

  • φιλε μαλλον πρεπει να ηρεμησεις δε ξερω την ηλικια σου αλλα βλεπω σου κανουν κ like μερικοι..και δε θελω να πω καμια βαρια κουβεντα εχετε ενα ελλατωμα σε οποιο forum κ να μπεις ο νεοελληνας ετοιμος να αρπαχτει...λοιπον δε με ενδιαφερει πιο ειναι καλυτερο χ...κα...το εγραψα και πιο πανω σε εμενα δουλευει καλα..δε εχω πια ελευθερο χρονο κ δε το ψαχνω παραπανω γκεγκε ...ο καθενας εχει τις δικες του αναγκες ..πχ vu blackhole ncam για εμενα σε πειραζει αυτο σε ενοχλει..προβλημα σου...εσυ μπορει να γουσταρεις edision satdream oscam προβλημα σου παλι..αν θες να το παμε ετσι..πριν δυο χρονια ελεγα σε καποιους σαν κ εσενα οτι το powervu θα σπασει καποια στιγμη κ με βριζανε οτι δε προκειται ουτε για πλακα να σπασει ειδικα τα afn που ειναι του αμερικανικου στρατου..τωρα αυτοι οι μαγκες που ειναι ...το τι ξερω τι δε ξερω ειναι δικο μου θεμα....αλλωστε καποια πραγματα ποια δε βγαινουν εξω...ειναι πριβε ακομη κ κλειδια και δε ειναι ολοι για κονομησουν ειναι για αλλουσ λογους...απολαυσε τη δορυφορικη οσο θα υπαρχει ετσι..γιατι θα αλλαξει .....προς το χειρωτερο....εχω ζησει καλες εποχες με τα tps canalsat nova me tecview δεκτη με εdιsιοn με october ...yumatu...καλη θεαση να εχεις με οτι γουσταρεις εμενα αφησε με να βλεπω οπως θελω εγω...

    επειδή θίγεις & τα likes των άλλων......

    άσε τον νεοέλληνα γιατί έχω κάνει & εξωτερικό (όπως & άλλοι) & έχω ακόμα πιο ΝΕΕΣ ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ για πολλά θέματα

    λες δεν σε νοιάζει χέσ...ες αλλά αγνοείς κάποια πράματα οπότε μην λες περί νεοέλληνα γιατί κι εσύ μέσα ανήκεις προφανώς στην ημιμάθεια

    γούστο σου & καπρίτσιο σου βέβαια. αλλά μην μου λες για ανάγκες αλλά για γούστα

    το OSCAM δεν είναι κανενός ρε άσχετε!!!!!!!!!!! ενώ το ncam ξεστραβώσου διάβασε τι σου είπαν & σκέψου να κβεις τι κάνουν που το παίρνουν copy paste συμπληρώνουν κάτιτις & μετά το κρατάνε για την ΠΑΡΤΗ ΤΟΥΣ

    νοοτροπία ΝΕΟΕΛΛΗΝΑ που κατηγορείς αλλά στηρίζεις NCAM

    και δεν συζητάμε για images ή μάρκα δεκτών. γκεγκε γέρο? έμπλεξες & την ηλικία εντελώς άσχετο με την συζήτηση μας........ :(


    παμε λοιπόν & στις μάρκες δεκτών..............να σε χαρώ

    λες για τα p0wervu με την εννοια ό,τι κλειδώνει ξεκλειδώνει ΧΑΙΡΩ ΠΟΛΥ

    μα δεν είδα κανέναν από την παρέα σας να βοηθάει ΚΟΣΜΟ & ΚΟΣΜΑΚΗ πώς θα γίνει όταν άνοιξαν & είχατε οι μισοι VU που άργησε να βγάλει τόσους μήνες DRIVERS & ΑΠΑΙΤΟΥΣΕ εσωτερικό streaming κλπ!!!!!!! που ποιοι ήξεραν να τα κάνουν? μην πω εγώ καμιά άσχημη κουβέντα γιατί μόλις κωλώσετε πετάτε 1 δεν έχω χρόνο & να κόψουν οι άλλοι το λαιμό τους

    τόσοι γνωστοί μου από συμβουλάτορες της οκάς & πωλητές πήραν τελικά VU

    τα νεότερα διορθώθηκαν με drivers μετά από μήηηηηνες ΟΚ

    τα παλιότερα ακόμα με pau streaming κλπ με τα όποια θέματα. μην πω για AFN

    τα νεότερα edision παίζουν όπως & τα dream τσακ μπαμ τι να λέμε? είπαμε καλή η vu παλιότερα σε εποχές που η dream ήταν πανάκριβη, μα τώρα ο κόσμος παίρνει edision που είναι Value4Money γιατί δεν του περισσεύουν! κι αν θες κατηγόρησέ με ότι τους προμοτάρω στα @@ μου. ότι είναι καλό το στηρίζω & δεν με νοιάζει. για όσο θα ναι όμως καλό μετά γεια σας :hello


    καλά τι να σχολιάσω τώρα για τις αερολογίες που υπάρχουν & πριβε & δεν ειναι για να οικονομήσουν

    tecview γοβα ? 200 & 300 τα διναν με το sw update

    yumatu? με cs pay server έπαιζε! είχα & digital box (κλωνος) δεν είμαστε άσχετοι ρε τι το πέρασες?

    θες να πάμε & πιο πίσω στις GAMMA cards? επειδή βλέπω σ'αρέσει να αναπολείς.......αλλά τι αξία θαχε αυτή η αναδρομή

    μόνο ιστορική


    δικαίωμά σου αναφαίρετο να βλέπεις όπως θες δημοκρατία έχουμε

    αλλά μην παραπληροφορείς

    & δεν μου είπες αν κανένα από αυτά τα Νcam, Qcam κλπ μαραφέτια δίνουν τίποτα παραπάνω ουσιαστικό :thumbdown:


    το blackhole ναι έδενε σε καποια receiver καλυτέρα. αλλά πέρα από αυτό είναι μια σκέτη Μαύρη Τρύπα όπως λέει η μετάφραση από τα αγγλικά. δεν φταίμε εμείς γι'αυτό λυπάμαι

  • φιλε μαλλον πρεπει να ηρεμησεις δε ξερω την ηλικια σου αλλα βλεπω σου κανουν κ like μερικοι..και δε θελω να πω καμια βαρια κουβεντα εχετε ενα ελλατωμα σε οποιο forum κ να μπεις ο νεοελληνας ετοιμος να αρπαχτει...λοιπον δε με ενδιαφερει πιο ειναι καλυτερο χ...κα...το εγραψα και πιο πανω σε εμενα δουλευει καλα..δε εχω πια ελευθερο χρονο κ δε το ψαχνω παραπανω γκεγκε ...ο καθενας εχει τις δικες του αναγκες ..πχ vu blackhole ncam για εμενα σε πειραζει αυτο σε ενοχλει..προβλημα σου...εσυ μπορει να γουσταρεις edision satdream oscam προβλημα σου παλι..αν θες να το παμε ετσι..πριν δυο χρονια ελεγα σε καποιους σαν κ εσενα οτι το powervu θα σπασει καποια στιγμη κ με βριζανε οτι δε προκειται ουτε για πλακα να σπασει ειδικα τα afn που ειναι του αμερικανικου στρατου..τωρα αυτοι οι μαγκες που ειναι ...το τι ξερω τι δε ξερω ειναι δικο μου θεμα....αλλωστε καποια πραγματα ποια δε βγαινουν εξω...ειναι πριβε ακομη κ κλειδια και δε ειναι ολοι για κονομησουν ειναι για αλλουσ λογους...απολαυσε τη δορυφορικη οσο θα υπαρχει ετσι..γιατι θα αλλαξει .....προς το χειρωτερο....εχω ζησει καλες εποχες με τα tps canalsat nova me tecview δεκτη με εdιsιοn με october ...yumatu...καλη θεαση να εχεις με οτι γουσταρεις εμενα αφησε με να βλεπω οπως θελω εγω...

    το powervu έσπασε πριν το 2014 απλά το 14 ο Colibri δημοσίευσε τα πάντα για τους κοινούς θνητούς!!!

    που ακομα & τώρα όσοι βλέπουν νομίζουν ότι είναι κάτι μαγικό

    & αγνοούν ή δεν ξέρουν ότι δεν έχει καμία σχέση με CardSharing αφού δεν έχει ούτε καν ΚΑΡΤΑ! είναι ενσωματωμένο μέσα στον δέκτη αν το λέω καλώς


    και επειδή δεν έχω στην πλάτη μου τα χρόνια του billis για διαφωτίστε με ρε παιδιά.......... έπαιξε ή δεν έπαιξε ΠΡΩΤΑ σε dream box????

    σε VU πάντως θα σε στενοχωρήσω billis αλλά ΟΧΙ :P


    και για τη γοβα ψευδοπροφήτες υπήρξαν ΠΑΜΠΟΛΛΟΙ....ναι άνοιξε για λίγο καιρό σε gshare με δεκτάκια που έδωσαν γι'αυτά 1 σκασμό λεφτά & τώρα?; άρα όποιοι προφητεύουν στον αέρα καλό είναι να το ξανασκεφτούν. τελικώς όλοι μέσω lεgal ή ξεlεgal IPτν την βλέπουν τελικά! ενώ όλοι κάθε χρόνο έλεγαν ότι θα σπάσει => που δεν είναι σπάσιμο στην ουσία (αφού δεν πρόκειται για cracking) αλλά για δυνατότητα ΜΟΙΡΑΣΜΑΤΟΣ!


    W@Rp άσε να δούμε αν ξέρει & τίποτα άλλο που μπορεί να φανεί χρήσιμο στους αναγνώστες........μου είναι ευχάριστες οι ιστορικές αναδρομές <3


    τεσπα δεν είδα τους Μαυρη Τρύπας image κάπου ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ να ασχολούνται ζεστά με όσα κανάλια μπορούν να ανοίξουν με pay ή τσαμπέ τρόπο.........που κατηγορεί κι αυτό ίσως ο billis όταν αναφέρθηκε στη καραμέλα χόμπυ συμφέροντα κλπ :cursing:

    το να δίνεις <ΦΩΣ> που λέμε στη πιάτσα σε ανθρώπους που τους ενδιαφέρει το Χ ή Ψ καναλάκι το θεώρω ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ μου μέσα από τη δική τους ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ

    ειδικά & ιδιαιτέρως όταν πολύ έχουν εξαπατηθεί από ΔΕΚΤΕΣ, ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΥΣ, διάφορα άλλα κολπα που τους υπόσχονταν τον ουρανό με τ'άστρα

    αλλά ξέρετε τι ενοχλεί επίσης? έχει δώσει γνωστός μου τα μύρια όσα για σαβούρες διαφόρων λογιών..........και με ρωτάει για κάτι

    του απαντάω αυτό παίζει & κάνει τόσο

    μου λέει ααααααα ακριβό

    ρε τόσα έχει χαλάσει γιατί του τα φάγανε άλλα αμφίβολης αξίας & ποιότητας του άδειασε η τσέπη εεεέ & τώρα ό,τι & να του πεις του φαίνεται ακριβό!!

    ας λογικευτούμε απλώς λιγάκι δεν είναι κακό. κατά το παρελθόν έχω δώσει τα μύρια όσα για το χόμπυ σε εποχές βέβαια που είχαμε άνεση. το ότι δεν έχουμε τώρα εμείς ως 'Ελληνες πολίτες άνεση σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει ότι είναι ακριβά

    κάτοπτρα & lnb κλπ θέλετε? φτηνότερα

    δέκτες & πιο σύγχρονοι? φτηνότερα

    ακόμα & το βρωμοIPτν που αναγκαστήκαμε να βάλουμε για πακέτα που δεν μοιράζονταν κι αυτό φτηνότερο είναι πλέον & με περισσότερα κανάλια


    και ξέφυγα & απ'το θέμα......... :)

    :hello

    Edited 2 times, last by spartans ().

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!