AFN Channel

There are 408 replies in this Thread which was already clicked 42,767 times. The last Post () by voukefalas.

  • εκανα αλλαγη και μετανομασια το παλιο oscam emu με το καινουριο μεσω dcc(init 4 διαγραφη το παλιο εβαλα το καινουριο και μετα Init 3) επανεκκινηση κτλ αλλα πλεον δεν εχω φως σε κανενα καναλι...ξαναεβαλα το παλιο που κρατησα backup αλλα παλι τιποτα!στο openwebif εξαφανιστηκε και η επιλογη για το μενου του oscam!!δεν πειραξα τιποτα αλλο τι μπορει να εγινε ρε παιδια?εχω μονο υποτιτλους πχ στο animal planet 0,8w

    εκανα και αλλαγη στα δικαιωματα σε 755(γιατι παλιοτερα ειχα το ιδιο θεμα) αλλα παλι τιποτα

    edit με το παλιο και αλλαγη παλι σε δικαιωματα σε 755 επαιξε με το καινουριο θα επανελθω με τις δοκιμες που θα κανω...

    Edited 4 times, last by Larpo ().

  • με αυτο τον τροπο σταμάτα μόνο το enigma...

    κανονικά έχουνε αναφέρει τα παιδιά κατά καιρός με αλλαγή σε αλλο cam ή none ,(αν θελει με telnet δίνεις killall -9 oscam-emu )

    μετανομασια οπως το παλιο

    και δικαιωμα 755 (με telnet chmod +x /usr/bin/oscam-emu)

  • ναι εχεις δικιο απλα επειδη και το προηγουμενο oscam που ειχα βαλει πιο καινουριο δουλεψε με τον τροπο που εγραψα πιο πανω ειπα να το δοκιμασω παλι ετσι.οκ ξαναεβαλα το παλιο ολα οκ.χρησιμοποιησα και το plugin για update afn που αναφερεις πιο πανω ολα οκ και στα afn

  • μάλλον κάτι τυχαίο έκανε και σου ήρθε με update από τα feed τοτε

    για το plugin -update afn ειναι αμφίβολης ποιότητας γιατί βασίζεται σε site που ανεβάζουνε τα κλειδιά , το μόνο και αξιόπιστο ειναι το AutoUpdate με τα emm keys και τιποτα αλλο ...

  • οκ ευχαριστω!πριν μαλλον απο βιασυνη κατι δεν εκανα σωστα.περασα και το καινουριο oscam ολα δουλευουν κομπλε τωρα

  • Νέο OSCam-Emu r780. Πλέον το AFN δεν χρειάζεται ξεχωριστό Emu reader για να δουλέψει!


    Binary για SatDreamGr και δέκτες με MIPS επεξεργαστή.

    Καλημερα.τα υπολοιπα ανοιγουν κανονικα με αυτο το oscam? Εννοω δεν θελει την τροποποιηση που κανουμε επειδη ειναι νεο?

  • Θα αφήσεις τον βασικό σου Emu reader όπως είναι (θα σβήσεις μόνο το "services = !afn" αν το έχεις), και θα σβήσεις τελείως τον reader για το AFN.

  • Καλησπέρα στην Ελληινκη παρέα.

    Υπαρχει πουθενα ενας οδηγός βημα πρός βημα,πως κανουμε εγκατσατση

    cam σε αυτου του τυπου αρχείο;;;; δηλ π.χ ............................

    oscam-svn XXX-XXXXXXX-webif-dvbapi-emu-r-upx.rar ????????

  • Αποσυμπιέζεις το .rar στον υπολογιστή σου και στέλνεις με ftp το binary (εκτελέσιμο) στον φάκελο που έχεις τώρα το binary του oscam-emu. Σβήνεις το παλιό (αφού σταματήσεις το oscam-emu) και μετονομάζεις το νέο σε ό,τι όνομα είχε το παλιό.


    Αλλιώς περιμένεις 1-2 μέρες να έρθει η νέα έκδοση από τα feeds του image που έχεις, αν δεν έχει έρθει ήδη.

  • Θα αφήσεις τον βασικό σου Emu reader όπως είναι (θα σβήσεις μόνο το "services = !afn" αν το έχεις), και θα σβήσεις τελείως τον reader για το AFN.

    στο βασικο μου reader μου εχει την επιλογη lb_whitelist_services = afn. την κανω διαγραφη για να μην μπερδευει πιθανον καπου τον reader η την αφηνω οπως εχει αφου μου ανοιγουν κανονικα τα afn?

  • Σβήσε την, και σβήσε και το παρακάτω από το oscam.services. Δεν χρειάζεται πια.


    Code
    [afn]
    caid                          = 0E00
    provid                        = 000000
    srvid                         = 0066,0067,0068,0069,006A,006B,006C,006D
  • Καλησπέρα, καλώς σας βρήκα

    Πρόσφατα αγόρασα μια δορυφορική κάρτα για το PC (έχει λίνουξ libreelec) επειδή υπήρχε στο σπίτι εγκατάσταση κεραίας ( 9Ε ) και σκέφτηκα να δοκιμάσω τί μπορώ να δώ.

    Εγκατέστησα OSCAM (r11487 γράφει) και TVHeadend, αγόρασα κι από ένα κινέζο στο AliExpress φτηνά Cline, παιδεύτηκαμόνος 3 ΜΕΡΕΣ για να τα ρυθμίσω ( χάθηκα παιδιά... χάος μου φαίνεται) και μετά πο 3 μέρες δούλεψε. Ελάχιστα κανάλια ανοίγουν, απάτη τα kin;ezika Clines... Αγοράζω από το ebay, πάλι τα ίδια. Μόνο τα τσοντοκάναλα ανοίγουν, με συνεχή παγώματα.

    Έχω κουραστεί (και απογοητευτεί..) για΄τι το ξεκίνησα για πλάκα, διασκέδαση, και το περίμενα πιό εύκολο...


    Ερώτηση λοιπόν: Αφού το CCCAM δεν κάνει τίποτα, μπορώ να βλέπω τουλάχιστο τα AFN στον 9Ε ?

    Υπάρχει περίπτωση να βρώ κάπου τα αρχεία που πρέπει να βάλω στο CONFIG και να ανοίγουν τα κανάλια αυτά -και όποιο άλλο καλοδεχούμενο-


    (Είδα έχετε εδώ διάφορα για δέκτες VU κτλ, εμένα όμως είναι λίνους πισί με κάρτα και OSCAM. )

  • Χωρίς να είμαι βέβαιος και για να μην απογοητεύεσαι, ίσως να μην ήταν τόσο απάτη η κινέζικη c-line, μιας και πολύ λίγα κανάλια ανοίγουν στις 9οΕ με cs, σχετικά με άλλους δορυφόρους, όπου οι "φωτεινές" επιλογές είναι ευάριθμες.

  • Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

    Ναι, αυτό κατάλαβα τελικά, ότι ο 9Ε δεν έχει τίποτα άλλο που ν ανοίγει, άρα το μόνο που μένει είναι τα AFN

    Δυστυχώς Medusa δε μπορώ να εγκαταστήσω άλλη έκδοση OSCAM, πάει μαζί με το λειτουργικό μου (Libre Elec)

    Αν μ αυτά που έχω δε μπορώ να δώ τίποτα, εγκαταλείπω το χόμπυ και επιστρέχω στο κόντι... Ίσως στο μέλλον, αν περισσέψουν λεφτά για άλλη εγκατάσταση...

  • οι κινέζοι έχουν καλά κινητά βλ. XIAOMI-HUAWEI, έχουν και καλά android tv boxes δες x96 max 32gb με τα πάντα όλα πάνω, έχουν και 1000πόσα gadgets έως και τηλεοράσεις & ψυγεία θα δεις καλά να ρχονται κατά δω πλέον! οι γονείς & οι θειάδες μας έπαιρναν από αυτούς καλά μεταξωτά & πήλινα :party-time:

    ορισμένα όμως έως τώρα πραματάκια ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να τα πάρεις από κει γιατί κάτι θα του λείπει ή δεν θαναι αξιόπιστο κλπ.....


    στον 9east ποιες τσόντες είδες με κινέζα cline? έχουμε χάσει επεισόδια δεν νομίζω :chuckle:


    αν το Libre Elec και τα συναφή έπαιζαν καλά θα είχαμε πάρει όλοι οι γνώστες των δορυφορικών 1 android κουτί από αυτά που έχουν πάνω & δορυφορικό & επίγειο tuner να ταχουμε όλα σε 1 απλά & νοικοκυρεμένα που λέει.....είχε γίνει λόγος για το όλα σε 1 παλιότερα αλλά δεν υπάρχει δυστυχώς


    τεσπα πριν μπεις σε οποιαδήποτε έξοδα κι αφού τα παρατάς εύκολα δεν θα ήταν προτιμότερο να ρωτάς πρώτα με βάση αυτά που ζητάς τι μπορεί να γίνει? το λέω απλά επειδή αναφέρεις περί χρημάτων αν περισσέψουν, δικό σου θέμα φυσικά δεν μου πέφτει λόγος

    πολλοί το πάνε ανάποδα παίρνουν το κάθε μην πω καλύτερα τι & μετά έλα φίλε τι μπορώ να κάνω με δαύτο.....από αρχαιοτάτων χρόνων το συναντώ αυτό :spit:

    καλοπροαίρετα το λέω για να μη σκορπάτε λεφτά & χρόνο άδικα

    αν δείτε στο εξωτερικό για το κάθετί που την ψάχνουν ρωτάνε στη πιάτσα & ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΑ πάνε όλοι & παίρνουν τα 2 ή 3 δεκτάκια λέγονται αυτά? ή ότι άλλο....ανεξαρτήτως μάρκας αλλά λίγα και καλά

    δεν καινοτομεί ο καθένας με τα δικά του γιαυτό & έχουν πεσμένες τιμές στα κινήσιμα μοντέλα να το πώ έτσι. για να μην πω & για υποστήριξη αφήστε


    τέσπα είμαι εξωγήινος μάλλον

  • Τζόν Μόρς, όταν λέω "Ίσως στο μέλλον, αν περισσέψουν λεφτά για άλλη εγκατάσταση" εννοώ δορυφορικό πιάτο, lnb , καλώδιο , εγκατάστασή. Δεν προτίθεμαι αυτή τη στιγμή να κάνω τέτοιο πράγμα. Το σπίτι έτυχε νε έχει μια κεραία, δεν είναι καν δική μου. Αν έχεις κάποια μέθοδο να μπορέσω να δώ τα AFN στο σύστημά μου θα σε ακούσω με χαρά. Γι αυτό έκανα το πόστ σ αυτό το νήμα, αυτό είναι το θέμα για μένα.

    Τώρα για τις γενικές συμβουλές, καλοδεχούμενες κι αυτές.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!