περι SatDreamGr

There are 891 replies in this Thread which was already clicked 79,037 times. The last Post () by senos.

  • Εγώ ευχαριστώ για την ενημέρωση, στο github έχει ήδη διορθωθεί οπότε λογικά θα περάσει και στις ενημερώσεις. Ευτυχώς δεν είναι κάποιο μενού που χρησιμοποιείται συχνά (ούτε εγώ το είχα πάρει χαμπάρι).

    Παρεμπιπτόντως πάρτε μια γεύση του τι έρχεται....

    606f1fb242edf2f.jpg5458e385004d83b5d6917.jpg4cdd144.jpg7582a8ddf44d6639ee6.jpgd1fd3066fdd1716cdbb962d77.jpgc753b1fbaac0.jpg13fd6ec908a21fc0.jpg42d2f1f.jpg

  • Άμεσα αντανακλαστικά, μπράβο στην ομάδα του satdreamgr και ειδικά στον δημιουργό του glamour aura.

    Μια απορία:

    Εδώ και κάποιες εβδομάδες υπάρχει στα images για κατέβασμα μια καινούργια (images 8), στην οποία μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάτι διαθέσιμο. Όταν θα υπάρξει, να περιμένουμε και κάποια επεξηγηματική ενημέρωση, υποθέτω.

    εδω και πολυ καιρο, η ομαδα ξεκινησε διαφορα "πειραματα" και δοκιμες εξελιξης.

    καναμε μια δοκιμη να ενσωματωσουμε την περιβοητη multilib στους 64bit επεξεργαστες. δυστυχως το project δεν πηγε οπως θα θελαμε και τα προβληματα ηταν μεγαλυτερα απο τα "κερδη",οποτε και εμεινε στην ακρη.

    ξεκινησαμε ενα αλλο μεγαλο εργο. το να περασουμε το image σε νεωτερο Ο.Ε 3.0 ZEUS .σε αυτο βεβαια, δεν ξερω ο μεσος χρηστης αν και ποσα πραγματα θα καταλαβει (επειδη βλεπω γενικοτερα μια "προσμονη"), σιγουρα ομως θα ειναι πιο εκσυγχρονισμενο και πιο απλα τα πραγματα, για καποιον developer ωστε να κανει πιο ευκολα τη δουλεια του.ομως. καπου εδω θα πρεπει να αφησουμε "εκτος" καποιους παλαιοτερους δεκτες, κυριως με μικροτερη flash (και καποιους ακομα παραγοντες).

    βεβαια,υπαρχουν ακομα προβληματακια, αλλα πιο βασικα, αλλα λιγοτερο... προσπαθουμε καθημερινα να τα λυσουμε.

    οταν με το καλο υπαρξει "περιεχομενο" στους φακελους, θα υπαρξει και ενημερωση.

  • το skin σε .ipk

  • Σε κινητό μοτέρ με αποθηκευμένες θέσεις δορυφόρων στο δέκτη σε sdg, υπάρχει περίπτωση να πάρω και να τις μεταφέρω στο νέο sdg που θα βγει?

  • το skin σε .ipk

    Καλησπέρα. Το skin "δουλεύει" μόνο σε sdg ή μπορούμε να το εγκαταστήσουμε και σε άλλα images? (Πχ openpli)

  • απ οτι εχω δει στο github του, ο Ηλιας εχει 2 διαφορετικους τυπους skin . εναν για για openpli base και εναν για o.e alliance base,, οποτε νομιζω οτι καλυπτει ολη την γκαμα των image (βεβαια με τις συνεχεις αλλαγες που γινονται στα image, ολο και κατι μπορει να ξεφευγει...)

  • Καλησπέρα και εύχομαι ΟΛΟΙ να είμαστε ΚΑΛΑ.

    Στον καινούργιο μου MIO+ 4K με satdreamgr6 και με oscam-emu 11572 r798 μετά την τελευταία πρό 2-3 ημερών αναβάθμιση μέσα από το feed του image, δεν μου ανοίγουν τα Powervu ούτε στις 0,8οW, ούτε στις 4,8οΕ. Μαυρίλα, μόνο υπότιτλοι και χωρίς ήχο.

    Στον άλλο μου δέκτη VU+ SOLO SE επίσης με satdreamgr6, ενημερωμένο την ίδια μέρα και με oscam-emu 11576 r798, όλα παίζουν μια χαρά.

    Συνημμένο το log αρχείο από τον ΜΙΟ+ 4Κ.

    Τι μπορεί να συμβαίνει;

  • ε το κανω που και που κι αυτο :laughing:


    στο oscam.conf ειδα να σου λειπει μια γραμμουλα


    [dvbapi]

    enabled = 1

    au = 1

    pmt_mode = 6

    delayer = 60

    user = dvbapiau

    extended_cw_api = 1

    boxtype = dreambox



  • Experimental SatDreamGr 8 (OE ver 3.0 Codename ZEUS) Images



    Edision:


    osmio4k osmio4kplus osmini4k osmega osmini osminiplus osnino osninoplus osninopro



    Octagon:


    sf8008 sf4008



    VU+:


    vusolo4k vuultimo4k vuuno4k vuuno4kse vuzero4k vuduo4k vuultimo vuduo2 vusolo2 vusolose vuzero



    Xtrend:


    et8000 et10000



    Mutant:


    hd51





    * Zeus OpenEmbedded



    * OpenPLi Enigma2 (develop branch)



    * Kodi 18 (sources from OE-A)



    * Webkit hbbtv support



    * New bootlogo & radio (many thanks to  oktus)



    - Edision changes to arm 4K models



    * New kernel (5.5.9)


    * Webkit hbbtv added


    * Lower ram usage


    * Arm receivers are working now to 32bit , which allows compatibility with more addons and plugins


    - Octagon updates from PLi



    * Latest changes from octagon to support PLi


    - VU+



    * Duo4K image


    - Mutant



    * Latest changes from PLi


    Have Fun!



    DOWNLOAD






    1.png





    grab.png



    grab2.png





    grab.png





    grab1.png





    grab2.png





    grab1.png



Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!