περι SatDreamGr

There are 886 replies in this Thread which was already clicked 76,862 times. The last Post () by xristos1.

  • δεν εχει δωθει ακομη ελευθερα, γιατι ειναι σε δοκιμαστικη μορφη.


    σε λιγο θα εχεις link στα π.μ σου , αν θελεις το δοκιμαζεις...

  • Σε αντάλλαγμα θα ανεβάσω φωτογραφίες του Badr 8 new 26 east ... όταν φτάσει στην θέση του.

    Παίζει να είμαι και ο μόνος Ελλάδα με λήψη!

  • καλημέρα. μήπως έχει κάποιος ή υπάρχει πουθενά έκδοση του satdream 8 που να έχει τις ρυθμίσεις για wifi γιατί αυτή που έχω είναι μάλλον η τελευταία και έχει πρόβλημα σε αυτό.

    ευχαριστώ.

  • http://sgcpm.com/satdreamgr-images-8/ εδω ειναι ολα τα 8αρια, αλλα αν θυμαμαι καλα, το ειχαμε δει και με αλλους φιλους και δεν ειχε λυθει με αλλη εκδοση.

    πιθανον να προκειται για αλλη παρτιδα δεκτη, με αλλο chip που μαλλον κατι λειπει απο μεσα (καποιος driver ισως).


    ps : sf8008 αν θυμαμαι καλα ο δεκτης σου, ε?

  • Ναι. Sf8008. Δεν πειράζει, δε χάθηκε κι ο κόσμος. Ευχαριστώ για την απάντηση. Και σε ένα 10αρι που δοκίμασα ούτε σ αυτό υπήρχε το wifi.

  • Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ στο sf8008 (SatDreamGr 10 και 8) καθώς και μερικοί άλλοι ενώ υπάρχουν οι drivers και to firmware

    για το εσωτερικό wi-fi. Αυτό συμβαίνει και σε μερικά άλλα (λίγα) images (δεν θυμάμαι τώρα ποια είναι, θα πρέπει να το ελέγξω).


    Το έλυσα συνδέοντας μόνιμα ένα εξωτερικό USB wi-fi stick.


  • με την ελευση του 2024, καποια απο τα μελη της ομαδας, εδωσαν απλοχερα μεγαλο μερος του ελευθερου χρονου τους, (της αδειας τους κλπ), ωστε να διορθωθουν οσο το δυνατον περισσοτερα απο τα προβληματα που υπηρξαν (απο τα πιο σημαντικα προς τα λιγοτερο σημαντικα)


    καθως επισης και να ολοκληρωθουν τα λογισμικα για τους 2ης γενιας και μετα, δεκτες της VU+ .


    συντομα πιστευουμε οτι θα δωθει ολοκληρωμενο και ανοιχτα για χρηση,


    ωστοσο οσοι εχετε το λογισμικο στον δεκτη σας, μπορειτε να κατεβασετε ξαναπερασετε το λογισμικο απο το λινκ που ειχατε παρει, η να δοκιμασετε να κανετε μια ενημερωση λογισμικου (στη δευτερη περιπτωση, προτεινεται να το κανετε με telnet, δινοοντας τις πιο κατω εντολες)


    Code:

    Code
    opkg update
    opkg install enigma-info
    opkg upgrade

    .



    P.S : ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ, ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ BACKUP ΟΛΑ ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΑΡΧΕΙΑ,ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΑ...

    • Best Answer

    Καλησπερα μιλαμε για το sdgr 10 η και για το 8? Το 8αρι εχει καιρο που εχει να μου κανει αναβαθμιση σε mio4kγι

    για το 10 μιλαμε...

    το 8 ειναι σε python2 και εχει τελειωσει σαν εξελιξη...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!