περι SatDreamGr

There are 891 replies in this Thread which was already clicked 79,102 times. The last Post () by senos.

  • ok το nordvpn

    πώς παίρνω backup από το image. το BackupSuite που έχει δε μου δουλεύει. βγάζει error και μου λέει ότι δεν υπάρχει επαρκής χώρος, ενώ στα άλλα image παίρνω κανονικά.

    και τώρα παρατήρησα ότι ενώ στα άλλα image βλέπω το περιεχόμενο του hdd κανονικά, εδώ μου εμφανίζει μόνο ένα φάκελο config και ένα αρχείο για το epg.

  • πάω μενού, ρυθμίσεις, σύστημα, διαχείριση μέσων αποθήκευσης, το βρίσκει και στο κάτω μέρος έχει κλείσιμο, πληροφορίες, αρχικοποίηση, διαμερίσμτα. πατάω το αρχικοποίηση ως σκληρός δίσκος; δε θέλω να μου σβήσει ότι έχω μέσα.

  • οχι,

    αρχικοποιηση θα σου διαγραψει τα παντα.

    πατα μια διαμερισματα...

    λογικα θα το εχει ως /usb η ως /sdba κατι...

    το κανεις unmount

    και μετα mount ως /hdd

  • georgeflu θέλω κι άλλη βοήθεια. με το BackupSuite δε δημιουργήθηκε αρχείο backup....zip αλλά ένας φάκελος fullbackup_sf80008, μέσα έχει 20240205_1245, σ'αυτόν ένα φάκελο octagon, μέσα ένα sf8008 και μέσα στον τελευταίο τα αρχεία imageversion, kernel.bin kai rootfs.tar.bz2.

    πώς μπορώ να το περάσω αυτό σε ένα σλοτ άλλου octagon;

  • η θα βαλεις τον φακελο octagon σε ενα στικ και θα το περασεις μεσω του recovery menu

    η θα περασεις ενα απλο 10αρι στο αλλο slot, μεσα απο εκεινο θα πας στο backup suite και θα επιλεξεις (νομιζω ) επαναφορα και θα διαλεξεις το backup σου.

  • senos έχω μία αίσθηση ότι μπορείς να πάρεις backup και για άλλα image μέσα από αλλά image.

    Δηλαδή να τρέχεις oatv να πας από το μενού του backup και να επιλέξεις το satdreamgr 10 να πάρει backup.

    Σωστά georgeflu ή δεν θα παίξει? 😳🙂

  • senos έχω μία αίσθηση ότι μπορείς να πάρεις backup και για άλλα image μέσα από αλλά image.

    Δηλαδή να τρέχεις oatv να πας από το μενού του backup και να επιλέξεις το satdreamgr 10 να πάρει backup.

    Σωστά georgeflu ή δεν θα παίξει? 😳🙂

    Το openatv θα σου κάνει πλήρες backup σε .zip αρχείο σε φλασάκι και θα μπορείς να το εγκαταστήσεις σε όποιο slot θέλεις αλλά μέσω openatv ή και άλλου image.

    octagon sf8008 4K combo

  • παιδιά κατάφερε κάποιος να το συνδέσει με wifi? στον ένα δέκτη που είναι ενσύρματο οκ. στον άλλο που τον έχω με wifi δεν μπορώ να βρω τη ρύθμιση για το wifi. όταν πάω στο δίκτυο δεν εμφανίζει το μενού wlan και πηγαίνει κατευθείαν στις ρυθμίσεις

  • κι εγω ετσι νομιζα...!

    δεν ξερω τι γινεται, εχει κανει το pli και compile νεους drivers για τον νεο sf8008 που θα ερθει, δηθεν ειχε διορθωθει και αυτο...

    θα το ψαχουλεψω λιγο, αλλα επειδη δεν υπαρχει δεκτης 2ης παρτιδας στο team (δεκτης με προβλημα στο wifi δηλαδη), ισως χρειαστω καποιες πληροφοριες...

  • εχει κανεις πανω σε αυτον τον δεκτη (που εμφανιζει προβλημα στο wlan) openpli nightly build να ριξει ενα ματι αν ειναι οκ???

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!