περι SatDreamGr

There are 886 replies in this Thread which was already clicked 76,967 times. The last Post () by xristos1.

  • Δεν χρειάζεται να υπάρχουν εκεί

    Επίσης πρέπει να κάνεις, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, προσάρτηση το στικάκι ως media/usb

  • Το έχω κάνει ως media/hdd. Το ίδιο δεν είναι;

    Το ίδιο είναι - απλά όταν ξαναχρησιμοποιήσεις το plugin για κατέβασμα - ενημέρωση των picon, να ορίσεις στις ρυθμίσεις την νέα διαδρομή, για να τα κατεβάζει σωστά.-

  • Το satdream10 θα βγει άμεσα και για τον supreme? Είμαι σε αναζήτηση νέου δέκτη enigma2 linux sensitive tuner.

    Δεν νομίζω

    Για να βγουν images για οποιονδήποτε δέκτη, θα πρέπει να υπάρχει ο δέκτης στην ομάδα για να τεσταριστεί πριν δοθεί - τέτοιος δέκτης δεν υπάρχει.-

  • για τον supreme ταιριαζει αυτο που ηδη υπαρχει ως sf8008 (single,combo,twin sat - πλεον και supreme)... (σε ολες τις ομαδες)


    με τον mini υπαρχει θεμα...

  • Το έκανα και εγώ update (από 07.02 έκδοση, sf8008)

    Φαίνεται να πήγαν όλα καλά, όλα φαίνεται να λειτουργούν καλά!

    Παρεμπιπτόντως δεν χρησιμοποιώ άλλα skins και παρεμφερή, με τα default παίζω.

    Γιατί θυμάμαι όταν είχα αλλάξει είχα κάποια θεματάκια!

    Κάποια βασικά plugins που δοκίμασα:

    Wireguard ok

    E2iplayer ok

    Ipchecker ok

    Ajpanel ok

    Softcams ok.

    Reboot Kai multiboot image select κάνει.

    Και το wifi ok. Δεν είχα το χοντρό θέμα που είχαν τα παιδιά βέβαια αλλά είχα και εγώ στην αρχή ένα θεματάκι που το είχατε διορθώσει αυτό άμεσα.

    Τώρα πάντως παίζουνε όλα κομπλέ έτσι φαίνεται τουλάχιστον με μία πρώτη γρήγορη μάτια!


    Και αυτό που φυσικά ήταν πάντα χαρακτηριστικό του image είναι ότι συνεχίζει και είναι εμφανώς γρηγορότερο από oe alliance.


    Ευχαριστούμε παιδιά κάτι πάει να γίνει :)

  • Καλησπέρα. Σε μένα μετά από τρία reboot κόλλησε. Πέρασα το image στο slot1 του έβαλα ένα softcam του κάνω reboot όλα καλά κατέβασα το service app του κάνω reboot όλα καλά του περνάω και το vfdcontrol από τα πρόσθετα και κολλησε.

    Edited once, last by pitskou: καλημερα. μαλλον μπορει να βρηκα τι φταιει. οταν ενεργοποιω την ρυθμιση του απομακρυσμενου δεκτη εκει στις ρυθμισεις ληψεις μετα κολλαει ().

  • καλημέρα. επειδή το είχα ξεκινήσει εδώ το ερώτημα για τα picons στο satdream, μια τελευταία σχετική ερώτηση για τον Korn ή όποιον άλλο γνωρίζει. τους 5 φακέλους των picons τους βάζω χύμα στο hdd ή δημιουργώ διαδρομή  hdd/usr/share/enigma 2 και τους βάζω εκεί;

  • Με αρκετή καθυστέρηση ενημερώνω ότι όλα Ok με το sdgr10 σε edision os mio+ 4K και octagon sf8008. Τσέκαρα και το wlan, μια χαρά δουλεύει.

    Μπράβο στο team και από εμένα.

    Ό,τι άλλο προκύψει, εδώ είμαι να τσεκάρω.

  • Φίλε georgeflu αν έχεις πρόσφατο αρχείο εγκατάστασης του sdg 10 με τις τελευταίες αναβαθμίσεις για octagon sf8008 combo θα σου ήμουν υπόχρεος.

    Ευχαριστώ

    octagon sf8008 4K combo

  • οποιο και να κατεβασεις, μολις κανεις ενημερωση λογισμικου, θα ερθουν και οι αναβαθμισεις...


    (εκτος και εαν για καποιο λογο δεν μπορεις να κανεις ενημερωση λογισμικου???)

  • το αρχείο ειναι σχεδόν ενός έτους και είται κάνω online update, είτε με εντολές telnet, κολλάει στην επανεκκίνηση στο 95%.

    octagon sf8008 4K combo

  • Τακτοποιήθηκε το θέμα εγκατάστασης, νάναι πάντα καλά ο Γιωργάκης μας, αλλά έχω 2 θέματα να λύσουμε.

    Το πρόσθετο συστήματος "διαχείριση λογισμικού" (software manager) ενώ φαίνεται στην λίστα των προσθέτων προς απεγκατάσταση

    δεν υπάρχει στην κανονική λίστα των προσθετων, οπότε αναγκάζομαι και κάνω εγκατάσταση αρχείων .ipk με το πρόσθετο dream explorer

    ευτυχώς που κάνει κι αυτό την δουλειά.

    Το άλλο θέμα είναι το πρόσθετο x-streamity που αφ' ενός κάθε φορά που το ανοίγω κάνει εγκατάσταση των επιπλέον εξαρτήσεών του

    κι αφ' ετέρου όταν φτάνω στο Live Streams της λίστας μου και το επιλέγω το enigma πετάει πράσινη οθόνη κι επανεκκινείται.

    Δοκίμασα 3 διαφορετικές εκδόσεις του x-streamity, 4.31, 4.39, 4.40.

    Βρέθηκε κανείς φάτσα με αυτά τα δύο προβλήματα?

    octagon sf8008 4K combo

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!