Edision PRIMO IP S2 H.265 HEVC MultiStream

There are 290 replies in this Thread which was already clicked 36,728 times. The last Post () by gyorgos77.

  • Δεν μπορώ να βρώ επιλογή για UNIVERSAL LNB.

    H επιλογή για το UNIVERSAL ειναι 9750 mhz /10600mhz , ειναι το L.O frequency (Local Oscillator ) που γραφει το LNB ... μονο αν σου δίνει κάτι αλλο το Lnb σου ...

    για τα κλειδιά έχει εύκολο τρόπο μέσω usb update για ΤΗcam είτε μέσω FTP ή webif για τo oscam

    ευχαριστώ πολύ φίλε.


    θα κάνω δοκιμές και θα επανέλθω

    FAMAVAL 2.40m+Actuator Motor 24'' HEAVY duty - AZBOX Premium HD - AZBOX Me - AMIKO HD8150 - AMIKO MIRA - Opebox SX9 - EDISION Primo IP S2

  • Για γρήγορη και εύκολη εισαγωγή BISS, πήγαινε στο κανάλι που σε ενδιαφέρει, πάτα στο τηλεχειριστήριο 0000 (4 μηδενικά)

    και βάλε τα κλειδιά χειροκίνητα.

  • Για γρήγορη και εύκολη εισαγωγή BISS, πήγαινε στο κανάλι που σε ενδιαφέρει, πάτα στο τηλεχειριστήριο 0000 (4 μηδενικά)

    και βάλε τα κλειδιά χειροκίνητα.

    thanks φίλος

    FAMAVAL 2.40m+Actuator Motor 24'' HEAVY duty - AZBOX Premium HD - AZBOX Me - AMIKO HD8150 - AMIKO MIRA - Opebox SX9 - EDISION Primo IP S2

  • Έχω βάλει την τελευταία έκδοση firmware απο το satsoft.

    Eγκατέστησα το OSCAM και ρύθμισα το oscam server για το cccam που έχω και παίζει κανονικά.


    Έβαλα το softcam key που είχε στο zip του satsoft.net στη διαδρομή home/gx/local/oscam αλλά δεν παίζουν τα κρατικά της ΕΡΤ απο τον HellaSat 39E.

    Είδα οτι δεν υπάρχουν μέσα στο softcam τα κανάλια για HellaSat.

    Tα έκανα αντιγραφή όπως ηταν απο 3Ε και τα έκανα επικόλληση απο κάτω αλλάζοντας μόνο το 3Ε σε 39Ε αλλά δεν παίζουν.


    Δοκίμασα να βάλω χειροκίνητα το κλειδί αλλά δεν παίζει.

    Υπάρχει κάποιο πιο ενημερωμένο softcam ;

    Μήπως αυτό που έκανα δεν είναι σωστό ;


    Σήμα έχω κανονικά γιατί βλέπω την ΕΡΤ3 και την Βουλή.

  • Πως το είδες ότι λείπουνε τα κλειδιά ? Από το σχόλιο που γράφει 3°Ε... Για να μην λέμε παράλογα από την ερτ δεν έχει αλλάξει ακόμα ουτε κλειδί ούτε παραμέτρους για τις 39 ...οποτε δες εδώ Digea 3.1° Ανατολικα

    Για τις αλλαγές που θέλει το oscam.dvbapi και για 3°αλλα και για 39° είναι τα ίδια

  • Τελικά ήταν η έλειψη του αρχείου oscam.dvbapi. Παίζουν κανονικά.


    Επόμενη απορία !!


    Μπορώ να επέμβω σε κάποιο αρχείο με ftp για να προσθέσω ραδιοφωνικούς σταθμούς για το internet radio ;

  • Ναι εκεί είναι εντάξει παίζουν.

    Στο μενού έχει διαφορετικό internet radio που τα βάζει λογικά η EDISION και διαλέγεις ανα είδος,χώρα κτλ.

    Θα τα βάλω σαν m3u.


    Ετσι ρωτάω γιατί πήρα χθες τον δέκτη και τον σκαλίζω για να δω τι δυνατότητες έχει.

  • Κάτι έκανα και χάλασα τα ΕΡΤ1-ΕΡΤ2-ΕΡΤ HD.

    Άλλαξα τα κλειδιά στο softcam για το Bulsatcom και μετά χάλασαν τα ΕΡΤ.

    Ξαναέβαλα το παλιό softcam αλλά δεν παίζουν.

    Στο log του oscam αν καταλαβαίνω σωστά λέει οτι δεν βρίσκει το κλειδί.

  • 2 κλειδιά του bulsat άλλαξα δεν πείραξα κάτι άλλο.

    Μετά ξαναέβαλα το παλιό όπως ήταν.

    Το oscam το έκανα restart απο το web και απο τον δέκτη αλλά δεν παίζει.

  • μηπως εχει κανεις φιλος ιδεα πως να ανακτησω το αρχειο iptv in memory με τις λιστες περασμενες στο δεκτη;


    εσβηνα απο το μενου καποια καναλια και μαλλον οταν εσβησα και αυτο που ημουν εκεινη τη στιγμη απανω (η κατι αλλο τελος παντων αν εγινε) προκαλεσε καποιο corruption(?) στο αρχειο

    τωρα οποτε μπαινω menu iptv in memory βλεπω μονο τους header τιτλους απο τις διαφορες λιστες αλλα τα καναλια ειναι αδεια στους subfolders


    το αρχειο ειναι απο ftp το iptv_prog και το βλεπω ποσοτικα ακεραιο εκει σε μεγεθος 250κΒ,τι τυπος αρχειου ειναι αυτος?

    υπαρχει καποιος τροπος επαναφορας για να το ξαναδει απο το memory η εστω καποιο προγραμμα να το διαβαζει με τις περασμενες λιστες ωστε να τις σωσω?


    αν το σβησω απο ftp ξεκιναει καινουργιο αρχειο κενο και παιρνει καινουργια λιστα αλλα βεβαια ο σκοπος ειναι να βρω την δικη μου database που δεν την διαβαζει

  • για το προηγουμενο ερωτημα μου,μιας που δεν υπηρξε καποια προταση, απλα για την ιστορια να γραψω οτι επανεφερα το αρχειο απο backup 20 ημερων που ειχα οποτε απλως περιορισα την απωλεια .


    ενα αλλο ερωτημα τωρα για το δεκτη


    με το τελευταιο 11439 oscam gx chip emu fix για 9e απο εδω

    Oscam-emu for gx chip


    πεφτει μαυρο στα powervu thor astra4e και εχω μονον ηχο

    αν βαλω πισω το 11434 ολα καλα αλλα χανονται βεβαια τα 9ε

    μηπως υπαρχει καποια λυση?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!