Μοτέρ επισκευή-συμβατοτητα

There are 25 replies in this Thread which was already clicked 2,369 times. The last Post () by .:T3O:..

  • Το stab HH120 είναι εγγύηση. Ακριβό μεν αν και με ψάξιμο στο eBay μπορεί και να το βρεις στα 100 ευρώ με τα ταχυδρομικά μαζί. Ένα άλλο αρνητικό είναι ότι είναι λίγο αργό σε σχέση με άλλα. Αλλά το δικό μου που το έχω από το 2006 δεν έχει αποκτήσει τζόγο 12-13 χρόνια τώρα! Σημαντικό είναι να είναι αλουμίνιο το κάτοπτρο και πίσω ακριβώς σε κάποια απόσταση αν γίνεται να υπάρχει κάποιος τοίχος να προστατεύεται από ανέμους.

    Αυτά, the choice in the end is yours!

  • για οικονομικά αυτά που είπαν ο Μάνος & Ηρακλής

    DragonSat DS-3000

    Amiko DM-3800


    για ακόμα καλύτερα ανεξαρτήτως τιμής πας στο STAB κορυφαία εταιρεία! που έγραψε πολύ σωστά ο φίλος jojoz (sorry δεν ξέρω το όνομά σου)

    Το stab HH120 είναι εγγύηση. Ακριβό μεν αν και με ψάξιμο στο eBay μπορεί και να το βρεις στα 100 ευρώ με τα ταχυδρομικά μαζί. Ένα άλλο αρνητικό είναι ότι είναι λίγο αργό σε σχέση με άλλα. Αλλά το δικό μου που το έχω από το 2006 δεν έχει αποκτήσει τζόγο 12-13 χρόνια τώρα! Σημαντικό είναι να είναι αλουμίνιο το κάτοπτρο και πίσω ακριβώς σε κάποια απόσταση αν γίνεται να υπάρχει κάποιος τοίχος να προστατεύεται από ανέμους.

    Αυτά, the choice in the end is yours!

    μου δίνεις ωραιότατη πάσα.....πάντα το είχα απόρια

    νομίζω από πλευράς φυσικής-μηχανικής στέκεται καλύτερα που το έχει η STAB το hh120 να μπαίνει up-side-down

    αν δείτε τοποθετείται ανάποδα απ'τα άλλα τα κοινά και θεωρώ είναι καλύτερα για να μην "κρεμάει" το κάτοπτρο απ'το μπράτσο κλπ

    για πείτε απόψεις......

    Αγαπητοί φίλοι στην αποθήκη μου υπάρχει ένα τέτοιο μοτέρ τό οποίο δεν έχω χρησιμοποιήσει παρά δύο ώρες τό βρήκα λίγο soft διότι μένω Ραφήνα και οι άνεμοι είναι δυνατοί και πήγα σέ μοτέρ κανονικό Λοιπόν οποίος ενδιαφέρεται ΤΟ ΧΑΡΙΖΩ αλλά βρίσκομαι λίγο μακρυά Ραφήνα Υ.Γ τό πρότεινα με μήνυμα στον παθόντα αλλά είδα μια διστακτικότητα και έτσι έρχομαι εδώ καλό βράδυ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡΑΚΙ ΔΟΘΗΚΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ


    ΩΡΑΙΟΣ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ


    φίλε μη σκας ορισμένοι έχουν άσχημες εμπειρίες από άλλα forum & είναι λίγο πιο κουμπωμένοι

  • ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ όμως αν πάρετε από ebay όπως ανέφερε ο jojoz

    γιατί παραμονεύουν τα τελωνεία με μεγάλες χρεώσεις!!! αφού αυτά που αναφέραμε κοστίζουν (προϊόν+ μεταφορικά+ασφάλιση) πάνω από 22 ευρώπουλα :!:

    επομένως προτιμήστε όποιο βρείτε από ευρώπη ή μέσω ευρώπης ;)

  • Για να το ξεκαθαρίσω αναφέρομαι στο ebay.de (Γερμανία) (όχι τελωνείο) . Πολλά items υπάρχουν εκεί αρκεί να ξέρεις λίγο γερμανικά ...αλλιώς copy paste σε google translator. Παρεμπιπτόντως το όνομα μου είναι Γιώργος.

  • το μοτέρ που έχω εγώ δεν θέλει lnb για να κινηθεί απλός ακούγεται ο ήχος απο τα ρελε οτι όπλισαν και κινείται (ο ηχος απο τα ρελε δηλώνει οτι πάει ρεύμα μέχρι το μοτερ ) και η πιθανή βλάβη είναι τα ρελε όταν δεν ακούγεται ο ή σε μοτερ sg2100 τελικα θελει να συνδέσεις και lnb

    Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά δεν πρέπει να συνδέσει και lnb στο μοτέρ για να "κλείσει" το κύκλωμα;

    Πράγματι στο sg2100 χρειάζεται και lnb για να δουλέψει το μοτέρ.τωρα στο stab δεν ξέρω γιατί έχει βγει off. δεν δούλεψε με κανένα τρόπο ούτε με lnb ούτε χωρίς αυτο

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!