OScam sky de

There are 347 replies in this Thread which was already clicked 55,059 times. The last Post () by georgeflu.

  • Yes, I'm not a Greek and I don't know the Greek language :).


    I know the source code of Oscam very well, I don't need to instruct. I myself set Oscam SKY DE and it didn't work at all in the oscam.server file (client side). It helped edit the oscam.conf file. I also know that a lot of things aren't in Oscam-Webif, but these items can be written manually in the configuration file. But I don't really see CRC for CW (in case of oscam.server file).


    I know what CW is, I know what EMM and ECM are. I can read and decode them. I have already written that I thank you for the warning and corrected my "typo".


    When a person works with Oscam every day for 2 months non-stop then he does not know what he will write - he will make a lot of mistakes in the lyrics. Exactly what he wrote in I know that the CW is used to decode video and that it is obtained by the firmware algorithm on the card, based on the supplied ECM, which is separated from the satellite stream data frames received from the satellite. So please don't make me a fool because I don't like it!

  • Σας ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια, αλλά χωρίς να πειράξω κάτι επι πλέον στον δεύτερο octagon sf8008 single tuner που δουλεύω τώρα,

    όλα καλά και σταθερά με τους Γερμανούς! (Ο προηγούμενος ο combo έχει το θέμα, αλλά τον έδωσα στο φιλαράκι μου και κάποια στιγμή θα δοκιμάσω τις εναλλακτικές προτάσεις σας) Ευχαριστώ.

    Υ.Γ. Τι ήθελα και το είπα! Ο εφιάλτης ξαναγύρισε και δοκίμασα και τις άλλες 2 προτάσεις (του lnxdis,post #156 και του 007.4 εδώ,post #1)

    με καμία πρόοδο κι έτσι επανέφερα το αρχικό disablecrccws_only_for = 098C:000000;09C4:000000;098D:000000 και με μία επανεκκίνηση

    του δέκτη αν στρώσει καλώς, αλλιώς στο καπάκι τον κλείνω σε "βαθιά αναμονή" και τον ξανανοίγω μετά απο 8-10" και ίσως και καμιά

    επανεκκίνηση του softcam στρώνει!!!

    Περίεργη μέθοδος, συμφωνώ, αλλά πιάνει ειλικρινά.

    octagon sf8008 4K combo

  • Τα DAZN1 & 2 BAR HD εδώ και μερικές μέρες ενώ δείχνουν στις πληροφορίες του δέκτη οτι έχουν ξεκλειδώσει (είναι πράσινο το Nd) δεν ανοίγουν.

    Τόχει προσέξει κάποιος άλλος παρακαλώ?

    octagon sf8008 4K combo

  • Να υποθέσω δηλ. οτι ο σερβεράς μου δεν έχει κάρτα γι αυτά?

    Μέχρι πριν απο μερικές μέρες έπαιζε πάντως και τώρα που δεν ανοίγουν πώς εξηγείται το ότι η κωδικοποίηση πρασινίζει?

    Ευχαριστώ για το ενημερωτικό λινκ πάντως.

    octagon sf8008 4K combo

  • Βλέπω να φεύγουν κι αυτοί όπως οι Ιταλοί και οι Άγγλοι...

    Πάλι καλά που μας ανέχτηκαν και τόσο καιρό.

    Ευτυχώς, υπάρχει ακόμη αρκετό πράμα διαθέσιμο.

    octagon sf8008 4K combo

  • Εκτός το ελεύθερο TRT 4K υπάρχει αθλητικό κανάλι 4Κ που ανοίγει ;

    Το Sport TV 4K άνοιγα στις 30 W, όμως παραμεγάλωσε ένα δέντρο στην κατεύθυνση του δορυφόρου και δεν έχω σήμα .

    Το SKY Sport DE 4K ανοίγει με κάποιο τρόπο ;

  • Σας παίζει καλά το SKY DE ;

    Πολλά κολλήματα έχω εγώ .


    Μια χαρά σ εμένα


    παιδιά αν ανοίγει τότε το έχει ο σερβιτόρος

    το θέμα είναι να ναι & σταθερός & να χετε χαμηλά ping

    δεν είναι θέμα ρυθμίσεων της oscam

  • Καλησπερα. εχω εναν dreambox 800se με pli4. Μέσα από το μενου του δέκτη δε μπορώ να κατεβάσω το oscam γιατι δεν το εχει καν. Πως μπορώ να το βάλω χειροκίνητα? Ευχαριστώ..Τι αρχείο πρέπει να βρω?

  • για EDISION MIO 4K με SATDREAMIMAGE και oscam-emu (svn11544+git1794) μπορει καποιοσ να μου στειλει τα αντιστοιχα αρχεια π.χ oscam config , oscam server,oscam dvbapi κ,τ.λ.Ευχαριστω πολυ

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!