Ερώτηση σχετικά με το E2iPlayer

There are 243 replies in this Thread which was already clicked 22,898 times. The last Post () by Montezuma.

  • srt ειναι και οχι δεν πειραξα τιποτα,απο την εγκατασταση του E2iStream και μετα παρουσιαστηκε το προβλημα!Μαλλον απ'οτι εχω καταλαβει δεν μου προσθετει το φορματ,την καταληξη δηλ. του υποτιτλου...

  • το προβλημα ειναι στην κωδικοποίηση ,γιατι εχω το E2iStream και το subsSupport δεν υπαρχει προβλημα σε μενα

    τα format που υποστηριζει ειναι σε κειμενου {('.srt', '.sub', 'txt')} και θα προσπαθήσει σε αυτα {"unknown", "SSA file","SUB file", "ASS file","VOB file", "PGS file"} και αν τα ανοίξει

    δοκιμασε να απεγκατάσταση και εκατασταση το subsSupport ,

    και δες σε wordpad το αρχειο που κατεβαζει αν ειναι σε κειμενο..???

    721b6c5a.png

    πχ αν ειναι σε .ass-Alpha v4+ και εχει καταληξει srt τοτε θα εχεις το πιο πάνω πρόβλημα που λες

    0c0968df3743ee59.jpg277432e2f756a994e.png

    EDIT

    ακομα και σε sub εχει θεμα γιατι εχει πολλές εκδόσεις και πρότυπα σε αυτο το format

  • Λοιπον,το προβλημα διορθωθηκε!Τσεκαρα τους υποτιτλους που κατεβασα και μου εγραφε μονο να κανω login στο OpenSubtitles...Μπηκα στα settings του E2iStream και πληκτρολογησα τα στοιχεια εισοδου μου στο OpenSubtitles και το προβλημα λυθηκε...Μυστηριο ε?Φιλε Medusa ευχαριστω ξανα για την αμεση ανταποκριση :thumbup:

    Για καποιο παραξενο λογο συνδεεται το subsSupport με το E2iStream!

  • Καλησπερα .βρε παιδια τι ρυθμισεις κανουμε επιπλεον στο E2iPlayer για να φορτώνει κανονικα τις σελιδες.εκανα εγκατασταση το τελευταιο αλλα ταινιες τζιφος.

  • enigma2-plugin-extensions-e2iplayer_1+git3508+0f7e86b-r3_all.ipk 2019.12.08.05 αυτη την εκδοση εκανα εγκατασταση απο εδω την κατεβασα στο ελληνικο αλλα και στο γερμανικο πακετο μου αναφερει μη εγκυροι συνδεσμοι.Σιγουρα θα θελει καποιο προσθετο..

  • Στα ελληνικα εχω θεμα στο γαματο - τανιες ενω τις βλεπω δεν τις αναπαραγει αλλα το ιδιο γινεται και το οι πειρατες τβ . Μονο το βιμεο το dailymotion και στο κοσμος δεν εχω θεμα.

  • Tο "g" εδώ και αρκετές μέρες δεν δουλεύει, ίσως όμως συνδέεται με το γεγονός ότι, όπως γράφουν στην ιστοσελίδα τους, "εκτελούνται" εργασίες αναβάθμισης.

  • Καλησπερα, να ρωτησω κατι, το image Satdream ειναι εφαμυλλο με το OpenPli η με το Blackhole ;;

    Ρωταω γιατι τωρα εχω OpenBlackhole σε ενα VU+ZERO και το θελω κυριος για Iptv και το E2iPlayer το οποιο (E2iPlayer) η ομαδα της OpenPli δεν το υποστηρηζει,λογο του SSS...

  • γιατι το openblackhole σε τι βαση ειναι???


    Code
    Open Black Hole is the porting of Black Hole images under Pli git. The Open Black Hole goal is to offer a Black Hole image enriched with Pli features, IPTV full support and compatibility with Pli plugins.


    αλλο blackhole, αλλο openblackhole...

  • Το satdreamgr είναι pli base αλλά με δικό του oe-core και χρήση pli develop branch

    Το πρόβλημα για το e2iplayer δεν είναι το pli αλλά e2istream που έκλεψε privè κώδικα του SSS

    Κοιτα, για μενα σημασια εχει να το τρεχει το E2iPlayer, διοτι δεν εχω βρει κατι ανιστοιχο του.

    Την ιστορια του E2iPlayer την ξερω, γιατι μιλουσα με τον SSS,οταν ηταν ακομα στο φορουμ του OpenPli και στο Πολωνικο φορουμ,

  • To e2iplayer υπολειτουργεί από τότε που το άφησε ο SSS

    Για την υπόθεση είναι λίγο δύσκολο να φταίει το pli που πάντα είχε βοήθεια από αυτούς....μετά έχουμε 5 εκδόσειςτου e2iplayer και έχουμε τον sss να λέει ότι του εχουν κλέψει τον κώδικα https://gitlab.com/maxbambi/e2iplayer/-/issues/25

    Γιατί εχω ακούσει διάφορα να λέγονται ότι ο SSS έχασε τον δίσκο με το project κτλ

    Και τέλος όταν ομάδα πχ pure μας λένε να το ξεχάσετε γιατί το enigma2 εξελίσσεται ενώ το e2iplayer έχει μείνει στάσιμο και αμετάβλητο με έναν κλειστό κωδικα ...για ποιον λόγο να κάνουμε αυτές τις συζητήσεις αφού δεν υπάρχει τρόπος να να ξανάεκκίνησει ...

  • To e2iplayer υπολειτουργεί από τότε που το άφησε ο SSS

    Για την υπόθεση είναι λίγο δύσκολο να φταίει το pli που πάντα είχε βοήθεια από αυτούς....μετά έχουμε 5 εκδόσειςτου e2iplayer και έχουμε τον sss να λέει ότι του εχουν κλέψει τον κώδικα https://gitlab.com/maxbambi/e2iplayer/-/issues/25

    Γιατί εχω ακούσει διάφορα να λέγονται ότι ο SSS έχασε τον δίσκο με το project κτλ

    Και τέλος όταν ομάδα πχ pure μας λένε να το ξεχάσετε γιατί το enigma2 εξελίσσεται ενώ το e2iplayer έχει μείνει στάσιμο και αμετάβλητο με έναν κλειστό κωδικα ...για ποιον λόγο να κάνουμε αυτές τις συζητήσεις αφού δεν υπάρχει τρόπος να να ξανάεκκίνησει ...

    Ειναι αληθεια οτι ο SSSΕιχε σε καποια φαση θεμα με τον δισκο του, θυμαμαι μου το ειχε αναφερει σε μια ερωτηση που του ειχα κανει, και λιγο καιρο μετα ξεκινησε η ιστορια με την E2iPlayer.

    Για την ομαδα OpenPli τους ειχα ρωτησει σχετικα με το εν'λογο Πλουγιν, και μου απαντησαν ,οτι δεν το υποστηρηζουν για αλληλεγιους λογους με τον SSS, αφου ειχε αποχωρησει ο Σαμ απο το φορουμ σε ενδειξει διαμαρτυριας.

    Εχεις δικιο για το Ε2iPlayer, αλλα δεν βλεπω κατι καλυτερο η εστο αντιστοιχο ,στον οριζοντα και επειτα ,συνεχιζει και λειτουργει αρκετα καλα , μαζι με το TSplayer.

    Me to SATDream λειτουργει το EiPlayer ?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!