Ερώτηση σχετικά με το E2iPlayer

There are 243 replies in this Thread which was already clicked 22,947 times. The last Post () by Montezuma.

  • Ενώ οι υπότιτλοι "τρέχουν" πατάς μπλε κουμπί και "συγχρονισμός", εάν καθυστερούν τους πηγαίνεις εμπρός με το κάτω βέλος,

    ενώ εάν προτρέχουν τους πηγαίνεις πίσω με το άνω βέλος.


    Το άνω και κάτω βέλος βρίσκεται στον "σταυρό", στο τηλεχειριστήριο σου.

    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


  • Καλησπερα πηγαινοντας στον φακελο των SPORTS και μετα στον υποφακελο WEBSTREAM πηγαινοντας σε καποιο αγωνα βγαινουν τα λινκ και μετα μου βγαινε το μηνυμα

    IFD protocol source και δεν μπορω να δω τα λινκ. Εχουμε καποια λυση; Συμβαινει σε αλλον αυτο; Ευχαριστω εκ των προτερων!

  • Καλησπέρα.

    Έπιασα ένα 8008 στα χέρια μου και τον δουλεύω, αλλά δε μπορώ να περάσω με τίποτα το E2player ( enigma2-plugin-extensions-e2iplayer_h1+git3899+FFFE1969-r4_all .ipk )

    Μόλις το βάζω στο φάκελο /tmp παίρνω την παρακάτω εικόνα.

    Για image του πέρασα το Satdreamgr-8-sf8008-20210321.

    Να πω ότι έκανα και μέσα από τα plug του image εγκατάσταση αλλά δεν έπαιζαν οι χρυσοί κλπ.

    Τι άλλο να κάνω?

  • παιρνεις την παρακατω εικονα, γιατι μαλλον δεν γινεται εγκατασταση απο εκει που το προσπαθεις.


    αν εχεις SDG menu/panel+ /panel συστηματος /εξερευνηση αρχειων πας φακελο /tmp , βρισκεις το αρχειο σου, πατας πανω του και επιλεγεις εγκατασταση.

    επισης, σε οποιοδηποτε image, με telnet...

    Code
    cd /tmp
    opkg install *.ipk

    η πρωτη εντολη μας παει στον φακελο, η δευτερη κανει εγκατασταση οτι .ipk βρει εκει.


    τωρα... μια επιφυλαξη... αν θυμαμαι καλα, με το εν λογω plugin υπαρχουν καποια θεματακια συμβατοτητας λογω zeus, που τα ειχαμε προσθεσει σε αυτο που ειναι μεσα στο image (και δεν ξερω εαν υπαρχουν στο εξωτερικο plugin).

  • Me telnet πέρασε...

    Από ότι ήταν κάπως καλύτερο τώρα.

    Ανοίγει κανονικά χωρίς να ζητάει πρόσθετα γιατί πρόσθεσα και το e2iplayer-deps.

  • ΕΡΩΤΗΜΑ ΓΙΑ PLUGIN free server v.7.2.3 ,something strange happens to osmio4k plus with image satdreamgr 8 updates to 40 sec and downloads 6 lines .....

    with openatv 6.4 and pure2 6.5 does 3 min and only drops 1 line, why is this happening ????

    Το έχω στείλει το ερώτημα κ στους ειδικούς του πλάγκιν,γιαυτό είναι στα αγγλικά.

    Edited 2 times, last by marinos ().

    • Official Post

    εγώ να ρωτήσω τωρα κατι αλλο...ποια η σχέση του E2iPlayer που λέει το νήμα με το FreeServer που ρωτάς εσυ? :derpthink:

  • Καλησπέρα σας, φίλοι μου.

    Μήπως γνωρίζει κανένας από σας, πώς δημιουργούνται οι εφαρμογές μέσα στο πρόσθετο (E2iPlayer) ;

  • Στο φβ πρέπει να βρήκα τη σελίδα του δημιουργού της εφαρμογής, ο οποίος αναφέρεται στο ατύχημα που είχε με το hdd και τις αφόρητες πιέσεις από τον κόσμο για αναβαθμίσεις και τα γνωστά.

    Έτσι έκανε το λογαριασμό πριβε και το μοιράζεται σε λιγότερους.

    Δίνει ένα λινκ για εγγραφή και όποιος μπορεί να βοηθήσει στη πλατφόρμα.

    Όλα τα παραπάνω δημοσιεύτηκαν στις 12/2018.

  • Καλησπερα.

    ΠΕΡΑΣΑ ΤΟ OpenPli 8.1 ston vu uno 4k και τωρα δεν κανει εγκτασταση σωστα το E2 Iplayer, οπως το hlsdl, wget κτλ.

    με OpenPli 7.3 τα εκανε ολα απο το Feed αυτοματα.

    Μπορει καποιος να βοηθησει?

    Ευχαριστω εκ τον προτερον

  • Αν δεν την έχεις ήδη εγκαταστήσει, απεγκατάστησε την έκδοση που 'χεις και βάλε την TS .

    TS-E2iplayer


    Hosts αρχεία κτλ εδω : E2Iplayer (Iptv player) discussion


    Δεν έχω δέκτη σαν τον δικό σου μα πιστεύω με την ts έκδοση δεν θα έχεις προβλήματα.

    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


  • Καλησπέρα σας,

    Με py3 στο openatv 7.0 image έχω ένα θέμα όταν προσπαθώ μέσω του IPTV player να προσθέσω υπότιτλο σε ταινία που έχω κατεβάσει στον hdd του δέκτη μου. Πάντα βγαίνει σφάλμα " An error occurred while loading a subtitle from...(folder του hdd). Το σφάλμα βγαίνει και στους 2 εξωτερικούς players eplayer3 & gstplayer.

    Γνωρίζει κάποιος πως μπορεί να λύθεί το θέμα αυτό?

    Σε py 2.7 openatv 6.4 δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

    Ευχαριστώ.

    ffb7816dbb72a01a42ae27c6.png6cb683eff8.pngef1e1af16.png8096d.png95a1dc685028121d857.png

  • το θεμα αυτο, θα λυθει μονο εαν καποιος developer, γραψει απο την αρχη η τροποποιησει το plugin (μαλλον sub player) ωστε να ειναι συμβατο με python 3 . και το ιδιο θεμα υπαρχει/η θα εμφανιστει και σε πολλα ακομα προσθετα...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!