Edision OS mio 4K Plus

There are 249 replies in this Thread which was already clicked 25,101 times. The last Post () by panoslvd77.

  • λογικα οχι...

    εδω το βλεπω ενταξει σε ολους μου τους δεκτες...

    ποσες ωρες εχει διαφορα?


    επισης, απο περιεργεια, βαλε μια την γλωσσα στα Ελληνικα...

  • Καλημέρα!

    Μου αρέσει το NCAA και έψαξα χτες αν υπάρχει το ESPN πουθενά δορυφορικά .

    Βρήκα ότι υπάρχει το ESPN Caribbean 1 και 2 ,που έχουν πρόγραμμα των ESPN 1 ,2 ή ESPNU στον Telstar 12 Vantage 15.0°W.

    Τα έπιασα τα κανάλια ,τα οποία έχουν biss.

    Έβαλα τα biss , αλλά όταν πάω να κάνω εναλλαγές μεταξύ των καναλιών ,σταματάει να μου ανοίγει συνήθως το ESPN Caribbean 1.

    Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;


    Υ.Γ:Η χαρά μου μετριάστηκε και από την μέτρια ποιότητα εικόνα των καναλιών .

  • Είχα δοκιμάσει με το AddKey και έβαλα τα biss.

    Τα έβαλα τα biss σε SoftCam και με gcam(το έβαλα από αλλού) δεν έχω πρόβλημα στις εναλλαγές μεταξύ των καναλιών αυτών,


    Μέχρι στιγμής το ESPN Caribbean 1 δείχνει το πρόγραμμα του ESPNU και το ESPN Caribbean 2 του ESPN 2.

    Δεν είναι HD ,για αυτό και η εικόνα είναι μέτρια .

  • Να ρωτήσω κάτι άλλο.

    Μεταφέρω τις εγγραφές στο pc με το dcce2, για καλύτερη ποιότητα εικόνας.

    Η ταχύτητα μεταφοράς ,από τι εξαρτάται ;

  • η ταχυτητα μεταφορας απο πολλα, αλλα εχω παρατηρησει οτι σε εμενα ο filezilla κανει πολυ ταχυτερα την μεταφορα αρχειων ...

  • Μου το είχε κάνει και πριν μια δυο εβδομάδες ,μου το έκανε και σήμερα.

    Μου βγάζει την κάρτα του SDG 8 και δεν ανοίγει ο δέκτης.

    Υπάρχει τρόπος να τον επαναφέρω ,χωρίς να ξανά περάσω image ;

  • εξαρταται απο το πως κατεληξε εκει...

    αν περασες καποιο προσθετο και εμεινε εκει στο reboot, με ftp μπαινεις και το διαγραφεις και λογικα θα παρει...

  • Ξανά πέρασα το image, δεν είχα βάλει πολλά πρόσθετα στο δέκτη .

    Ίσως κάποιες πολλές αλλαγές στη λίστα καναλιών που έκανα, να δημιούργησαν το πρόβλημα .

  • Τελικά ήταν η λίστα καναλιών, μόλις τον έβγαλα και τον ξανά έβαλα στο ρεύμα μου έκανε το ίδιο.

    Με το dreamboxEDIT δεν παίρνει άλλη λίστα καναλιών, από ότι καταλαβαίνω γίνεται με το dcce2_ , πως γίνεται ;

  • ??? ποια λιστα καναλιων δεν παιρνει με dreamboxedit???

    γιατι μερικες χιλιαδες χρηστες με δεκτες enigma2 με dreamboxedit και dreamset περνανε τις λιστες...

  • ετσι ναι...


    με ftp στο etc/enigma2 και μπορεις να διαγραψεις τα μπουκετα,

    αν χρειαστει διαγραφη και η lame.db τοτε θα πρεπει πρωτα να γινει παγωμα του enigma2 , σε telnet με init 4 , διαγραφη lame.db και εναρξη με init 3 ...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!