Edision OS mio 4K Plus

There are 249 replies in this Thread which was already clicked 25,102 times. The last Post () by panoslvd77.

  • Το παραπάνω μύνημα (GLIBC_2.28 not found) με ποιο cam το βγάζει;


    Υπάρχει κάπου διαθέσιμο για download;


    Παίζει κάποια κάρτα παραπάνω (ή απλώς είναι μόνο για άλλο τρόπο λήψης; )

  • Και ξαφνικά βλέπω ο mio 4K Plus δεν είχε καμιά "ένδειξη ζωής " ,το μυαλό μου πήγε ότι κάηκε το τροφοδοτικό .

    Δοκίμασα το καλώδιο ρεύματος του Pro και δούλεψε .

    Μου έχει τύχει να καεί το τροφοδοτικό , το καλώδιο ρεύματος πρώτη φορά .

  • και σε μένα κάηκε έβαλα το καλώδιο ρεύματος της dreambox 800 κινέζικη ποιότητα...μια χαρά δουλεύει... μην ψάχνεις ....πάλι καλά που δεν κάηκε από μέσα η πλακέτα...ειχα απενεργοποίησει την ασφαλια στο δωμάτιο για κάνα 5 λεπτό την ενεργοποίησα και συνδεσα πάλι τον μιο ομως δυστυχώς δεν άντεξε το καλώδιο...

  • Γεια στην Ελληνική παρέα.Ευχομαι να ειστε ολοι καλά και γεροί.

    Παρέλαβα τον εν λογο Δέκτη για φίλο μου.Πρώτες εντυπωσεις θετικές.

    Καλη εικόνα,ηχος καλός,ευαίσθητος σε θεμα Λήψεων.

    Αυτο που εχω απορία,απ ότι διαβάζω,ειναι,το θεμα του Openmultiboot.

    Δηλαδή,στον εν λογο Δέκτη.δεν μπορούμε να περασουμε στην flash π.χ. OpenATV

    και σε USB Stick .διαφορετικα Images (SatDream.gr,OpenHDF,OpenPLI )κτλ κτλ...

    όπως ακρηβώς στον VU+Duo2 πού έχω,αλλα και με Barry Allen στον DM920,που επίσης διαθέτω.

    Οταν λεμε για Multiboot δηλ.ειναι αυτό που μπορούμε να περασουμε 4 διαφορετικα Images,και όλα

    αυτά στην δικη του Main Flash.?????

    Μήπως κάνω λάθος,κάτι μου διαφέυγει;;;;;;;;;;;

  • O osmini4k/osmio4/+ έχουν πραγματικό multiboot.


    Δηλαδή η εσωτερική flash είναι χωρισμένη σε 4 partitions στα οποία μπορείς να έχεις τα images της επιλογής σου.


    Μέσα από το image μπορείς να επιλέξεις ποιο από τα 4 images θέλεις να ξεκινήσεις ή όταν αρχίζει ο δέκτης μπορείς να πατήσεις menu, και να επιλέξεις άλλο partition (πχ σε περίπτωση που έσκασε κάποιο image και δεν αρχίζει).


    Συνεπώς το "barry allen" είναι ας πούμε ενσωματωμένο ..

  • Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να βλέπω διαφορετικό κανάλι (από το 2ο tuner είτε δορυφορικά είτε επίγεια) μέσω δικτύου σε άλλο δέκτη

  • εαν εχεις 2 ανεξαρτητα καλωδια στα tuner (φυσικα η επιγεια ειναι ανεξαρτητη...) και στον mio βλεπεις καποιο καναλι απο το sx2 tuner , τοτε και σε αλλο δεκτη, και σε pc, μπορεις να δεις οποιο καναλι σου δινει το αλλο tuner...


    δεν μπορεις να βλεπεις ενα επιγειο κι ενα δορυφορικο απο το 2ο tuner, μια και ειναι ενα combo και οχι 2 διαφορετικα...

  • Αυτό ακριβώς θέλω. Τρία ανεξάρτητα καλώδια (1sx2 tuner , 1 s2 , 1 επίγειο) και δικτυακά σε android tv box με dreamdroid. Το καλώδιο για sx2 tuner μπορώ να το χρησιμοποιήσω για κινητό κάτοπτρο χωρίς πρόβλημα?

  • Καλημερα Παιδια

    Θοδωρη-Θαναση-Γιωργο κτλ...

    -----------------------------------------

    Ερωτηση αν και τα εχουμε ξαναπει αυτα ,,,μηπως εχει αλλαξει κατι και υπαρχει κανα patch new-κανα νεο

    Αυτην την στιγμη κανω transcoding τελειο στον sf8008 με 4.5 upload ?bitrate=1500000?width=1920?height=1080?vcodec=h265?aspectratio=2?interlaced=0

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


    Στους Mio4k και plus που εχω υπαρχει κανα κολπο για transcoding?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!