EPG ΣΕ IPTV

There are 18 replies in this Thread which was already clicked 2,825 times. The last Post () by kostas85.

  • καλησπερα,παιδια θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να περασω EPG για IPTV σε δορυφορικο κουτι enigma2(octagon sf8 hd ,openpli 7.1


    αν υπαρχει καποιος οδηγος να με βοηθησει ,ελπιζω καποιος να με βοηθησει


    ευχαριστω

  • φιλε συγνωμη ,μηπως μπορεις να μου μου δεσεις ενα παραδειγμα,πως γινεται?

    παιρνω απο το εκαθοστε καναλι δορυφορικο τπ services references και το αντικαθιστω στο αντοιστοιχο καναλι στο IPTV

    με το dreamboxedit?

    σωστα?

  • εγινε φιλε θα το ψαξω..ελπιζω να βγαλω ακρη

    Έλα Έλα τι έγινε το έψαξες? βρήκες άκρη? γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ

    Δοκιμάστε με το xtremity plug-in ή καπως έτσι, το βρίσκουμε εδω στο φόρουμ.. αν είναι X.C o σερβιτόρος σου, θα έχεις και epg.

    Δοκιμασμένο σε open pli 7.2 και στο τελευταίο stgr

  • Καλησπέρα . Έχετε παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα στο EPG από την rytec. Συγκεκριμένα λείπει το EPG σε μερικά κανάλια. Κοίταξα και μέσα στο xz και δείχνει να μην έχει πληροφορίες μέσα. Πχ το ERT Sports και το Travel είναι δυο που έχω δει να μην έχουν . Έχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα;

    One way or no way!!

  • αρκετα ειναι που λειπουν, και μαλλον ειναι αυτα που επαιρναν απο την σελιδα της vodafone.


    για καποια ντοκυμανταιρ που ειδα εγω (animal planet, discovery, nat.geo wild) , το εκανα ηδη αναφορα αν μπορει να τα βαλει απο nova. το history δεν υπαρχει αλλου...! το travel δεν το προσεξα, το ert sport... εμενα φορτωνει ota ...


    αν θελετε, η το κανετε αναφορα στην ενοτητα του στο openpli, η γραψτε εδω ποια καναλια λειπουν... να το δουμε αν υπαρχει απο αλλου, να το αναφερουμε...

  • αυτο για το history το ειχα παρατηρησει κι εγω...(εγινε οταν εφυγε το history απο nova) , αλλα το ανεφερα (25/2) και το διορθωσε να παιρνει απο vodafone (ηταν ο μονος παροχος που εμεινε να εχει το καναλι)

    για το kontra, δεν το προσεξα, εγω το αφηνω να παρει epg (οταν θυμαμαι) απο 13Ε και το φορτωνει και στο ip...

  • καλημερα σε ολους thor 0.8 animal planet HD HISTORY HD DISCOVERY CENTRAL EUROPE HD 4.8 E DISCOVERY CENTRAL EYROPE ANIMAL PLANET EYROPE ΚΑΙ 23.5 E NATIONAL GEOGRAPHIC WILD HD ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ERG

  • τα διορθωσε απο τις πηγες rytec, απλα το history δεν υπαρχει σε καποιον παροχο... (και κατι εχει κανει λαθος, και μαλλον φερνει viasat history).

  • κι εγω αυτο εψαχνα το βραδυ, αλλα δεν βρηκα κατι...


    τες πα, εκανα στην εκει ενοτητα (openpli epg) μια διατυπωση του τι συμβαινει, και ο willy βρηκε το epg σωστο, αλλα σε αγγλικο (οπως εχουμε το science) απο cablenetcy ...

    απο το καθολου,νομιζω ειναι καλα...

  • Oι πηγές του rytec παίρνουν τo EPG μόνο απο κανάλια που υπάρχουν σε δορυφόρο;


    Για iptv κανάλια που προσθέτουμε εμείς αλλά δεν υπάρχουν σε δορυφόρο μπορούμε να έχουμε απο κάπου EPG;

  • .:T3O:.

    Closed the thread.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!