Piccollino S2+T2/C

There are 26 replies in this Thread which was already clicked 3,143 times. The last Post () by georgeflu.

  • το προβλημα ειναι οτι περνωντας την αναβαθμιση σβηνετε η δυνατοτητα να περνας κλειδια biss!! και πολλα αλλα χρησιμα εργαλεια!!

  • το προβλημα ειναι οτι περνωντας την αναβαθμιση σβηνετε η δυνατοτητα να περνας κλειδια biss!! και πολλα αλλα χρησιμα εργαλεια!!

    η αναβάθμιση έχει γίνει απο το https://sat-soft.net/ ???

  • ξερει κανεις να μας πει γιατι ενω βαζω το κλειδι biss ενω εχω κατεβασει και τη συχνοτητα γιατι δε βλεπω φως?υπαρχει κατι που δεν κανω καλα?

  • χτες κατεβασα τι συχνοτητα που ειχε feed το παο-αεκ στις 10e εβαλα το κλειδι και παλι μαυρο!!δε μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος

  • επειδη εχω και αλλο δεκτη που δουλευω μερικες φορες αλλα ειναι παλιος με διαφορα προβληματα sid.και id δε χρειαζεται να βαλω εκτος απο το κλειδι και τι συχνοτητα και ειναι ολα οκ!τελος παντων πως θα βαλω το sid και το id μπορεις να βοηθησεις?δε μπαινουν μονα τους?

  • εξαρτάτε από τον dev στο καθε μηχάνημα πχ σε δυο μηχάνηματα που εχω στο ενα μπορει αυτοματα να σου δώσει τις παραμέτρους με 2φορες info + το κοκκινο κουμπί , ενω στο αλλο τα κανει ενα προς ενα στον keyeditor.

    Ενα αλλο που πρέπει να προσέξεις ειναι ειναι μη εχεις καναλια με το ιδιο sid πχ 0001

  • Σε Ευχαριστω φιλε medousa89 και συγνωμη για την ταλαιπωρια που σε βαζω αλλα εγραψα τον τροπο που το κανω πιο πανω.τωρα το μονο που δεν κανω απο οτι μου λες ειναι να βαλω τις παραμετρους αλλα δεν γνωριζω πως μπαινουν.οταν βρω χρονο ανεβασω και φωτο.ευχαριστω για τη βοηθεια.

  • θελω τη βοηθεια σας για αυτον τον δεκτη εχει φιλος 4 lnb(diseq 4x1) 1:hotbird 2:16e 3:astra 19.2e 4:23e τα βηματα για να ρυθμισω αν μπορει καποιος ..γιατι δε καταφεραμε τιποτα χθες ευχαριστω

  • Και τί είναι αυτό που προσπαθείς και δε σου βγαίνει?

    Μπήκες στην εγκατάσταση δορυφόρου και έδωσες τις αντίστοιχες θέσεις του κάθε δορυφόρου μέσα στο diseqc και δεν βλέπεις σήμα?

    octagon sf8008 4K combo

  • Και τί είναι αυτό που προσπαθείς και δε σου βγαίνει?

    Μπήκες στην εγκατάσταση δορυφόρου και έδωσες τις αντίστοιχες θέσεις του κάθε δορυφόρου μέσα στο diseqc και δεν βλέπεις σήμα?

    ακριβως μονο ο αστρα 19.2 στο 3 εχει σημα αποθηκευση πως κανει με το exit....πχ τι βαζω hotbird ( universal lnb 1/4 θεση ) εχω εναν edision mini ip k ολα οκ εδω δε βλεπω φως εχω κ χρονια να ασχοληθω με αυτα τα μηχανηματα λογω dbox k vu

  • Για κάθε δορυφόρο ξεχωριστά, π.χ. Hotbird βάζεις diseqc 1.0 : 1/4, diseqc 1.1 : Απενεργοποίηση, Επιλογή Μοτέρ : Ανενεργό, 0/12V : Ανενεργό, Πολικότητα : Αυτόματο, Ισχύς LNB : Ενεργό.

    octagon sf8008 4K combo

  • Για κάθε δορυφόρο ξεχωριστά, π.χ. Hotbird βάζεις diseqc 1.0 : 1/4, diseqc 1.1 : Απενεργοποίηση, Επιλογή Μοτέρ : Ανενεργό, 0/12V : Ανενεργό, Πολικότητα : Αυτόματο, Ισχύς LNB : Ενεργό.

    τα εκανε ο φιλος αυτα του ειπα κ εγω φοβαμαι οτι το diseq δε ειναι συμβατο

  • Γράφω εδώ να μην ανοίγω άλλο θέμα ετσι κι αλλιώς οι δέκτες είναι παρόμοιοι.

    Πρόκειται για τον Edision Picollo.

    Eβαλα την τελευταία έκδοση απο το sat-soft αλλά δεν παίζει τίποτα στο Web Tv.Πατάω το κόκκινο κουμπί για update αλλά μου βγάζει το αρχείο δεν βρέθηκε.


    Απο ποιό link γίνεται η αναναίωση; Μπορούμε να το δούμε κάπου;


    Μπορώ να βάλω δικό μου link;

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!