P@werVU Channels με ελληνικούς υπότιτλους & EPG

There are 1,017 replies in this Thread which was already clicked 102,589 times. The last Post () by georgeflu.

  • georgeflu ποια έκδοση oscam προτείνεις για την περίπτωση μου, αυτό που μου έστειλες θα το δοκιμάσω το μεσημέρι πάντως κάτι τέτοιο softcam έπαιζε μήνες τώρα, πώς γίνεται ενώ λέι ότι βρίσκει τα κλειδιά ο emu να μην τα ανοίγει δεν είναι ότι δεν τα βρισκει και το σηματακι κάτω να μένει κίτρινο αυτό δεν μπορώ να καταλάβω....

  • ποιο ειναι το au που δουλευει κανονικα...?

    με το softcam.key που εχεις, πανω εχεις τον τροπο unique key. αυτο ειπαμε δεν παιζει σε relay και σε δεκτες μη enigma2 .

    για να δουλεψει σωστα το au στον relay δεκτη, θα επρεπε μεσα να τα εχει καπως ετσι (παραδειγμα )

    στον edision φυσικα και παιζει κανονικα, αφου δεν εχεις stream relay.

    τα αλλα 5-10 τελευταια που εχεις, ειναι απο τροπο μη unique key, αλλα δεν μπορει να τα γραψει το au σε αυτο το softcam, καπως αλλιως βρεθηκαν εκει και με διαφορετικα στοιχεια...


    επισης... κανε ενα τσεκ στον δεκτη σου, αν τα πακετα εχουν εγκατασταθει. δεν υπαρχει update στο 6 απο τις 22/4 . μηπως δεν κανει κατι εγκατασταση και σου το βγαζει συνεχεια προς εγκατασταση...

  • georgeflu όπως σου έγραψα παραπάνω και ίσως δεν κατάλαβες το softcam που μου είπες

    το πέρασα ΚΑΙ στους 2 δέκτες και δουλεύουν όλα τζάμι τον EDISION τον έχω μόνιμα στο TLC 4,8 και τον VU+Uno στα Discovery 4,8, 2 ώρες τώρα δουλεύουν και οι 2 τζάμι έχουν περίπου 7000ECM αλλά δεν βλέπω EMM αυτό είναι 0 , στο παραπάνω λινκ αυτό το softcam εχει ΕΜΜ valid , το είδα μέσα και έχει αλλά δεν ξέρω αν είναι VALID αν έχω δηλαδή AU η οι πάροχοι έχουν αραιώσει πολύ την συχνότητα των ΕΜΜ.


    Ευχαριστώ και πάλι

  • μια χαρα καταλαβα, και ειδα και οτι το softcam ειναι οκ...


    επισης, κι εγω δεν προσεξα αν εχει μεσα τα emm, μια και ηθελα να δω/επιβεβαιωσω οτι απλα κατι δεν παει καλα στο softcam.key (στην επομενη αλλαγη, θα το μαθουμε και θα δουμε και το παραπερα...).


    τωρα... στο δικο σου softcam.key , εχει μεσα τα emm, ομως δεν εχει ενα ξεχωριστο sid/κλειδι για το καθε καναλι (οπως το παραδειγμα που δινω στο πιο πανω μυνημα). το au γινεται με ενα unique key για ολο το πακετακι. στον edision ειναι οκ, σε stream relay δεν θα δουλεψει.

  • Όποτε αν κατάλαβα καλά το softcam από το link που μου έστειλες είναι οκ ΚΑΙ για τους 2 δέκτες τώρα για το AU θα δούμε όλοι τι παίζει όταν γίνει η νεκροψία :laugh1:

  • georgeflu τέλος συναγερμού αυτό που μου εστειλες δούλεψε μιά χαρά δεν ξέρω τι έγινε αφ οσον το AU δούλευε κανονικά ευχαριστώ και τον VangelisGi

    να είστε καλά παιδιά ευχαριστώ για όλα

    Οι "συναγερμοί" είναι χρήσιμοι και καλό είναι να γίνονται για να μαθαίνονται τα παράδοξα.
    Όπως εγώ έτσι κι εσύ είχες το Unicode SoftCam που για κάποιον περίεργο λόγο δούλευε κανονικότατα

    με stream relay για πάααρα πολύ καιρό (εδώ ακόμη δουλεύει) και με AU.

    Ώσπου ξαφνικά κάτι συνέβη κι εκτός του ότι σταμάτησε το ΑU από τις 0.8w σ εμένα (απ τις 4.8Ε γίνεται κανονικά) ,

    σ' εσένα σταμάτησε και το stream!!!

    Κι εδώ παρενέβη ο georgeflu ο οποίος βάση της γνώσης του μας λέει ότι το Unicode SoftCam δε γίνεται να δουλέψει με stream relay.
    Πέρασες λοιπόν την SoftCam στην Universal μορφή της και δούλεψαν όλα όπως όταν είχες την Unicode!!!


    Ok παραδίνομαι. 😂


    Καλημέρες. 😃

    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


  • Καλημέρες και από εμένα εγκυκλοπαιδικά ούτε μέχρι σήμερα έχω EMM και από τους 2 δέκτες, λογικά θα χαθεί η εικόνα με το παλιό softcam ειχα EMM αλλά όχι εικόνα με τον ένα δεκτη, δεν ξέρω, αν τσεκάρω τα keys του παλιού και τα βάλω στο νέο κάνω τίποτε, πάντως έτσι που πάει λογικά κάποτε θα κόψει.

  • εγκυκλοπαιδικά (😂), μόλις πέρασα την Universal του W@Rp

    και έγινε κανονικά το AU και απ τις δυο τροχιακές θέσεις. All EMM's 5 στο ID HD (0.8w)



    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


  • Μου φαίνεται αυτή είχα και δεν δούλευε τελευταία, μπορεί να κάνω λάθος θα το δω αργότερα καί θά επανέλθω.

    Πολύ πρωινοί τύποι είμαστε..

  • Το zip έχει δυο φακέλους μέσα, αποσυμπίεσε τον "universalHash" .


    Είμαι της φιλοσοφίας ότι όσο λιγότερο κοιμάται κανείς τόσο περισσότερο ζει. 🥱

    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


  • Καλή φιλοσοφία έχεις έτσι και εγώ.

    Επί του θέματος ναι ρε μεγάλε έτσι είναι το έβαλα το universal hash και στους 2 , μαύρη εικόνα σε 5 λεπτά οκ και στους 2 .

    Το AU δουλεύει κανονικά, αυτή είναι η λύση ο W@Rp μας έσωσε πάλι....

  • Τα credits στον Γιώργο τον φλου που μας άνοιξε τα μάτια.

    Οπότε να θυμούνται όσοι βλέπουν ακόμη μ αυτόν τον τρόπο τα Pvu

    ότι stream relay και Unicode SoftCam δεν πάνε μαζί.


    Κάτι μάθαμε μέσα απ όλο αυτό. 😉

    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


  • Το Σάββατο 10/10 κατέβασα την λίστα του vhannibal της 05/10 και την πέρασα στον Vu+ solo se. Προηγουμένως είχα σώσει στο laptop την αντίστοιχη λίστα της 09 Ιουνίου. Με την νέα λίστα καναλιών στα Powervu έχω μαύρο. Oscam-emu έχω το τελευταίο (11642 r798) , που κατέβασα με την πιο πρόσφατη (3-4 μέρες) ενημέρωση του sdgr8 μέσα από το feed του. SoftCam.Key έχω του enigma1969 της 23/07/2020. Μετά από αναμονή τουλάχιστον μισής ώρας ξαναπέρασα την λίστα της 09/06, χωρίς να αλλάξω κάτι άλλο και τα Powervu έπαιζαν κανονικά και στις 0,8oW και στις 4,8οΕ.

    Ψάχνοντας τις λίστες του vhannibal διαπίστωσα αλλαγή στο service reference των καναλιών και στο namespace. Παραθέτω και τις σχετικές φωτογραφίες από το dreamboxedit με τις αντίστοιχες επισημάνσεις. Παραθέτω επίσης και το oscam log, όταν ο δέκτης έχει μαύρο με την λίστα της 06/10.

    Ζητώ βοήθεια για την εξήγηση και τι πρέπει να κάνω.

    Ευχαριστώ

  • γειας θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να βλεπω του υποτιτλους στα pvu καναλια (animal, dsc κλπ) στις 4.8Ε, ενω μου ανοιγουν κανονικα κ επιλεγω ελληνικους υποτιτλους δεν παιζουν.

    Ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω?

    ο δεκτης μου ειναι ο Αmiko 8900 με openpli κ oscam


    ευχαριστω προκαταβολικα

    Γιωργος

  • καποια στιγμη στο παρελθον, υπηρξε ενα προβλημα με την προβολη υποτιτλων στο enigma2. συντομα ηρθε το fix...

    μηπως το λογισμικο που εχεις στον δεκτη, ειναι πριν απο το fix? (ψαχνω τωρα την ημερομηνια... αλλα στα γρηγορα δεν τη βρισκω)

  • καποια στιγμη στο παρελθον, υπηρξε ενα προβλημα με την προβολη υποτιτλων στο enigma2. συντομα ηρθε το fix...

    μηπως το λογισμικο που εχεις στον δεκτη, ειναι πριν απο το fix? (ψαχνω τωρα την ημερομηνια... αλλα στα γρηγορα δεν τη βρισκω)

    σιγουρα ειναι πριν το FIX γιατι ο ΔΕΚΤΗΣ λογω μετακομισης ειχε χρονια να παιξει, οποτε μολις τακτοποιηθηκα και εστησα κεραια εβγαλα το δεκτη

    οποιος εχει παλιο image openpli 5 (spark7162), Εχεισ να προτείνεις αλλο img γιατι βλεπω στα χρονια που μεσολαβησαν εγιναν κοσμογονικες αλλαγες :-))

    Ευχαριστω για το ενδιαφέρον

  • το βρηκα...η δουλεια εγινει καπου τον Αυγουστο-Σεπτεμβριο του 2018.


    τωρα, επειδη και κατι θυμαμαι οτι πρεπει να ειχες το openpli 5 (taapat η joeuser) , θα χρειαστει να περασεις αυτο Joeuser's Taapat based image with new hardware DES drivers. (powervu...) .


    κρατας να εχεις (αν δεν εχεις κρατημενα) oscam-emu και οτι αλλο απαραιτητο, για να τα ξαναπερασεις στο νεωτερο...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!