P@werVU Channels με ελληνικούς υπότιτλους & EPG

There are 1,017 replies in this Thread which was already clicked 101,032 times. The last Post () by georgeflu.

  • Με απλά λόγια λέει ότι φυτεύουμε χειροκίνητα το vpid στην lamedb αλλά μετά υπάρχει θέμα στo oscam-emu

    Δεν ξέρω αν κάνεις την ενέργεια και το δουλέψεις με stream relay και μπουκέτο

    Επειδή λείπω αρκετες μέρες Για δουλειά και δεν έχω δορυφορική εδώ που μένω οπότε δεν μπορώ να σου πω τι θέλει με ακρίβεια αλλά μόνο ότι διαβάζω .

  • Ok φίλε μου αν έχεις τίποτε νέα μου αναφέρεις εδώ stream relay έχω τον άλλο δέκτη δεν με ενδιαφέρει γιατί θέλω να κάνω εγγραφή και με stream relay δεν γίνεται

    Σε ευχαριστώ και πάλι


    Edit

    Τελικά δεν έχει να κάνει τίποτε το stream relay μόλις άλλαξα κανάλια και στον VU+ με το stream relay κάνει ίδια βγάζει την εικόνα του ραδιοφώνου

  • Καλησπέρα , μπορεί κάποιος να εξηγήσει στο τι αφορούν οι τιμές στο p για παράδειγμα σε αυτό εδώ ?


    ESP2 PAN HD

    p:Eurosport,c:00125c,c:01125d,c:03125c,c:050001,f:04


    προσπαθώ να περάσω τις τιμές για το powervu με την 11704 και ενώ έχω καταφέρει να έχω εικόνα - ήχο χάνω τους υπότιτλους .

  • στο esp δεν υπαρχει Pid για υποτιτλο, οποτε ... αυτα που ζητας ειναι και στις πληροφοριες καναλιου


    αν κανεις συγκριτικο την παλια με τη νεα lamedb , θα δεις το Pid που δε μενει. (αν θελεις παλι, να σου στειλω τη δικια μου να κανεις συγκριση)


    ενα τρικ, πριν κανεις την επεξεργασια στο καναλι, εχεις ηδη επιλεξει τον ελληνικο υποτιτλο, παιρνεις στο dreamboxedit απο τον δεκτη, και αφου βαλεις τα pid (και "τικ" στο κουτακι για να βλεπει αυτα) , βαλε στο "extra parameters" αν λειπει κατι απο αυτα

    Code
    c:050001,C:0e00

    αποθηκευσε και ξαναστειλε στον δεκτη.

  • Καλημέρα , ότι και αν δοκίμασα ενώ έχω εικόνα ήχο σε powervu δεν έχω καταφέρει κάτι με τους υπότιτλους .Παραθέτω και τις ρυθμίσεις απο το DTX . Δοκίμασα να τραβήξω τα settings και απο τον δέκτη που υπάρχει η επιλογή των ελληνικών υπότιτλων αλλά και πάλι τίποτε .


    Τα έχει καταφέρει κανείς ?

  • ε... ολο και καποιος θα τα εχει καταφερει...


    αν ειχες ηδη "φυτεψει" τα video pid, γινεται πιο δυσκολο.


    κανε μια σαρωση τη συχνοτητα, με "διαγραφη πριν την ανιχνευση" (και την αγνοηση υποδικτυου ) για να τα ξαναδει σαν radio,

    επελεξε τον ελληνικο υποτιτλο

    και ξανακανε τη διαδικασια με dreamboxedit

  • Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια . Το λάθος μου ήταν ότι στην τιμή των υποτίτλων έβαζα


    c:09bd6


    ενώ το σωστό ήταν


    c:09bd60202


    Και πάλι ευχαριστώ για την βοήθεια .

  • dr_virus. ειχα ρεπο και ειπα να καθισω να ασχοληθω και εγω με αυτα και απο το πρωι παλευω και δεν εχω κανει τιποτα. τι εκανες και τα καταφερες (κατεβασα και το dreamboxedit αλλα τιποτα).

    Edited once, last by pitskou ().

  • Δείτε και αυτά να πάρετε μια ιδέα τι είναι η κάθε τιμή στο lamedb. Τα βρήκα σε άλλο forum.

    Οι τιμές για το f είναι δεκαεξαδικές. Αν θέλετε 2 ή περισσότερες επιλογές ταυτόχρονα, τότε κάνετε πρόσθεση των επιμέρους τιμών.


  • ειδα οτι πηρε η μπαλα σημερα και τα υπολοιπα στις 0.8 ...


    οποτε...

    τσιμπαω τα καναλια στο pc με το dreambox-edit .

    οπως φαινεται στις φωτο, εχει κανονικα ολα τα στοιχεια (και τα vpid και το pid του υποτιτλου) , ασχετα αν στον δεκτη φαινεται radio (και εκει ομως εχει subs).


    "τικ" στο κουτακι να διαβαζει manual pid, θελει και ενα ονομα παροχου γιατι αλλιως δεν αποθηκευει,


    ξανα στον δεκτη και ... φως

  • σε εμενα τωρα δεν εμφανιζει το λογοτυπο του ραδιο αλλα δεν ανοιγουν



    2021-11-29-184217.png

    Edited once, last by kapios ().

  • Καλησπέρα , με την νέα oscam-emu r11704-798 τα παραπάνω δεν χρειάζονται .


    Τα συγκεκριμένα ήταν υποχρεωτικά σε κάποιο patch που είχε κυκλοφορήσει .


    Το μόνο που θα χρειαστείτε είναι η νέα oscam-emu και edit στο lamedb ή ανα κανάλι που σας ενδιαφέρει με το dreambox edit .

  • Καλησπέρα παιδιά.

    Προσπαθώ κι εγώ να λύσω το "radio" πρόβλημα με τον ήχο χωρίς εικόνα , σε edision OS mio4K...

    Έβαλα το τελευταίο οσκάμ, αλλά πάλι βλέπω ραδιόφωνο... Να ακολουθήσω κι εγώ την ίδια διαδικασία; Με ενδιαφέρει ο 0.8 και το ΙΔ-Χ.

    Δουλεύει το Δρήμμποξ-Εδιτ με το δικό μου δέκτη;

    Ευχαριστώ!

  • Ευχαριστώ.

    Εγκατέστησα την έκδοση r11704-798 από το ipk με usb στικάκι, χωρίς να διαγράψω την παλιά. Δουλεύει, αλλά πάλι έχω ραδιόφωνο. Τώρα θα δοκιμάσω να κάνω edit τα κανάλια όπως αναφέρθηκε εδώ, χρησιμοποιώντας το ντρημμποξ-έδιτ. Το κατέβασα στο PC και το εγκατέστησα, δεν ξέρω όμως πως να συνδεθώ και τι να κάνω στη συνέχεια...

    Θα ήμουν ευγνώμων για λίγη καθοδήγηση...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!