Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 406,252 times. The last Post () by bigapple.

  • με λιγα λογια παμε παλι για αλλαγη δεκτη που παμε ρε

    ακόμα είναι λίγα τα κανάλια 4Κ Uhd

    οπότε δεν θα σκάσουμε κιόλας :)


    happy day!!!!!

  • εχεις βαλει το Engima2 IPTV bouquets v0.6.2 (E2m3u2bouquet) να κανει "AutoStart/ΑutoUpdate" δοκίμασε απεγκατάσταση και βλέπεις


  • Καλησπερα απο το ομορφο Ναυπλιο στην ομοφη παρεα σας!!!!!!!

    Ρε παιδια μια ερωτηση,,γιατι θα με τρελανουν στο openpli kai bh forum.......

    Εχει κανεις τον πολυ ωραιο-μικρουλη και γρηγορο vu zero4k?

    Ρωταω γιατι εχουν περασει απο τα ταπεινα χερια μου 20 διαφορετικοι enigma2 δεκτες (ολοι ειχαν και εχουν τωρα λιγοτερα bugs) αλλα...

    στον NEO vu zero4k(που ειναι και ο πρωτος 4κ που πεφτει στα χερια μου),, βλεπω ενα bug που μου την δινει στα νευρα....

    Το signal (το επι τις % γιατι δεν εχει ακομα db) λεει αλλανταλλον.

    Λεει σε καναλια για παραδειγμα που ο οσμινι εχει 85 ή75 ή 90%,, σε ολλα δηλαδη 100% σημα.

    Στα δυσκολα καναλια λεει 0% σημα και πεζουν τελεια.Οταν λεει 0% για παραδειγμα στον οσμινι λεει 45 40 50%

    Τι γινεται με το signal στον zero4k? Εχω δοκιμασει atv-bh kai pli ολα τα ιδια(Εννοειτα θα εχουν τους ιδιους drivers)

    Aν το εχει κανεις ας μου απαντησει please!!!

    Εστειλα και το bug στην vu+

    Σαν χεραιτω και περιμενω τις σπουδεες απαντησεις σας!!!!

    Edited once, last by lex7791 ().

  • τον εχω εγω απο bug αλλο τιποτα , για το snr ειχανε πει και ενα πετυχημένο στο forum του BH "ειναι λενε 100% σε ολα γιατι εχει μεγάλη ευαισθησία το tuner "

    ok ,εχει καλο tuner αλλα οχι αυτο το πράγμα;(;(

    προβλημα με τα .avi,xvid ,divx . Για το bitrate viewer που τους εκανα αναφορα ειχαμε και ειρωνεία απο το BH

    Και μετα ειμαι κακος οταν τα λεω στο sdtv.gr http://sdtv.gr/smf/index.php/topic,48290.0.html

    πάντως πρέπει να εχει πιο καλη συμπεριφορά με atv .Ειναι πολυ γρήγορος ο δεκτης αλλα εχει θεματα ,και οταν λεμε για vu+ τα θεματα θα παραμείνουνε για πολλά χρονια :cursing::cursing:.....


    ΥΓ .. η VU+ εχει προβλημα και δεν θελει dvb-api v5 και μενει στο dvb-api v3 προφασιζόμενοι θεματα με drivers..... οποτε το snr επι % ,dB τα ξεχνάμε δεν ειναι edision ;)

  • enigma1969 επειδή μάλλον δεν σε ενδιαφέρει πραγματικά να είσαι αντικειμενικός ,καλά θα είναι να μου διαγράψεις το λογαριασμό.. Όποιος σπέρνει καβάτζες θερίζει μοναξιές !

  • Τελικα προς το παρον για τον zero4k to bh ειναι χαλια!!!

    Το μονο που εχει διορθωσει λιγο τα πραγματα ειναι το beta pli 6.2 to σημερινο και οχι to 6.1 to stable

    ολα αυτα οσον αφορα το signal.

    Aυτα και βλεπουμε στη συνεχεια!!!!

    Καλημερα σε ολους!!!!!!!

  • κάποιος εδώ μέσα δεν έχει καταλάβει ότι δεν σβήνουμε λογαριασμούς. αν και κάθε λογαριασμός δεν μπορεί να έχει την ίδια αξία, αλλιώς θα δεν θα υπήρχε διάκριση σε τίποτα & πουθενά στη ζωή μας.

    όλοι οι άνθρωποι έχουν δικαίωμα στη ζωή αλλά δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να ακούμε και πράματα που δεν ευσταθούν κλπ

    για να στε εδώ μερικοί πάει να πει ότι δεν σας άρεσε αλλού ε ;)

    άμα πω τώρα για κάποιους σκοπ1@ν0υς ή @λbαν0υς θα γίνω ρατσιστής ή κακός (speaking about other forum)

    το λήγω εδώ. κι όταν εμείς λέμε το λήγουμε το σφυράμε και λήγει γιατί έχουμε παντελόνια . -

  • Τελικα προς το παρον για τον zero4k to bh ειναι χαλια!!!

    Το μονο που εχει διορθωσει λιγο τα πραγματα ειναι το beta pli 6.2 to σημερινο και οχι to 6.1 to stable

    ολα αυτα οσον αφορα το signal.

    Aυτα και βλεπουμε στη συνεχεια!!!!

    Καλημερα σε ολους!!!!!!!

    προσωπικά δεν θα περίμενα να είναι καλό αφού το μητρικού του bh ειναι το atv

    όπως το sdg είναι θυγατρικό του pli

    ρώτα τον enigma expert => medousa ;):?:

  • το atv, δεν εχει καμια απολυτως σχεση με το blackhole...


    σωστα το sdg εχει σαν βαση το openpli (αλλα παρ ολα αυτα πολλες αλλαγες και τροποποιησεις)

    το blackhole k το vti εχουν σαν βαση το λογισμικο που βγαζει η "μαμα" vu+

    το openatv,openvix , openhdf κλπ, εχουν σαν βαση το λογισμικο-κοινοπραξια openalliance...αλλα το καθενα με τις πινελιες του.


    τωρα,συμβαινει παντα ενας νεος δεκτης,να εχει και καποια προβληματα. αλλα,πολλες φορες πολλα απο αυτα εχουν ηδη λυθει πριν την κυκλοφορια του δεκτη (με τους beta testers και τε pre-release δεκτακια), πολλες φορες λογω χρονου κυκλοφορει ο δεκτης και σιγα σιγα λυνονται ακομα προβληματα.

    το θεμα ομως με την vu+, ειναι οτι εχει αρχισει εν μερη την λογικη που ειχε και η dream, οτι θα πρεπει ο κοινος κωδικας να προσαρμοστει στις αλλαγες τους, και οχι οι αλλαγεςς τους να ειναι συμφωνα με τον κοινο κωδικα,οποτε... εκει καπου δυσκολευει το θεμα της εξελιξης...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!