Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,130 replies in this Thread which was already clicked 390,305 times. The last Post () by senos.

  • το 1.25x1.35 απλα το ξεχνας για μοτερ diseq (πολυ περισσοτερο,αν το μοτερ ειναι με πλαστικα γραναζια).

    γενικα στα diseq μοτερ εχουμε 2 κακες παραμετρους. 1) το βαρος , 2) την επιφανεια,η οποια γινεται πιεση/βαρος σε δυνατο αερα.

    το gibertini 1m ειναι η ιδανικοτερη επιλογη (σχεση βαρους/επιφανειας/ληψης) ,αλλα απο αυτα που ζητας,καλα ειναι να δεις αν πρωτα καλυπτει τις συγκεκριμενες ληψεις που θες και μετα να δεις αν αξιζει να προχωρησεις στην τοποθετηση του...

  • πως μπορω να δω αν εχω μεταλλικα η πλαστικα γραναζια?με το 80ρι ειμαι καλλημενος απλα στα feeds που ειναι συνηθως 7 και 10 υστερω σε πολλα.και θελω να τα καλυψω ολα με ενα πιατο.

  • επειδη απο την φωτο δεν φαινεται καθαρα... αν ο σωληνας ειναι κοινος κεραιας,με το 1.20 θα "κατσει" απο το βαρος και αυτος. εκει θες η ενισχυμενο,η νεροσωληνα. η παραπανω γνωμη μου για το μοτερ και 1.20 συνεχιζει να ισχυει.

  • η μια λυση ειναι να το ανοιξεις και να δεις.

    η αλλη και πιο ευκολη,ειναι να googlαρεις/ψαξεις. σε μια τετοια αναζητηση,επεσα σε μια συζητηση,που αναφερει οτι το συγκεκριμενο,εχει και πλαστικα μεσα.

    ">">

    8zrdydv8r

  • ο ιστος ειναι κοινος κεραιας αρα προς το παρον αποκλειω το 1.2. Το 1 μετρο αλουμινενιο θα το αντεξει?βεβαια υπαρχει και το προβλημα ληψης στα feeds που με ενδιαφερει αν τα πιανει.αλλιως μενω ως εχω και περιμενω εναν τεχνικο να μου διορθωσει το 1.80 mabo που εχει ο αδερφος μου στο αλλο δωματειο και παιρνω 7 και 10 απο εκει.και οι υπολοιποι απο το 80ρι και τελειωσε το πανηγυρι.Απλα ηθελα ολα να τα επαιρνα απο ενα πιατο ωστε να το κουναω συνεχεια μονος μου απο το δικο μου χωρο.παντως με το 80ρι εμεινα πολυ ικανοποιημενος που εχω τοσο καλο σημα σε παρα πολλους δορυφορους και πρωτη φορα περασα κινητο πιατο με μοτερ αφου πρωτα μελετησα καλα και δεχθηκα συμβουλες απο φιλο.

    ευχαριστω για τις απαντησεις και το χρονο σας παλικαρια...

  • KWESE FREE SPORTS 68,5E

    ανοιγει η εχει σταματησει και δειχνει μαυρη οθονη ?

    σε μενα με το κλειδι απο αυτο το νημα επαιζε αλλα οχι πλεον

    επισης το σπορτ24 στι 20 δυτικα ανοιγει η οχι?

    αν ναι ας γραψει καποιος ολη τη συνταξη του κλειδιου στο σοφτκαμ για περασμα

    Edited once, last by lakipap ().

  • το sports 24 στους 20w /57E MTN έχουνε θεμα με τα hash mode και αυτο εξαρτατε απο τον emu στην oscam και οτι το κλειδια αλλάζει συνεχεία συν οτι κάνει κατι περίεργα ο 20w και δεν ειναι εύκολη η εύρεση των emm keyαλλα δες και τα live log και για τις δυο περιπτώσεις

  • Πόσο εύκολο είναι να λοκάρει το Sport24 στις 20οW;

    Έχω παιδευτεί πάρα πολλές ώρες με κινητό πιάτο Gibertini OP125 στην Αθήνα με μηδενικό αποτέλεσμα.

  • Το kwese προστοπαρών (μάλλον εδω και αρκετό καιρό) είναι down, δέν υπάρχει κάτι ,εχθές πάλι ανακοινώθηκαν κάτι κλ@διά για τα kwewe κανάλια ,αλλά όχι για το συγγεκριμένο-για τα συγκεκριμένα κανάλια κάποια είναι εκτός δικής μας δέσμης και κάποια άλλα αν θυμάμαι καλά μπάντας C.Το κανάλι το συγκεκριμένο δεν σταμάτησε,έχει σήμα μόνο το almasport χαθηκε

  • μαλιστα το kwese δηλαδη ειναι οφ απο κλειδι η απλα δεν μεταδιδει τιποτα ,γιατι δεν μου δινει ενδειξη κλειδωμενο μοιαζει σαν να μην εχει απλως προγραμμα

    τα 20 w συνηθως λοκαρουν ανετα δεν ειναι θεμα dbw αλλα αποκρυπτογραφησης ,αν αλλαζει κυκλικα τοτε ειναι αλλο θεμα

  • μαλιστα το kwese δηλαδη ειναι οφ απο κλειδι η απλα δεν μεταδιδει τιποτα ,γιατι δεν μου δινει ενδειξη κλειδωμενο μοιαζει σαν να μην εχει απλως προγραμμα

    τα 20 w συνηθως λοκαρουν ανετα δεν ειναι θεμα dbw αλλα αποκρυπτογραφησης ,αν αλλαζει κυκλικα τοτε ειναι αλλο θεμα

    Είναι off το κλειδί ,μεταδίδει αθλητικά , κυρίως EFL ,δέν έχει epg για να σου δείχνη τί παίζει εκείνη την ώρα.Όπως και τό almasport-idman-cbc κλπ κλπ

    Στό άλλο απάντησες, όντως άλλο θέμα

  • 20 w δεν θες μεγάλο πιάτο όπως γράφτηκε πιο πάνω, απλά το πρόβλημά με sport24 MTN Worldwide TV  είναι καθαρά εμυ. ανοίγει μόνο από τη ξέρω με DVB κάρτες PowerVu Emu 2.9.1 εδώ και κάτι μήνες. απλά στους δέκτες που έχουμε όλοι έχουμε το παλιό PowerVu Emu Patch που θέλει αλλαγή όπως και to tandberg Patch θέλει αλλαγή.


    Edited 2 times, last by theristis ().

  • τι ειναι το 4.2.0 ή το 4.2.2 που βλεπω καμια φορά στα feeds??. στον osmini και osmega δεν εχει κατι τετοιο στην αναζητηση υπηρεσιων.

  • ειναι η δειγματοληψία στο χρωμα , δεν υπάρχουνε πολλοί δέκτες που το ανοίγουνε άμεσα το 4:2:2...

    για να το παρακολουθήσεις μπορείς με stream μεσω pc

    και δεν εχει καμια σχέση με παραμέτρους λήψεις

  • καλησπερα σε ολους μια ερωτηση στο satdream 5 Experimental που φοραει ο osmega που εχω η oscam emu 11938 δεν αλλαξε σε 11400 που βλεπω στην ενημερωση .......

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!