Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 394,714 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • ότι γνωριζόμαστε αρκετοί εδώ μέσα αναμεταξύ μας είναι που σας πονάει και σας έχει φάει η ΖΗΛΕΙΑ ψώρα. σας πειράζει που ΕΜΕΙΣ έχουμε 1 όνομα = 1 nickname κι όχι 4-5

    το λήγω εδώ. κι όταν εμείς λέμε το λήγουμε το σφυράμε και λήγει γιατί έχουμε παντελόνια .

    τελεία & παυλίδης όπως λέει 1 καλό φιλαράκι

    Απο το πολυ πονο παιρνουμε αναβραζον ντεπον....

    Τα συμπερασμα τα δικα σας....

  • εσύ αγαπητέ είσαι άλλη periptosis γι'αυτό πετάγεσαι

    παντού με το ίδιο user αλλά δεν συνηθίζεις να grafeis.........τι σε έπιασε τώρα nifitsa? σε πήρε ο πόνος?

    εκτός αν το user το έχετε από κοινού με τη pareoula sou στο ίδιο δωμάτιο που κοιμάστε?

    σας katalavame γιατί μαζευτήκατε εδώ η σάρα & η μάρα δεν έχει ενδιαφέρον στο apenanti ε κλαψιάρη


    ΧΡΗΣΙΜΑ όοοολα τα post σου λέμε :)



    Edited once, last by spartans ().

  • καλησπερα παιδια ,πειτε μου αν ξερετε..... θελω να στριμαρω απο το android box που εχω στο ενα δωματιο και να στειλω εικονα στο σαλονι στον dreambox dm800 se version 2 πιο πολυ για καμια ταινια δηλαδη για να μην μεταφερω το boxακι απο το δωματιο στο σαλονι καθε τοσο....ξερεις καποιο προγραμμα που πρεπει να βαλω στα μηχανακια σε android και enigma 2;;;

    https://play.google.com/store/…d=com.mavo.enigmastreamer

    αυτό είναι από enigma2 σε android.

    για το ανάποδο θέλει δουλειά.......

    αλλά αυτό που θες να κάνεις εξαρτάται από πολλούς παράγοντες και δεν ξέρω αν θα σε ικανοποιεί το τελικό αποτέλεσμα

    όταν λες ταινίες? δεν μας λες από ποια πηγή. από κάποιο ΑΡΡ, από iptv, από που?

    και να το καταφέρεις δεν νομίζω να μπορείς στον enigma δέκτη που θα λαμβάνει να κάνει μπρος-πίσω το video. ίσως μόνο pause-play

    θα σου πούνε και τα παιδιά που ξέρουν καλύτερα από enigma....

  • Αλλα λογια να αγαπιομαστε.....Βαθεια νυχτωμενος για αλλη μια φορα.......Μα καμια σχεση.......Λεμεεεεεεε.....Απεναντι μπροστα πισω δεξια αριστερα....Οτι να ναι...

  • καλησπερα παιδια ,πειτε μου αν ξερετε..... θελω να στριμαρω απο το android box που εχω στο ενα δωματιο και να στειλω εικονα στο σαλονι στον dreambox dm800 se version 2 πιο πολυ για καμια ταινια δηλαδη για να μην μεταφερω το boxακι απο το δωματιο στο σαλονι καθε τοσο....ξερεις καποιο προγραμμα που πρεπει να βαλω στα μηχανακια σε android και enigma 2;;;

    -θελεις κατι σαν αυτο Screen Stream Mirroring free/pro και για τον ηχο Ιnternal Audio Plugin (ROOT)

    οχι οτι ειναι και καλο εχει θεματα με τον ηχο και θελει να ειναι root η συσκευή


    - στο enigma κανεις ενα m3u με την ip του androit box πχ


    Code
    #EXTM3U
    rtsp://192.168.1.21:5000/screen


    αν δεν σε καλύπτει μετα πας σε διαμορφωτή πιο ακριβό και ποιοτικό, και δίνεις σε ολες τις τηλεοράσεις εικονα απο το androit

  • δηλαδη πρεπει οπωςδηποτε να μπουνε αυτες οι 2 εφαρμογες στο android box για να δουλεψει και μετα να φτιαξω ενα ext m3u??...μονο με το etxm3u στον dreambox δεν δουλευει???...ειδα καποια εφαρμογη για enigma 2 που λεγεται mediaportal,,αν θυμαμαι καλα......

    Edited once, last by paulk ().

  • πως θα το κανεις μονο με το m3u στο enigma ,χωρις πρωτα να ανοιξεις την πορτα στο android ? οι εφαρμογες κανουνε ενα server για να μοιράσουνε στο δικτυο σου την εικονα /ηχο .

    το mediaportal ειναι για να παιξει τα m3u

  • καλησπερα παιδια ,πειτε μου αν ξερετε..... θελω να στριμαρω απο το android box που εχω στο ενα δωματιο και να στειλω εικονα στο σαλονι στον dreambox dm800 se version 2 πιο πολυ για καμια ταινια δηλαδη για να μην μεταφερω το boxακι απο το δωματιο στο σαλονι καθε τοσο....ξερεις καποιο προγραμμα που πρεπει να βαλω στα μηχανακια σε android και enigma 2;;;

    θέλεις να στριμαρεις από android box σε άλλο δωμάτιό μέχρι εδώ καλά, να στείλεις όμως εικόνα στο dreambox και να αναπαράγει μέσω dreambox ταλαιπωρεί χωρίς λόγο. γιατί δεν στέλνεις από android το σήμα κατευθείαν στην τηλεόρασή . από τι είδους πηγή την ταινία θέλεις να αναπαραγεις πχ απο Kodi ? 

  • δες καταρχήν αν το android εχει Wireless Display επιλογή αν ναι ενεργοποίησε την . μετά δες αν η τηλεόρασή έχει screen mirroring ( αν είναι από 2013 και μετά ) αν ναι στο Wireless Display έχει επιλογή cast screen στο screen θα δεις της πηγές συνδέσεις που υπάρχουν wifi πχ η τηλεόρασή .αν ομως η τηλεόρασή σου δεν είναι WiFi Direct κτλ κοίτας αν έχει θύρα HDMI & USB και πάρε ένα Wireless Display Adapter πχ

    και τέλος. Wireless Display Adapter είναι μια πολύ καλή λύση και για λαπτοπ και για android τηλέφωνα κτλ.
  • δες καταρχήν αν το android εχει Wireless Display επιλογή αν ναι ενεργοποίησε την . μετά δες αν η τηλεόρασή έχει screen mirroring ( αν είναι από 2013 και μετά ) αν ναι στο Wireless Display έχει επιλογή cast screen στο screen θα δεις της πηγές συνδέσεις που υπάρχουν wifi πχ η τηλεόρασή .αν ομως η τηλεόρασή σου δεν είναι WiFi Direct κτλ κοίτας αν έχει θύρα HDMI & USB και πάρε ένα Wireless Display Adapter πχ

    και τέλος. Wireless Display Adapter είναι μια πολύ καλή λύση και για λαπτοπ και για android τηλέφωνα κτλ.

    ωραια τα λες αλλα δεν εχω smart tv...οποτε μονο αν κανω κατι απο dreambox

  • δες καταρχήν αν το android εχει Wireless Display επιλογή αν ναι ενεργοποίησε την . μετά δες αν η τηλεόρασή έχει screen mirroring ( αν είναι από 2013 και μετά ) αν ναι στο Wireless Display έχει επιλογή cast screen στο screen θα δεις της πηγές συνδέσεις που υπάρχουν wifi πχ η τηλεόρασή .αν ομως η τηλεόρασή σου δεν είναι WiFi Direct κτλ κοίτας αν έχει θύρα HDMI & USB και πάρε ένα Wireless Display Adapter πχ

    και τέλος. Wireless Display Adapter είναι μια πολύ καλή λύση και για λαπτοπ και για android τηλέφωνα κτλ.

    ωραια τα λες αλλα δεν εχω smart tv...οποτε μονο αν κανω κατι απο dreambox

    αν διάβασες καλά θα είδες ότι έγραψα αν δεν τότε κοίτα αν έχεις θύρα HDMI & USB ,επίσης σου έγραψα τι είδους πηγή την ταινία θέλεις να αναπαραγάγει πχ από Kodi ..ούτε αυτό απάντησες.. δεν γίνετε έτσι αδερφέ δουλειά.σου γράψανε παραπάνω για dreambox.. κατέβασέ το allconnect https://www.tuxera.com/products/allconnect/ το έχω δοκιμάσει και κάνει την δουλειά σου..

  • συγνωμη παιδια απλα δεν ημουν μεσα να δω την συζητηση,,,ναι απο kodi ταινιες να στειλω,,,π.χ. απο το δικο μας το atlas που εχει ταινιες,,,ναι εχει hdmi και usb..Η εφαρμογη αυτη https://www.tuxera.com/products/allconnect/ καλη ειναι αλλα μονο για android απο οτι βλεπω....παιδια ακριβα αυτα τα Wireless Display Adapter,,,,

  • ---------------------------------

    στο θέμα μας τώρα paulK ΕΑΝ διάβασες καλά ο Θοδωρής σου είπε τον ΟΡΟ root συσκευή!

    ξέρεις τι είναι φίλε?

    έχεις καθόλου γνώσεις επί του θέματος?




    Edited 3 times, last by W@Rp: calm john ().

  • Προφανως γραφει εκ του ασφαλους με τις πλατες του admin....χωριο που φαινεται κολαουζο δεν θελει.....Τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια.....

    Edited once, last by W@Rp ().

  • καινούργιος στην παρέα εδώ αλλά παλιός σε άλλα φορουμ...............................................................................................................

    Edited once, last by W@Rp ().

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!