Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 400,523 times. The last Post () by bigapple.

  • έχει ένας φίλος το beelink ultimate ,και τι δεν έχει βάλει από freaktube rom όλο προβλήματά. εγώ αφού έδωσα το NVIDIA SHIELD TV Pro 500GB 2017 στον αδερφό μου ( που παρεμπίπτοντος το συγκεκριμένο είναι μετά από ένα χρόνο discontinued ) έχω ένα πολύ δυνατό pc και παίζω τα πάντα από εκεί,έχω περάσει και Android emulator για Android apps. kodi application στο Android emulator και στα Windows.Netflix 4K streaming δοκιμασμένο από τα Windows.

    πάει εξαρχής λάθος γι'αυτό!

    για ποιο λόγο να βάλεις CUSTOM ROM σε κάτι που παίζει άψογα και ότι θες το παραμετροποιείς ή το σεταρεις?;

    το nvidia δεν εχει σημασια αν έπαυσε....βγήκε 2η εκδόση αυτό είναι όλο

    στα windows που βλέπω είσαι υπέρμαχος τους απ'όσο κατάλαβα ΔΕΝ υπάρχουν τόσοι developers

    να μου έλεγες LINUX να πω ΠΑΣΟ....

    βεβαια μια χαρά τοχεις στησει αφού είσαι προχωρημένος χρήστης!

    δες λίγο ας πουμε και στην ισπανία ακόμα και δημόσιες υπηρεσίες θα απαλλαχτούν από τη microsoft (windows) ;)

  • τελευταία έκδοση είναι το NVIDIA SHIELD TV Pro 500GB 2017, δεν ανέφερα ότι έβαλα εγώ ,ένα φιλος που είναι κάτοχος του βeelink ultimate έβαλε γιατί η μαμισια δεν του έκανε. εχω Dual-booting εδω και χρόνια ,απλά επειδή αναφέρθηκα σε 4K Netflix streaming σε windows λόγου του DRM. δεν ξέρω τι θα κάνουν στην ΙΣΠΑΝΙΑ αλλά ένα καλό νέο που θα λέγεται Windows 10 ARM WSL ( με λίγα λόγια το Ubuntu στον Windows 10 ) καλή συνέχεια σε όλους!!!!!


    Edited once, last by manosat ().

  • Cs με mobile internet έχει δοκιμάσει κανείς; Βασικά 2 είναι τα βασικά ερωτήματα :


    1. Τo ping είναι αρκετό;

    2. Πόσα δεδομένα μπορεί να τρώει;

  • Cs με mobile internet έχει δοκιμάσει κανείς; Βασικά 2 είναι τα βασικά ερωτήματα :


    1. Τo ping είναι αρκετό;

    2. Πόσα δεδομένα μπορεί να τρώει;

    1. δεν έχει θέμα με το ping όπως έχει απαίτηση το ipTV Παναγιώτη

    2. σχετικό αυτό γιατί με zapping θα τρώει παραπάνω συν ότι κάθε πακέτο δεν ζητάει το ίδιο τακτικά. οπότε ξέρεις καλό ειναι να βάλεις το κανάλι του πακέτου που σε ενδιαφέρει σε έναν Χ = χρόνο και να δεις πόσο τρώει στην ώρα θα πρότεινα


    κάποτε το είχα κάνει δεν είχε θέμα.....3G εποχής που δεν είχαμε καν 4G ^^

    επίσης έπαιζε στο χωριό μου παλαιότερα με adsl της τάξης του ούτε ΜΙΣΟ mbps <X

  • καλησπερα. εχω κατεβασει το sportsdevil στον osmega και μου βγαζει error.

    ενω στον osmini παιζει κανονικα. οποιος μπορει ας κοιταξει το error.log και ας μου πει τι μπορει να φταιει. ευχαριστω

    υπαρχει αυτη η διαδρομη ? /media/hdd/xbmc/profile/addon_data/plugin.video.SportsDevil/cache/cookies.lwp

  • καλησπερα. εχω κατεβασει το sportsdevil στον osmega και μου βγαζει error.

    ενω στον osmini παιζει κανονικα. οποιος μπορει ας κοιταξει το error.log και ας μου πει τι μπορει να φταιει. ευχαριστω

    υπαρχει αυτη η διαδρομη ? /media/hdd/xbmc/profile/addon_data/plugin.video.SportsDevil/cache/cookies.lwp

    ναι

  • καλησπερα. εχω κατεβασει το sportsdevil στον osmega και μου βγαζει error.

    ενω στον osmini παιζει κανονικα. οποιος μπορει ας κοιταξει το error.log και ας μου πει τι μπορει να φταιει. ευχαριστω

    υπαρχει αυτη η διαδρομη ? /media/hdd/xbmc/profile/addon_data/plugin.video.SportsDevil/cache/cookies.lwp

    ναι

    αυτο που αναφερει ειναι οτι δεν ειναι σωστo το format file "does not look like a Set-Cookie3 (LWP) format file" δες πως ειναι στο μινι

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!