Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,910 times. The last Post () by bigapple.

  • κατι αλλο ειναι το προβλημα .?.

    το Nat Geo Wild HD CZ πεζει ενω το Nat Geo Wild HD με του υποτιτλους δεν το ανοιγει

    Η ζημια λες να ειναι στο lamedb?

    τι είναι το join αδερφέ;είμαι εκτός.. Θα το κοιτάξω αύριο.. Ευχαριστίες σε όλα τα τα παιδιά καλό βράδυ..

    κοιτάμε αν είναι καμιά βίδα λάσκα

    αφήνουμε το γλύψψψμο :P

    <μας βλέπει κόσμος>

  • Καλησπέρα σε όλους. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος για το πώς βάζουμε epg σε κανάλια iptv σε vu zero με openpli;

    καλή σου μέρα!

    δες εδώ

    https://www.opena.tv/openatv-4…g-iptv-channels-iptv.html

    αλλά κάτι τέλειο κι έτοιμο δεν υπάρχει :(

    (((μερικοί σερβιτόροι μέσω του plugin που έχω αναρτήσει σε άλλο νήμα σερβίρουν & epg αλλά δεν είναι πάντα σωστό XtreamTV Plugin )))


    αν όμως έχεις όρεξη & διάθεση μια σταθερή λύση είναι να τα βάλεις από τους δορυφόρους 3°east,9°east,13°east

    αν διαθέτεις/λαμβάνεις κάποιον από αυτούς δεν υπάρχει καλύτερη & πιο αξιόπιστη πηγή απευθείας ενημέρωσης!

    με τον τρόπο που σου αναφέρω βάζεις το ipTV με userbouquet αν στο δίνει ο <παροχέας>

    μπορείς να κάνεις αγαπημένα με όποια σειρά θες

    να βάλεις μονό αυτά που παρακολουθείς

    ακόμα & να βάλεις μεικτά ipTV, δορυφορικά, επίγεια σε 1 λίστα νοικοκυρεμένα



    παράδειγμα:


    #SERVICE 1:0:1:447:5:AA:5A0000:0:0:0:http%3A//serverIP%3AserverPort/live/user/pass/000001.ts

    #DESCRIPTION OTE sport 1


    πρέπει να ξέρεις τα στοιχεία του καναλιού

    (((μπορείς να τα βρείς μέσω VuCC ή DreamBoxEdit ή μέσα απ'τον δέκτη)))

    όπου:

    447 => SID

    5 => TSID

    AA => ONID

    5A0000 => NameSpace


    υπολογισμός NameSpace, το οποίο είναι η τροχιακή θέση δορυφόρου (επί 10) σε ΗΕΧ

    δηλαδή για τον EutelSat 9east θα έχουμε:

    9.0 x 10 = 9 (DEC)

    κάνουμε την μετατροπή σε ΗΕΧ

    9 (DEC) => 5A (HEX) και προσθέτουμε τα υπόλοιπα μηδενικά 0000

    έτσι προκύπτει το 5Α0000


    (για DEC~HEX μετατροπές υπάρχουν sites http://www.statman.info/conversions/hexadecimal.html ή https://www.binaryhexconverter.com/decimal-to-hex-converter

    αλλά μας κάνει & ο calculator των WINDOWS αν το γυρίσουμε σε PROGRAMMER mode από πάνω αριστέρα στα 10αρια)


    τέλος όπου:

    %3A => : (άνω-κάτω τελεία)


    ** στο αρχείο που επισυνάπτω έχω βάλει τίτλο userbouquet.IPTV.tv

    αντί του IPTV => μπορείς να βάλεις το όνομα που θες να δώσεις

    ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑ ΟΜΩΣ

  • καλημερα σας! θα ηθελα με την σειρα μου να ρωτησω καθως ενδιαφερομαι για καναλια με μπαλα. εχω εναν vusolo δεκτη με openpli και πιατο 1,20.

    προσπαθησα να πιασω 28,2 για αθλητικα καναλια βεβαια δεν ξερω αν ανοιγουν με cs -καθως εχουν κλεισει τα arena sport ston 16 αναζητω κατι αλλο.ειναι εφικτο να πιασω τον 28,2 με 1,2 πιατο ειμαι πειραια και αν οχι ποιον δορυφορο προτεινετε για αθλητικα καναλια να στοχευσω?ποιο πολυ για μπαλα ενδιαφερομαι και λιγο για euroleague στο μπασκετακι


    edit: να σημειωσω οτι σε ενα ποιο μικρο πιατο χω τον 13 και 19.2.για αυτο θελω στο μεγαλυτερο πιατο να πιασω κατι αλλο "λιγο ποιο δυσκολο"

    Edited once, last by takisxx ().

  • με 1.2 πιατο ανετα πιανεις τον 28.2. επισεις πιασε και τον boulgaria sat στους 1.9 εκει ανοιγουν τα arena

    σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου. ξερεις ανα ανοιγουν με cs τα καναλια τα αθλητικα στον 28,2?

  • επισης αλλη μια ερωτηση αν ξερει καποιος. εχω cccam αν το μετατρεψω σε oscam κερδιζω κατι,χανω κατι η ειναι ακριβως το ιδιο? πια η διαφορα τους θελω να πω?

  • Καλημερα Τακη!

    Το cccam ειναι πολλες φορες γεματο bugs.

    Μπορεις να βαλεις την cline στο oscam.server που παει σφαιρα.

    παραδειγμα

    Cline: C: anyone.dyndns.com 12000 user pass


    και το μετατρεπεις στο oscam server σε.....


    [reader]

    label = Cline

    protocol = cccam

    device = anyone.dyndns.com,12000

    user = user

    password = pass

    group = 1

  • Καλημέρα σε όλους.

    Από τον Ιούνιο το sport24 στις 20οW εκπέμπει από την Europe ME δέσμη και πιάνεται σε όλη την Ελλάδα με μικρό πιάτο (60-65 εκ. σύμφωνα με το satbeams.com. Στην Αθήνα το πιάνω με πολύ δυνατό σήμα. Το κανάλι είναι κωδικοποιημένο σε Powervu.

    Υπάρχουν κλειδιά γι' αυτό;

    Ευχαριστώ.

  • Καλημερα lex. Εχω βρει ενα προγραμμα που μετατρεπει την ccc σε oscam.δεν εχω δουλεψει ποτε την oscam σε αυτα τα χρονια που βλεπω με τον vusolo.τα αρχεια οποτε τα μετατρεπω με το προγραμμα και που τα περναω αυτα που θα μου βγαλει που εγραψες παραπανω στο παραδειγμα? Εχω vusolo με openpli.αν γινετε να με βοηθησεις καπως γιατι δεν ξερω τιποτα αλλο απο cccam

  • Αν εχεις περασει το oscam emu sto pli

    (βαζεις το oscam.ipk tmp μετα προσθετα\διαχ.λογισμικου και τοπικη εγκατασταση απο tmp)

    (αν και το εχει στα feeds to oscam-emu)

    μετα πας /etc/tuxbox/config/oscam-emu/ με ftp

    μετα κανεις edit to oscam.server και κανεις τα παραπανω που σου εγραψα

    αν ειναι για παραδειγμα η cline αυτη Cline: C: anyone.dyndns.com 12000 user pas

    το κανεις στο oscam server oπως παρακατω

    [reader]

    label = Cline

    protocol = cccam

    device = anyone.dyndns.com,12000

    user = user

    password = pass

    group = 1

  • Καλημέρα σε όλους.

    Από τον Ιούνιο το sport24 στις 20οW εκπέμπει από την Europe ME δέσμη και πιάνεται σε όλη την Ελλάδα με μικρό πιάτο (60-65 εκ. σύμφωνα με το satbeams.com. Στην Αθήνα το πιάνω με πολύ δυνατό σήμα. Το κανάλι είναι κωδικοποιημένο σε Powervu.

    Υπάρχουν κλειδιά γι' αυτό;

    Ευχαριστώ.

    το κλειδι και emm ειναι μεσα αλλα πρεπει να ειναι hashmode 16....

  • αν εχω κ δεύτερη γραμμή cccam πως την προσθέτω στο oscam server?

    αλλάζω κάτι?

    ευχαριστώ.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!