Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 394,699 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • Φίλε μου, δεν το έγραψα στην ενότητα powervu που αναφέρεις γιατί η ενότητα λέγεται "powervu με ελληνικούς υπότιτλους και epg" και δεν αφορά γενικά στα powervu κανάλια...


    Επίσης, το link που έβαλες πιο πάνω, τι ακριβώς είναι; Αν νομίζεις ότι έχει ενημερωμένα oscam-emu με το χθεσινό update, θα σε απογοητεύσω, γιατί τα πιο πρόσφατα που έχει είναι 3 ημερών...

  • καλησπερα και παλι στα παιδια.

    Μηπως εχετε να με προτεινε καμια καλη λιστα για να την περασω στον δεκτη μου η οποια να εχει χωρισμενα τα καναλια σε κατηγοριες(sports,documents,cinema ktl) ?

    ο δεκτης μου ειναι GM spark reloaded sh4

    με ενδιαδερει ο 13 και 19 και αν γινεται να μου πειτε σε ποιο φακελο το περναω

  • καλησπερα και παλι στα παιδια.

    Μηπως εχετε να με προτεινε καμια καλη λιστα για να την περασω στον δεκτη μου η οποια να εχει χωρισμενα τα καναλια σε κατηγοριες(sports,documents,cinema ktl) ?

    ο δεκτης μου ειναι GM spark reloaded sh4

    με ενδιαδερει ο 13 και 19 και αν γινεται να μου πειτε σε ποιο φακελο το περναω

    οπως ειπε ο φιλος το vhannibal ειναι απο τα καλυτερα για να κατεβασεις ετοιμα settings για τα καναλια αναλογα ποιους δορυφορους θες,13 και 19 εχει ετοιμο πακετο,τωρα πουτα περνας ,θα σου ελεγα να κατεβασεις το dreamboxedit προγραμμα,κλασσικα βαζεις ip δεκτη περνας και το πακετο που κατεβασε ,και τα στελνεις στον στον δεκτη,που λογικα θα κανεις μετα απο την διαδικασια αυτη ενα restart του enigma2 εισαι ετοιμος!!


    δες εδω

    Tutorial - How to use DreamboxEdit

  • ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ SETTINGS(μπουκέτων καναλιών)

    1)-ανoiγεις το dreamboxedit

    2)-tools-->options-->βάζεις IPδέκτη,username,password--->save

    3)-file-->open-->select directory(αφού έχεις κάνεις extract το αρχείο .rar και ανοίγεις το φάκελο με τα

    settings)-->ok


    4)-file-->ftp..-->send files to dreambox--->restart enigma2

  • o dreamboxedit κανει την δουλεια οτι κανει και το dreamset?

    φίλε ρώτησες κάτι συγκεκριμένο ,πως να περάσεις έτοιμα μπουκέτα settings καναλιών στον δέκτη σου,νομίζω σου απάντησα,τώρα αν εσύ με το παραμικρό σου γεννάει άλλη απορία δε φταίω εγώ!!

    εδώ σου έγραψα και την διαδικασία πως να το κάνεις!!καλή συνέχεια

  • Υπαρχει και αλλη μεθοδος να περασεις τα μπουκετα στον δεκτη σου με με το fillezilla: αφου εχεις κατεβασει το vhanibal settings το αποσυμπιεζεις σε εναν φακελο στο pc σου, συνσεεσε με τον δεκτη με το fillezilla,πας στην διαδρομη etc/enigma2 και πετας εκει μεσα τα αρχεια που αποσυμπιεσες πριν στον φακελο του pc. μετα κανεις ενα restart το enigma2 του δεκτη και εισαι ετοίμος. Και οι 2 μεθοδοι λειτουργουν εξισου καλα.

  • Το κατάλαβα παιδιά.

    Για το dreamset γνωρίζω οπως και για τον filezila και πως κάνουμε όλη την διαδικασία και "extrack here" κτλ απλά δεν γνώριζα για τον dreamboxedit οπως και άλλες εφαρμογές τι το παραξενο Βασίλη?

    Επειδή αρκετές ορολογίες δεν τις γνωρίζω ρωτάω για να μαθαίνω.

    Όπως επίσης έχω και άλλες απορίες όπου σιγά σιγά θα ζητήσω την βοήθεια σας.

    Όλα αυτά χωρίς να θέλω να δημιουργώ προβληματα

  • Το κατάλαβα παιδιά.

    Για το dreamset γνωρίζω οπως και για τον filezila και πως κάνουμε όλη την διαδικασία και "extrack here" κτλ απλά δεν γνώριζα για τον dreamboxedit οπως και άλλες εφαρμογές τι το παραξενο Βασίλη?

    Επειδή αρκετές ορολογίες δεν τις γνωρίζω ρωτάω για να μαθαίνω.

    Όπως επίσης έχω και άλλες απορίες όπου σιγά σιγά θα ζητήσω την βοήθεια σας.

    Όλα αυτά χωρίς να θέλω να δημιουργώ προβληματα

    παράξενο είναι όταν θες να τα μάθεις όλα σε 1 μέρα & τα περιμένεις όλα έτοιμα από post

    χωρίς διάβασμα παλαιοτέρων αναρτήσεων ΕΔΩ Ή & ΑΛΛΟΥ ΔΙΕΘΝΩΣ

    έχεις τον μεγαλύτερο ρουφιάνο τον γουγλη!

    στα απλά θέματα τα περισσότερα βρίσκονται. εκτός αν βαριέσαι....δεν ξέρω

    όταν ξαναλέμε τα ίδια & ίδια είναι κουραστικό

    στα άλλα τα πολυπλοκότερα ή πιο δύσκολα δεν έχουμε κανένα θέμα να το 1000συζητήσουμε

  • καλημερα παιδια.

    εδω κι 3 μερες εχει πεσει μαυρο στο fox network group 42e.

    εκλεισαν η μονο εγω εχω το προβλημα?


    μπορει να γινει και αυτο au ?


    ευχαριστω για το χρονο σας.!!!

  • johnmorsat καλημερα.

    Για εσας καποια πραγματα σιγουρα ειναι 1+1=2 αλλα για εμας οσο απλα και να ειναι καποια πραγματα μας φαινονται δυσκολα για αυτο και ρωταμε.

    Τωρα οσο για το ψαξιμο τουλαχιστον το τελευταιο διμηνο(το οποιο προσπαθω να μαθω) εχω ψαξει πολλες ωρες(κατι 12ωρα) .

    Τωρα στην ερωτηση που εκανα πιο πανω "αν ειναι το ιδιο το dreamset" αν ηταν τοσο δυσκολο να παρω μια απαντηση "ναι το ιδιο ειναι" και θα επρεπε να ψαξω αρκετα αρθρα,ζητω συγγνωμη και αντι για ζητημα ενος λεπτου θα κοιτω να αφιερωνω αρκετο χρονο περισσοτερο για να μαθαινω καποια πραγματα.

    Ζητω και παλι ΣΥΓΓΝΩΜΗ αν δημιουργησα προβλημα

  • Για το αν διαβαζω,στον συνδεσμο πιο κατω στελνω αποριες που δημιουργήθηκαν απο την αρχη τις ενοτητας,τις οποιες ελεγα σιγα-σιγα να κοιταξω νσ μαθαινω ρωτωντας σας ή ψαχνοντας.

    Αλλα αν δεν σας ρωτησω και να με βοηθησετε ισως κανω καποια χρονια για να τις μαθω ή το πιο πιθανον καποιες ποτε γιατι δεν υπαρχουν ιο καταλληλες γνωσεις.Καποιες φορες αν δεν σε δειξει καποιος τον σωστο δρομο παντα θα εισαι στον λαθος δρομο.

    Οπως με το 0scam αν δεν με βοηθουσε ο georgeflu δεν υπηρχε περιπτωση να το μαθαινα μονος μου.


    http://prntscr.com/l714vw

  • Καλησπερα ... εχω ενα προβλημα στο δεκτη os mega μολις παω στα καναλια τις ερτ στις 3 μοιρες και οχι μονο κολλαει και γινεται πρασινη η οθονη και κανει επανεκινηση τωρα τελευταια το κανει συχνα

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!