Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,130 replies in this Thread which was already clicked 389,370 times. The last Post () by senos.

  • με ποιες αλλαγες?

    με αυτες που χρειαζομαι εγω? με αυτες που χρειαζεσαι εσυ? με καποιες αλλες?

    αυτο που λεω φιλε,ειναι παραδειγμα στο δικο μου αρχειο oscam.dvbapi δεν ειχε αυτες

    J: 0500:021A10:0302:02BE 0D96:000004:02C0;

    J: 0500:021A10:0304:02FA 0D96:000004:02FE;

    ενω ανοιγε κανονικα το πακετο στις 23.5 τα δυο συγκεκριμενα καναλια( nat geo wild hd,και nat geo hd με ελληνικους υποτιτλους) δεν ανοιγαν

    οταν τις προσθεσα στο αρχειο ειδα φως,για αυτο το λογω το λεω,μπορει να μην ειμαι ο μονος που ειχε αυτο το θεμα!!για αυτο το ανεφερα

  • καλησπερα εχω προβλημα με τον δορυφορο 4.8 powervu εκει που βλεπω ξαφνικα μαυρη οθονη και μετα 2 λεπτα επανερχεται η εικονα το κανει συχνα στο thor 0.8 δεν το κανει εχω oscam emu 11438

  • γεια καινουργιος.

    Πηρα ενα πιατο edision 100cm steel +3 lnb iverto black premium + βαση για τα 3 lnb + diseqc 4 port

    Τι μπορω να πιασω με αυτα ?

    Πως θα κανω τη στοχευση ?

    Εχω tv με android και 2 δεκτες δορυφορικους.

    Για να δω συνδρομιτικα με το oscam μεσω της τηλεορασης γινετε ?

    Εχω εγκαταστησει στο android to oscamdroid..

    Αν δεν γινετε τι 4k δεκτης υπαχει κατα προτιμιση android tv που να παιζει δορυφορικα με oscam ?

  • πρωτα φιλε απφασισε ποιον δορυφορο θα κανεις στοχευση να τον βαλεις κεντρο,καιοταν αποφασισεις ψαξε για τον δορυφορο που θες ,γωνια αζιμουθιο,γωνια ανυψωση(elevation), γωνια στροφη για το Lnb(skew)....

  • ok ευχαριστω.

    astra και hotbird θελω.

    Τι αλλες επιλογες με καλο περιεχομενο υπαρχουνε εκτος απο αυτους πχ κατι σε κινεζικο - αμερικανικο προγραμμα ?

    Με το oscam πως το βαζω να παιξει στην sony android tv κανω ( εχω εγκατασταησει το oscamdroid) ?

    Αν δεν παιζει τι δυνατο δεκτη 4κ να παρω (απο κινα)?

    Εχω καλες γνωσεις linux αλλα δεν εχω ιδεα απο δορυφορικα.

    Ευρωλιγα οχι απαραιτητα απο nova στο kodi (iptv) υπαρχει? η σε καποιο δορυφορικο ?

    Edited 2 times, last by jkk ().

  • Φίλε μου, πάρε έναν απλό δέκτη HD , πλήρωσε κι έναν σερβιτόρο, κάνε την δουλειά σου και πίστεψε με θα είσαι 100% ευχαριστημένος.

    Όσοι δεν έχουμε όρεξη ή και χρήμα να ασχοληθούμε την βρίσκουμε αλλιώς την δουλειά.

    Και κλείνοντας οι γνώσεις σε open source os δεν χρησιμεύουν πολύ, παρά μόνο στη νοοτροπία που πρέπει να έχεις για να καταστεί λειτουργικό.

  • 1. Στο kodi Θα βρείς αγώνες ευρωλίγκας αλλά συχνά με σπασίματα

    2. στο διπλανό με τη παρένθεση, με συνδρομή πλάγια, θα δείς όλη την ευρωλίγκα.

    3. Δορυφορικά σε κρυπτογραφημένα κανάλια η ευρωλίγκα μεταδίδεται κυρίως στους εξής δορυφόρους (εφικτούς στη λήψη στην ελλάδα) και κανάλια:

    0,8 West : Digisport 1,2,3 Hungary και Digisport 4 romania κυρίως (αρκετές μεταδόσεις ελληνικού ενδιαφέροντος)

    13 East: Polsat sport news και Polsat sport premium

    16 east: Sportklub 1,2,3 (max tv package) (πολλές μεταδόσεις ελληνικού ενδιαφέροντος)

    19,2 east: Vamos και movistar deportes (αρκετές μεταδόσεις ελληνικού ενδιαφέροντος)

    39East: Μax sport 2 bulgaria (πολλές μεταδόσεις ελληνικού ενδιαφέροντος)

    30 West: Sport tv 1-5 (λιγότερες μεταδόσεις ελληνικού ενδιαφέροντος)

  • καλησπερα εχω προβλημα με τον δορυφορο 4.8 powervu εκει που βλεπω ξαφνικα μαυρη οθονη και μετα 2 λεπτα επανερχεται η εικονα το κανει συχνα στο thor 0.8 δεν το κανει εχω oscam emu 11438

  • πειραζοντας ρυθμισεις για να δω τα AFN, τωρα στα powervu εχω ηχο και subs μονο χωρις εικονα...τι βλακεια εκανα παλι??ποια τιμη εχω πειραξει?η βλακεια που εκανα ειναι οτι πριν ξεκινησω οτιδηποτε δεν κρατησα ενα backup απο φακελο με τα αρχεια οπως επαιζε πριν..

    Edited 3 times, last by Larpo ().

  • vu zero me opepli 6.2

    εχεις δικιο medousa αλλα με θολωμενο μυαλο προσπαθωντας να βρω ακρη το ανεβασα εδω.παιδευτηκα λιγο το απογευμα με τα ert τα οποια καταφερα και τα ανοιξα και μετα επιασα τα AFN και εκει εχασα τη μπαλα..

  • welcome


    το καθαρά από χόμπυ είναι κάτι που δεν καταλαβαίνω....ο καθένας το εκλαμβάνεται διαφορετικά κι έχει χάσει την έννοια της το πάρεργο τελικά :)

    ας δεχτούμε ότι είναι από χόμπυ κι ας με παρεξηγησεις.....ασχολήσου μόνος σου να σου περάσει η ώρα ευχάριστα τότε & να δεις τι μπορείς να καταφέρεις με το παλαιού τύπου που έχεις αν θεωρείς ότι έχει δυνατότητες κ άσε με εμένα να πιστεύω τα δικά μου. δημοκρατία έχουμε άλλωστε. αν δεν πρόκειται να κάτσεις να δεις τότε προχώρα θα παίξει όπως παίξει.

    απλά συνήθως οι περισσότεροι μόλις παίξει κάτι....γλυκαίνονται & θέλουν κι άλλα που δεν γίνονται γι'αυτό σου απάντησα έτσι πριν.


    άλλον δέκτη με νόμιμη συνδρομή? γιατί δεν τους ονοματίζεις? 2 είναι στην ελλάδα ο καταπληκτικοτρομερός PACE της κυρίας & ο συναρπαστικοφοβερός ΚΑΟΝ του κυρίου. δεν έχει άλλα. ξέχασα κάποιον? όχι για νόμιμο IPτν αλλά για δορυφορική που θες να μιλήσουμε.

    πιο περιορισμένες δυνατότητες ο 1ος. ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΚΟΙ-ΕΤΑΙΡΙΚΟΙ δεκτες με παντρεμένη την κάρτα. ουτε δέκτη μάρκα δεν σε αφήνουν να επιλέξεις αυτοί οι οποίοι ΔΙΝΕΙΣ τα ωραία λεφτάκια σου συμπολίτη :(

    σκέψου να το έκαναν αυτό στα κινητά...............να σου λεγε πχ θα έχεις ΜΟΝO samsung ή ΜΟΝΟ xiaomi ή ΜΟΝΟ iphone

    τι θα χε συμβεί?;

    δεν το τραβάω περαιτέρω σκεφτείτε το & μην τα μασάμε όλα αδιαμαρτύρητα διότι είμαστε άξιοι της μοίρας μας & μας αξίζουν οι πολιτικές που ακολουθούνται από το Α έως το Ω. & μετά σου λένε πeιρ@τεία........τη σκοτώνεις με λογικές κινήσεις & χαμηλές τιμές ;)


    λες αρχικά για χόμπυ & μετά μου λες αν κάποιος από τους καινούριους αν πάρεις θα έχει ελληνικό πακέτο

    κι αυτό σου διαφεύγει........ενημερώσου καλύτερα!

    το 4Κ προσωπικά αν με έχεις διαβάσει δεν τρελλλάθηκα να πάρω δουρυφορικό δέκτη αν κι έχω 4Κ τηλεοράσεις 2. βλέπω μια χαρά ταινίες 4Κ εκεί. τα δορυφορικά κανάλια πόσα είναι τέτοια & τι χάνω που δεν έχω? για να σε ξεμπερδέψω......

    οποιοδήποτε νέος δέκτης πάρεις θα έχει πολλά παραπάνω specifications από τον αρχαίο dm800

    ξέρω μπορεί να τον πήρες πανάκριβα & τώρα να σου κακοφαίνεται ότι λέω αλλά έτσι είναι όταν ασχολείσαι με την τεχνολογία τα πάντα έρχονται & παρέρχονται & μάλλον σου διαφεύγουν αρκετά πράματα που δεν γνωρίζεις


    δεν υπάρχει μαγικό κουμπάκι ή ονειροκούτι που ανοίγει κάτι έτσι απλά. απλώς για να χουμε δυνατότητες & να μη σέρνονται ή μας παιδεύουν εκσυγχρονιζόμαστε.

    life is so simple


    δεν ξέρω γιατί λες ότι χωρίς σερβιτόρο είναι άχρηστοι όταν με 1 combo receiver έχεις μέσα από επίγεια δορυφορικά από ελεύθερα, με σερβιτόρο μοίρασμα έως με κλειδιά μόνιμα ή μεταβλητά & iptv

    όλα σε 1 απλά & νοικοκυρεμένα

    εγώ να καταλάβω την άγνοια ορισμένων που δεν έχουν δει κάτι σωστά ΣΕΤΑΡΙΣΜΕΝΟ να λειτουργεί & με τους κατάλληλους σερβιτ0ρους κλπ αλλά & εσείς καταλάβετε ότι αν έχετε όρεξη να ασχοληθείτε χωρίς αγκυλώσεις ή παρωπίδες θα τα βρείτε όλα κάποια στιγμή :hello

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!