Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 406,137 times. The last Post () by bigapple.

  • Ναι εχει,αυτη εχω βαλει αλλα μου κανει αυτα που γραφω ποιο πισω

    δανείσου 1 άλλο modem/router αν δεν έχεις σε κανά πατάρι, αποθήκη κλπ :)

    και ξαναδοκίμασε :)

  • συμπατριώτη αυτά να ΑΚΟΥΝΕ(διαβάζουν) οι συμπολίτες αυτής εδώ της χώρας που η γόβα από το 1999 που άνοιξε αν θυμάμαι καλώς, δεν έχει κάνει ούτε 1 έκπτωση ή οποιαδήποτε παραχώρηση σε παλιό - πιστό της πελάτη!!! και μετά μας τσαμπουνάνε περί πειρατείας & κολοκύθια βραστά........ ναι καλά


    μόνο περί tuners το πέτυχα διάνα αυτό που έλεγες :)

    αυτό με την CI όχι......αλλά πολύ σημαντικό!

  • Code
    usb 2-1: new high-speed USB device number 2 using ehci-brcm
    Chip Version Info: CHIP_8188E_Normal_Chip_TSMC_D_CUT_1T1R_RomVer(0)
    EEPROM ID = 0x8129
    usbcore: registered new interface driver r8188eu

    Φαίνεται ότι το βλέπει ...

    Πρέπει να δοκιμάσει από το μενού είτε θα σου ανεβάσω το απόγευμα καποια βήματα

    Μπορεις να μου πεις τα περετερω θοδωρη?προσπαθησα με σκετο wpa η wpa 2 αλλα παλι το ιδιο οταν παταω οκ εννω μου λεει η συμδεση ενεργοποιειτε, δεν ενεργοποιειτε

  • δεν είναι μόνο η δοκιμή στον δεκτή(WPA,WPA2,WPA/WPA2) αλλα και στο router
    στο δεκτη κανεις αυτα πιο κατω???

    580f16f8c50d9121fc93dc7c.jpgεπιλεγείς στις ρυθμίσεις

    2cbb5142e72265e30e7.jpg on εδω για να ενεργοποιήσεις τον "προσαρμογέα wifi " και 2 φορες οκ

    bd0cf.jpgαφου ενεργοποιηθει ο προσαρμογέας

    f8ef5cb140afbb4250.jpgσκαναρεις για τα δίκτυα , επιλεγείς το δίκτυο σου και πρασινό για σύνδεση

    b1dc4f7149a0.jpgμετά θα μεταβεις σε αυτή την καρτέλα και θα βάλεις το encryption και το κλειδι και με οκ

    610b35f9.jpgθα δεις μια παρόμοια καρτέλα

  • Αυτα ακριβως κανω αλλα οταν παταω scan networks δεν μου βγαζει κανενα δικτυο

  • Δεν μου αναβοσβηνει καν το λαμπακι στο wifi stick και στις επιλογες προσαρμογεα δεν μου βγαζει το τικ στο wifi lan παρα μονο στο ethernet

  • αν έχει θέμα ο driver με το παλιο kernel δεν το γνωρίζω , όποτε δεν μπορώ να σου πω αν είναι το πρόβλημα ο driver ή το router ....

    Γινεται αλλαγη kernel χωρις να αλλαξω image Η να τα χασω ολα? Η δεν γινεται καθολου αλλαγη κερνελ στον δεκτη? Απλα μου κανει εντυπωση οτι με το ιδια στικακι και με μπλακχοουλ ιματζ επερνα wifi κανονικα

  • παιδια το multiboot μπορει να γινει με χρηση usb stick?δλδ να εχω κανονικα στον δεκτη το openpli που φοραει τωρα και να εχω σε φλασακι αλλο Image (satdream θελω να βαλω) και να το χρησιμοποιω οποτε θελω ?η πρεπει αναγκαστικα να ειναι εγκατεστημενο μεσα στον δεκτη?

  • Ειχα βαλει λαθος link φιλε συγνωμη

    Το παραπανω λινκ ειναι με openblackhole στην flash αλλα το ιδιο ακριβως ισχυει και για τα υπολοιπα

  • υπαρχει αντιστοιχος οδηγος για openpli..??θα το παλεψω κι ετσι απλα ειναι διαφορετικο το μενου (λογικο) αλλα πιστευω θα την βρω την ακρη.θα το ξεκινησω και βλεπουμε...!!

    Edited once, last by Larpo ().

  • σκληρος δισκος-αρχικοπποιηση ειναι η διαδικασια για το φορματ στο openpli?δεν βρισκω κατι αλλο στο μενου για usb kai format...

    Edited 2 times, last by Larpo ().

  • takisxxx άλλο modem-router που σου είπα βρήκες να δοκιμάσεις?

    είδες τι σου πε & ο .:T3O:. .... θέλει & από τη μεριά του modem-router να πειράξεις (εφόσον είναι δικό σου δίκτυο)

  • takisxxx άλλο modem-router που σου είπα βρήκες να δοκιμάσεις?

    είδες τι σου πε & ο .:T3O:. .... θέλει & από τη μεριά του modem-router να πειράξεις (εφόσον είναι δικό σου δίκτυο)

    Οχι γιαννη δεν εχω ρε φιλε οσο και αν ακουγεται περιεργο.μαλλον θα ειναι απο τον κερνελ λογω αυτου που ειπε ο θοδωρης οτι το μπλακχοουλ χρησιμοποιει patched kernel

  • σκληρος δισκος-αρχικοπποιηση ειναι η διαδικασια για το φορματ στο openpli?δεν βρισκω κατι αλλο στο μενου για usb kai format...

    Οχι πρεπει να το κατεβασεις απο τα προσθετα αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται το προσθετο που κανει το usb format. Αλλα για δοκιμασε μια και ετσι οπως λες γιατι δεν θυμαμαι και πολυ καλα με το openpli στην flash.προτου κσνεις οτιδηποτε παρε backup το image σου φιλε,γιατι εμενα μου στραβωσε 150 φορες η διαδηκασια

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!