Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,615 times. The last Post () by bigapple.

  • οπως ειχε πει και ο medousa89 στο ποστ 1,973 δεν εχει emu. στις 3ε επαιζαν κανονικα. εσβησα κατι παλια κλειδια που βρηκα στο mcaskey μετα τα περασα χειροκινητα αλλα και παλι μαυρο.

  • Γεια χαρά στην Ελληνικη παρέα.

    Σε Δέκτη Edision piccollino S2,προσπαθώ να κανω Αναβαθμιση μεσω USB ,την τελευταία εκδοση Piccollino S2 _V 1359

    αλλα μου εμφανίζει το εξης ''Ο συνδεδεμένος Δέκτης,ειναι αλλο μοντέλο,και η αναβαθμιση δεν ταιριάζει''

    τι να συμβαίνει αραγε,πρωτη φορά ,εχω τετοιο προβλημα σε Δέκτη Edision.,αλλα πρωτη φορά πέφτει στα χερια μου

    κια ο Edision Piccollino S2.

  • αυτο ειναι δικλείδα ασφάλειας επειδή υπάρχουνε αρκετά μοντέλα του poccollino (PICCOLLINO LED,PICCOLLINO 3IN1 LED,PICCOLLINO S2 (H.265/HEVC),PICCOLLINO S2 + T2/C (H.265/HEVC)) για την αποφύγη λάθους . Θα πρέπει να δεις ποιο μοντέλο είναι για να περάσεις την κατάλληλη ενημέρωση

  • Μπορει ο δέκτης να κάνει εγγραφή κάποιο πρόγραμμα πχ έναν αγώνα που παίζει από iptv?δοκιμάζω να γράψω κάτι και μου βγάζει μήνυμα Αδυναμία εγγραφής λόγω μη έγκυρης υπηρεσίας

  • παιδιά δεν ξέρω εάν γράφω στο σωστό νήμα , μόνο μιά ερώτηση. Στο e2player plugin και στην επιλογή greekdocumentaries2.blogspot πολλά videos μέσω dailymotion μου βγάζει Server returned 403 Forbidden (access denied) code -858797304. Μπορεί να διορθωθει? ή είναι θέμα του δημιουργού του plugin? o οποίος μάλλον έχει αποσυρθεί από το συγκεκριμένο.

  • οπως ειχε πει και ο medousa89 στο ποστ 1,973 δεν εχει emu. στις 3ε επαιζαν κανονικα. εσβησα κατι παλια κλειδια που βρηκα στο mcaskey μετα τα περασα χειροκινητα αλλα και παλι μαυρο.

    δεν ξερω τον συγκεκριμενο δεκτη,αλλα αν δεν κανω λαθος, σε καποια mcas, εκτος απο το "νουμερακι" ,χρειαζοταν και η συχνοτητα, η το ονομα του καναλιου...(αν εχεις καποιον mcas editor το βλεπεις)

  • καλησπερα σε ολους σας. σε δεκτη underline 3in1 περασα τα κλαδακια για τα ερτ στις 39ε αλλα δεν τα ανοιγει. επισεις περασα και το τελευταιο mcaskey που βρηκα εδω αλλα τιποτα. τι μπορει να φταιει??

    αν θες να δεις πχ 1 αγώνα στο ΕΡΤ sports (που χρειάζονται πολλοί) υπάρχει η λύση-κολπάκι που είχα βρει από αρχαιοτάτων χρόνων στα ali receivers

    παίρνεις τη λίστα με στικάκι

    την κάνεις EDIT στον υπολογιστή με το ειδικό προγραμματάκι (editor) βάζοντας το σηματάκι $ στο κανάλι που θες να δεις καθώς έχει το γνωστό θέμα στο τρόπο μετάδοσης η ΕΡΤ...

    και μετά το ξαναπερνάς στον δέκτη

    θα μείνεις όμως μόνο στο κανάλι αυτό πχ ΕΡΤ SPORTS! μην αλλάξεις κανάλι γιατί θα φύγει η αναγνώριση ότι είναι κλειδωμένο όταν ξαναγυρίσεις & πάπαλα

    θα χεις δει όμως τον αγώνα αν είσαι εξωτερικό & δεν έχεις άλλη επιλογή :beer1::popcorn1:

    πρέπει να το σινιάρουν από την εταιρεία

    δεν είναι open source αυτά, αν και παίρνουν τα κολπάκια τους έως 1 σημείο


    καλησπερα σε ολους σας. σε δεκτη underline 3in1 περασα τα κλαδακια για τα ερτ στις 39ε αλλα δεν τα ανοιγει. επισεις περασα και το τελευταιο mcaskey που βρηκα εδω αλλα τιποτα. τι μπορει να φταιεi

    Βρε παίχτη δεν ανεβάζεις και το emu να το δούμε λίγο? Στις 3Ε εννοείτε ότι έπαιζαν. Θα σου πω ενα κόλπο αν θυμάμαι καλά. Πηγαίνεις στο κανάλι και πατάς INFO-INFO-RED BUTTON και στη συνέχεια περνάς το κλειδί καθώς ο trasnponder είναι ήδη έτοιμος. Προτού το κάνεις αυτό πρέπει να πάς στο mcaskey και να σβήσεις τα παλιά κλειδιά γιατί μπορεί να υπάρχει confict. Γράψε το κλειδί σε ενα χαρτί για να το θυμάσαι.

    σε κάποια είναι όπως λες & σε άλλα με info-info-κίτρινο ή πράσινο (δεν θυμάμαι για όλα)

    αλλά το θεμα του δεν ειναι εκεί

    οπως ειχε πει και ο medousa89 στο ποστ 1,973 δεν εχει emu. στις 3ε επαιζαν κανονικα. εσβησα κατι παλια κλειδια που βρηκα στο mcaskey μετα τα περασα χειροκινητα αλλα και παλι μαυρο.

    δεν ξερω τον συγκεκριμενο δεκτη,αλλα αν δεν κανω λαθος, σε καποια mcas, εκτος απο το "νουμερακι" ,χρειαζοταν και η συχνοτητα, η το ονομα του καναλιου...(αν εχεις καποιον mcas editor το βλεπεις)

    Γιώργο μου κατά 99% θα πρέπει να φτιαχτεί firmware ΝΕΟ που να ενσωματώνει την επίλυση που είχαν κάνει για τα ΕΡΤ στις 3e & για τις 39e τώρα

    σε ελάχιστους ακόμα πιο παλιούς δέκτες έδειχναν χωρίς θέμα βέβαια (ali εννοώ που συζητάμε τώρα)

    ναι η συχνότητα που βάζεις στο key πρέπει να είναι η ίδια ακριβώς με αυτή που έχεις λάβει το κανάλι στο δέκτη σου (όχι αυτά που δίνουν τα sites καναλιών-δορυφόρων)

  • αυτο ειναι δικλείδα ασφάλειας επειδή υπάρχουνε αρκετά μοντέλα του poccollino (PICCOLLINO LED,PICCOLLINO 3IN1 LED,PICCOLLINO S2 (H.265/HEVC),PICCOLLINO S2 + T2/C (H.265/HEVC)) για την αποφύγη λάθους . Θα πρέπει να δεις ποιο μοντέλο είναι για να περάσεις την κατάλληλη ενημέρωση

    Ευχαρηστώ πολύ για την απαντηση medousa89 , το πρόβλημα λυθηκε,Ο Δέκτης ειχε πολύ παλαιό soft &B.L. απο την ΄΄μανα΄΄του,μετα απο την

    αναβαθμηση του στην τελευταία έκδωση απο την επίσημη σελιδα της Edision ,δεχτηκε και την τελευταία EmuSoft απο το γνωστό ILTV.

  • καλημερα σε ολους,καλη σαρακοστη!θα ηθελα να ρωτησω αν ο δεκτης μπορει να δει αρχεια απο υπολογιστη που να ειναι συνδεδεμενος στο ιδιο δικτυο?δηλαδη να streamarω μια ταινεια απο κοινοχρηστο φακελο στον δεκτη και αν θελει καποιο προγραμμα

  • καλη σαρακοστη σε ολους. εχω δοκιμασει πολλα mcaskey αλλα δεν ανοιγουν τα ερτ με τιποτα. ουτε με το να περασω τα κλειδια χειροκινητα γινεται. απο το πρωι παλευω με αυτο το θεμα. αν κανεις εχει να δωσει καποια αλλη λυση καλως αλλιως τα παραταω. ευχαριστω

  • καλημερα σε ολους,καλη σαρακοστη!θα ηθελα να ρωτησω αν ο δεκτης μπορει να δει αρχεια απο υπολογιστη που να ειναι συνδεδεμενος στο ιδιο δικτυο?δηλαδη να streamarω μια ταινεια απο κοινοχρηστο φακελο στον δεκτη και αν θελει καποιο προγραμμα


    καλη σαρακοστη

    ρυθμισεις δικτύου muntmanager βαζεις την ip του pc και το ονομα του φακελου που εχεις κανει κοινοχρηστο θα πρεπει ομως να βγαλεις το pass απο τα windows

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!