Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 394,256 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • Στις 4.8Ε αν και δεν μου το ανοίγει,λογικά δεν το δίνει ο σέρβερ που έχω, εμφανίζει υπότιτλους.στις 16Ε μου το ανοίγει αλλά υπότιτλοι γιοκ!

  • καλησπερα σε ολους. σε δεκτη osmini ενω κανω διαγραφη καποιων καναλιων απο καποιο δορυφορο μετα απο επανεκινηση του δεκτη τα καναλια ειναι παλι εκει. σαν να μην τα εσβησα. γιατι το κανει αυτο??

  • καλησπερα σε ολους. σε δεκτη osmini ενω κανω διαγραφη καποιων καναλιων απο καποιο δορυφορο μετα απο επανεκινηση του δεκτη τα καναλια ειναι παλι εκει. σαν να μην τα εσβησα. γιατι το κανει αυτο??

    επανεκινηση κανεις μεσα απο το μενου του η βγαζοντας την πριζα? νομιζω παιζει ρολο αυτο μου το εκανε οταν το εβγαζα απο την πριζα μονο σε δεκτη vu solo

  • vhannibal ή μέσω plugins δεν χρησιμοποιω. εγω το κανω με τον εξης τροπο.πανω ή κατω βελακι στο τηλεχειριστηριο μετα παταω το πληκτρο menu , μετα με το πληκτρο 8 διαγραφη στοιχειου και μετα οι επιλογες ναι , οχι , ναι και να μην γινει ερωτηση ξανα. και εκει διαλεγω τα αναλογα. το dreamboxedit δεν το δουλευω. αλλα δουλευω το dcc. με το dcc υπαρχει τροπος??

  • Καλημέρα σε όλους.

    Έχω το εξής πρόβλημα, εδώ και καιρό:

    Στα κανάλια με σερβιτόρο (στα powervu ΔΕΝ συμβαίνει) όταν χρησιμοποιώ oscam-emu εικόνα και ήχος κολλάνε σε διάστημα από 20 δευτερόλεπτα ως 4-5 λεπτά, ανάλογα με το κανάλι, με αποτέλεσμα να χρειάζεται διαρκώς επανεκκίνηση του emu (satdream 6.0, oscam-emu 11505.790).

    Όταν χρησιμοποιώ mgcamd, κανένα κόλλημα, κανένα πρόβλημα.

    Όσο κι αν προσπάθησα με τις πολύ φτωχές γνώσεις μου δεν κατάφερα κάτι.

    Τι στραβό υπάρχει;

    Ευχαριστώ.

  • καλησπερα,θα ηθελα να ενημερωσω οτο το καναλι VIASAT NATURE CEE HD στις 16E

    μολις τωρα ειδα οτι οι ελληνικοι υποτιτλοι δουλευουν κανονικα,να το αναφερω γιατι της προηγουμενες μερες

    δεν δουλευαν

  • Γεια χαρα στην Ελληνικη παρέα,ευχομαι να ειτε ολοι καλά.

    Γεια τους φίλους κατόχους Dreambox 900/920 με τις τελευταιες αναβαθμησεις απο την ''μαμα''

    Dreamproperty.gmbh ,λυθηκε το πρόβλημα που ειχαν,απο την μεταβαση biss>powervu με το γνωστό .oscam_emu.

    Προσωπικα χρησιμοποιώ το Image newnigma2,παίζει αψογα όλα τα καναλια που εχουν κωδικοποίηση ,biss&powervu.

  • μμμ,δε νομιζω οτι η λυση ηρθε απο την "μαμα"...

    αλλος δουλευε μερονυχτα να το λυσει...(μην του μειωσουμε τον κοπο της δουλειας του...)

  • καλησπερα,παιδια να ρωτησω να γνωριζει καποιος,στο καινουργιο openpli7 σε σχεση με τo openpli 4 ξερουμε αν

    λειτουργει καλα σε σχεση με το σημα ,η μια εκδοση απο τηναλλη ειχε αποκλεισεις ως το ποσοστο του σηματος

    στο openpli 4 δουλευε μια χαρα απο το 7

    εχω τονoctagon sf8 hd (maxdigital xp1000)

    αν θελετε να μου προτεινετε και ενα image

    ευχαριστω

  • Καλησπέρα στην ομάδας και καλώς σας βρήκα...!

    Πρόσφατα έφτασαν στα χέρια μου δύο Dreambox το DM500s και το DM500+.

    Αρχικά δεν είχα ιδέα τι είναι και τι κάνουμε με αυτά ας είναι καλά λοιπόν ο φίλος μας το Google μπήκα σε ένα πνεύμα και άρχισα να το ψάχνω.

    Τα μοντέλα μου είναι παλιά το κατάλαβα από την αρχή γιατί δεν είχαν hdmi έχουν scart.

    Με ένα πιάτο του ΟΤΕ που υπήρχε στην ταράτσα άρχισα να παίζω αλλά γενικά χάθηκα με λογισμικά με κώδικες με λειτουργικά με μοίρες κλπ.

    Θέλω κάποιες πληροφορίες αρχικά μένω Αθήνα τι πιάτο θα πρέπει να χρησιμοποιηθεί ώστε να έχω όσο το δυνατόν περισσότερους δορυφόρους; Διάβασα για κινητά πιάτα αλλά στην ταράτσα μου δεν μπορεί να γίνει για λόγους συνεννοήσεις με τους υπόλοιπους ενοίκους άρα πάμε σε σταθερό. Μπορώ να βάλω ένα η δύο πιάτα στο ιστό που έχω και την επίγεια κεραία μου;;

    Πόσα καλώδια θα πρέπει να έρθουν από τα lnbs μέχρι το διαμέρισμα μου;

    Τι μηχάνημα να πάρω μέχρι 150€ καλό και αξιόπιστο;

    Μπορώ να βλέπω σε δύο διαφορετικές TV διαφορετικά προγράμματα;

    Με ενδιαφέρουν κυρίως τα ελληνικά κανάλια όλα και κάποια του εξωτερικού.

    Να πω ότι είμαι τελείως άσχετος με το θέμα δορυφορικά ότι γνώσεις έχω είναι από ότι έχω διαβάσει στο ίντερνετ.

    Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη..

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!