Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,943 times. The last Post () by bigapple.

  • hbbtv-webkit (2.0-r0-30+e6a9ba8-r1)

    αυτο ειναι

    δεν ειχε αλλο μεσα

  • Code
    root@osmio4k:~# opkg list | grep hbbtv
    enigma2-plugin-extensions-hbbtv-webkit - 2.0-r0-30+e6a9ba8-r1 - enigma2-plugin-extensions-hbbtv-webkit version 2.0-r0-AUTOINC+e6a9ba875f-r1
    enigma2-plugin-extensions-webkithbbtv - 1.1-20170105.r0 - enigma2-plugin-extensions-webkithbbtv version 1.1-20170105.r0

    υπαρχει και το webkithbbtv και καποια αλλα....

    αλλα εχεις το σωστο hbbtv-webkit (2.0-r0-30+e6a9ba8-r1)

  • τα αλλα δεν μου τα εμφανιζει καθολου.εδωσα και εντολη opkg update αλλα παλι τιποτα

  • ok.απλα δεν μου επεζε για αυτο το εκανα.δεν ξερω τι μπορει να φταιει και σκιν εχω το νορμαλ του sdg8


    EDit:το εκανα απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα παλι τα ιδια..κολλαει ολο το gui ενω το καναλι παιζει κανονικα μονο με επανεκινηση μεσω του webif Μπορω να κανω

  • μπορει να δωσεις αυτο

    Code
    opkg  list-installed |grep hbbtv

    και να βάλεις τι σου επιστέφει

    γιατι αυτο που σου κανει ειναι οταν εχει βάλει το λαθος app

    και είδα οτι στα προσθετά φαίνονται και τα δυο

    cc19e.jpgdf38ea3.jpg

  • ναι εχεις δικιο απλα ειναι με αλφαβητικη σειρα και εγω ειδη ειχα εγκαταστησει το σωστο και το αλλο εχει διαφορετικη ονομασια(οποτε ηταν ποιο κατω στην λιστα και δεν εψαξα)στο θεμα μας τωρα,εδωσα την εντολη που μου ειπες ,αυτο επιστρεφει:

    root@osmio4k:~# opkg list-installed |grep hbbtv enigma2-plugin-extensions-hbbtv-webkit - 2.0-r0-30+e6a9ba8-r1 webkit-hbbtv-plugin - 2.0-r0-30+e6a9ba8-r2 root@osmio4k:~#

  • το εχω κανει...απο προσθετα δεν εχω περασμενο τιποτα στον δεκτη μονο το Kodi Και το subsdownloader

  • να κανω μια εγκατασταση το αλλο προσθετο λες?

  • δοκιμασα στο rai 1hd και παλι τα ιδια,αλλα στο rai βγανει μηνυμα στην οθονη πανω αριστερα που λεει :FOrbiden you cant acces to service ,κατι τετοιο

    μετα ενω παιζει το καναλι κανονικα δεν μπορω να κανω τιποτα ουτε με exit ουτε τιποτα μονο επανεκινηση μεσα απο webif. edit: δοκιμασα και σκαι και οπεν ...παλι τα ιδια

  • Επαιξε .:T3O:. ! ετσι ξαφνικα! σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου και το παιδεμα που σου εκανα!

    EDIT: λοιπον βρηκα τι εφταιγε! επειδη εμπαινα απο webif και τα εκανα ολα(επειδη ο υπολογιστης ειναι σε αλλο δωματιο)δεν μου τα εδειχνε στο στιγμιοτυπο οθονης ενω στον δεκτη γινοτανε κανονικα(μετα πηγα στον δεκτη και το εκανα και ειδα οτι λειτουργει)οποτε χιλια συγνωμη για το παιδεμα φιλε μου...ηταν καθαρα οτι δεν μπορουσε να δεχτει τις εντολες απο web if,αυτο πρωτη φορα μου συμβαινει!

  • οχι οχι ηταν ολα κλειστα! δοκιμασε και εσυ και πες μου σε παρακαλω(μεσω web if ολα) ετσι απο περιεργεια!ανοιξε τον δεκτη αλλαξε καναλι πηγαινε στην ερτ 1 πατα το μπλε κουμπι και δες αν μετα την επιλογη του hbbtv της ερτ 1 σου βγαλει στο στιγμιοτυπο οτι δουλευει το hbbtb,απλα απο περιεργεια φιλε μου!απλα να τα κανεις ολα απο το pc σου

  • μετα τον "launcher redbutton"θα δει ενα μαυρο καρε και μετα το hbbtv( απο το χειριστήριο )

    αλλα ο "launcher redbutton" κλτ κουμπι απο την web if δεν δουλευουν και δεν μπορει να παρει εντολη αλλα μονο απο το φυσικό χειριστήριο

    bc745cb.jpg7387e.jpg

  • Επαιξε medusa ! ετσι ξαφνικα! σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου και το παιδεμα που σου εκανα!

    Εγω παλι εχτες που δοκιμασα τα ερτ δεν μου ανοιγουν ουτε στον 13 που τα εχει ουτε στον 9 δοκιμασα ομως σε ενα γερμανικο zdf καπως ετσι και κατι επαιξε το rai1 μου ελεγε οτι εχω ελληνικη ip και κολλουσε...Μια αλλη ερωτηση που εχω εβαλα στον δεκτη ενα φαν ανεμιστηρα απο κατω αλλα οταν τον σβηνω αυτο συνεχιζει να παιζει υπαρχει περιτπωση οταν κλεινω τον δεκτη να κλεινει κ το φαν???

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!