Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 400,057 times. The last Post () by bigapple.

  • Αυτό το caid ειναι από private oscam με reshare στο κοινo cs

    Οπότε αν ο σερβιτόρος δεν έχει πληρώσει για την "πατέντα"δεν έχει φως

    Αυτό το κατάλαβα. Απλώς, για την επιμόρφωσή μου, ρωτάω που βάζουμε (και πως) την κάρτα 091F για να δω ΑΝ ο σερβιτόρος μου τα ακούμπησε και το δίνει. Ή μήπως δεν χρειάζεται κάτι από την πλευρά μου;

  • Εντομεταξυ εχω βρει κανα 2-3-4 που τους στελνεις οτε active εξοπλισμο και σου στενουν ετοιμα μηχανακια για μοιρασμα

    -----

    Απο τα πολλα τσιπουρα τα ξερασα ολα σχεδον ολα...............................


    --------------------


    αυτοι με το νοβα θελουν active 5ares με boxes και σου στελνουν nlines επεισης για μοιρασμα ΑΛΛΑ 5αρες ...αστα να πανε......



    οχι πμ's απο τα πολλα τσιπουρα δεν θα συνενοηθουμε χαχαχ

  • Αυτό το caid ειναι από private oscam με reshare στο κοινo cs

    Οπότε αν ο σερβιτόρος δεν έχει πληρώσει για την "πατέντα"δεν έχει φως

    Αυτό το κατάλαβα. Απλώς, για την επιμόρφωσή μου, ρωτάω που βάζουμε (και πως) την κάρτα 091F για να δω ΑΝ ο σερβιτόρος μου τα ακούμπησε και το δίνει. Ή μήπως δεν χρειάζεται κάτι από την πλευρά μου;

    αν ανοιξεις την oscamwebif και πας στις γραμμες του σερβιτορου σου, καπου δεξια λεει τις καρτες (αριθμο) . αν πατησεις πανω, σου βγαζει και λεπτομερειες...

  • Αυτό το caid ειναι από private oscam με reshare στο κοινo cs

    Οπότε αν ο σερβιτόρος δεν έχει πληρώσει για την "πατέντα"δεν έχει φως

    Αυτό το κατάλαβα. Απλώς, για την επιμόρφωσή μου, ρωτάω που βάζουμε (και πως) την κάρτα 091F για να δω ΑΝ ο σερβιτόρος μου τα ακούμπησε και το δίνει. Ή μήπως δεν χρειάζεται κάτι από την πλευρά μου;

    ναι αλλα με ποια καρτα που υποθετικά θα το άνοιγε και δεν υπάρχει στα ηδη γνωστα caid απο το καναλι ...??

    τωρα μoνο με Priority ειτε P:091f ειτε P:0911 αλλα αν δεν το εχει δεν ανοίγει ...

    δεν κάνουμε θαύματα χρησιμοποιούμε την λογική αν υπάρχει άλλος παροχος που να εχει κοινα καναλια τα οποια να ανοίγουν

  • Θοδωρή υπήρχε στο link που σου έδωσα., είχα ξανασχοληθεί με το συγκεκριμένο μηχάνημα ,και μάλιστα δούλευε κάπως καλά,ο georgeflu μάλιστα είχε βάλει feed για πρόσθετα sed -i 's/23.94.65.126/188.165.252.42/g' /etc/opkg/*.conf Satdreamgr4 δεν το έχουμε κάπου?

  • Επειδή έχω έναν αντίστοιχο σε κλώνο, δοκίμασα αρκετά και καλύτερα δούλεψε το OpenTS 3.7

    Βέβαια τονίζω δεν είναι γνήσιος και σ' αυτές τις περιπτώσεις είναι τι θα ταιριάξει καλύτερα.

    Με επιπλέον μνήμη πάντως και swap δουλεύει αρκετά καλά και για cs και IPTV. Τρελά πράγματα μην ψάχνεις!

  • Επειδή πάει αρκετός καιρός που το έχω εγκαταστήσει, δεν θυμάμαι από που το είχα "κατεβάσει".

    Μπορώ να κοιτάξω μήπως το έχω κάπου αποθηκευμένο αλλά, ξαναλέω, είναι για κλώνο. Εσύ γράφεις πως έχεις γνήσιο, οπότε θα θέλει μετατροπή.


    Τελικά δεν ήθελε πολύ ψάξιμο, μέσα στο forum είναι:

    OpenTS Image 3.7 DM800 Sim2 SSl84D

    Αν μπορείς να κάνεις τη μετατροπή στον bootloader...

  • Δυστυχώς δεν γνωρίζω την διαδικασία περί μετατροπής.Μπορείς να με βοηθήσεις?

  • Αν δεν κάνω λάθος, περνάς το image και χωρίς να κάνεις επαν/ση περνάς κατευθείαν τον bootloader για τον δέκτη σου.

    Επειδή δεν το έχω δοκιμάσει όμως, και για να μην σε "πάρω στον λαιμό μου" καλύτερα να σε βοηθήσει σ' αυτό κάποιο από τα παιδιά εδώ μέσα που ασχολούνται περισσότερο και το "κατέχουν" καλύτερα.

  • Μερικές απορίες ακόμη, παρακαλώ.

    Πέρασα στον SF8008 μου πρώτα το openATV 6.4 με το νέο multiboot recovery στυλ με το φλασάκι μου και μετά μέσω network multiboot image upgrade πέρασα και το SatdreamGR-8 και το openVIX-5 στις θέσεις 2 και 3.

    Όταν διάλεξα για τελευταίο image το purE2 (κι αυτό νέου τύπου) από τη λίστα του network multiboot image upgrade, η μπάρα που είχε επιλεγμένη την θέση 4 για την εγκατάσταση έγινε ανενεργή και το κείμενο slot 4 (empty) εξαφανίστηκε!!!

    Φυσικά δεν το προχώρησα με φόβο απώλειας των άλλων 3.

    Και ακόμη πιό παράξενο το ότι φόρτωσα το sf8008-PurE2-6.5-20200506_mmc σε φλασάκι και προσπάθησα να το περάσω μέσα απο το recovery (USB multiboot image upgrade), αλλά το κουτί αποφάσισε ότι δεν υπάρχει κάποιο image μέσα στο USB stick και μάλιστα το ίδιο έκανε και με το sf8008-PurE2-6.5-20200506_recovery_emmc (το φλασάκι είναι δοκιμασμένο, μ'αυτό έκανα την πρώτη εγκατάσταση στο slot 1).

    octagon sf8008 4K combo

  • δοκιμασε να περασεις το image σε ενα φλασακι του δεκτη ( η εαν θελεις να κανεις το στικακι mount ως /hdd ) και μετα μεσα απο το image που τρεχει, απο το υπομενου "φλασαρισμα image" να το κανεις εγκατασταση απο εκει...

  • Φίλε μου, που έχει φλασάκια ο δέκτης? δεν το κατάλαβα αυτό.

    Για το πώς γίνεται το φλασάκι μου mount ως hdd πιστεύω θα το βρω μέσα στα μενου του.

    Αύριο θα δω τι θα κάνω, αν και μου φτάνουν και περισσεύουν οι άλλες 3 εκδόσεις που εγκατέστησα,

    πιο πολύ με παραξένεψε η αρνητική του συμπεριφορά στο purE2, ενώ στα υπόλοιπα τα πήγε μια χαρά.

    Ευχαριστώ, καληνύχτα.

    octagon sf8008 4K combo

  • δεν εχει ο δεκτης φλασακια... (μαλλον καπως περιεργα το διατυπωσα)...


    σε ενα φλασακι, το οποιο θα το κανεις αντιστοιχιση ως /hdd (εκτος κι αν εχεις ηδη καποιο φλασακι μονιμα πανω στον δεκτη, - εδω πηγαινε και το προηγουμενο- πολλοι απο εμας το κανουμε συνηθως, προταση μου να το κανεις κι εσυ με ενα φλασακι, η μια micro sd card)

  • Φίλε μου, που έχει φλασάκια ο δέκτης? δεν το κατάλαβα αυτό.

    Για το πώς γίνεται το φλασάκι μου mount ως hdd πιστεύω θα το βρω μέσα στα μενου του.

    Αύριο θα δω τι θα κάνω, αν και μου φτάνουν και περισσεύουν οι άλλες 3 εκδόσεις που εγκατέστησα,

    πιο πολύ με παραξένεψε η αρνητική του συμπεριφορά στο purE2, ενώ στα υπόλοιπα τα πήγε μια χαρά.

    Ευχαριστώ, καληνύχτα.

    Μηπως το συγκεκριμενο ιματζε δεν υποστηριζει multiboot?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!