Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 395,772 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • το κλειδι εχει αλλαξει στην 5/5/2020

    τα emm θελουν καποια ωρα ( 5 λεπτα εως 1 ωρα ) μετα υπαρχουν emm που στελνουν fake ecm

    και τελος να εχει "γεμίσει " το softcam.key με κλειδια (για αυτον το λογω δημιουργήθηκε η μορφή στα softcam.key με enigma hash για να μειωθεί ο όγκος τους )

  • Γεια χαρά ,στην Ελληνικη παρέα.Ευχομαι να ειστε ολοι καλά,και να εχετε Καλό Καλοκαίρι.

    Μια ασχετη ερωτηση,εαν επιτρεπεται.Σε ενα USB Stick >multiboot>Vu+Duo2>δεν μπουταρι πλεων

    κανενα Image.Στην προσπαθεια μου να το αρχικοποιησω ,μου βγαζει σφαλμα.....error cant initilaziring daten

    Προσπαθω με τον Η.Υ. ενω το αναγνωρίζει,οταν κανω φορματ...μου βγαζει μηνυμα ...usb stick daten write protected

    Πως μπορω να το επαναφερω;;;;;;;

  • δεν ειμαι σιγουρος αν μπορεις να το επαναφερεις...


    1) βλεπεις αν εχει καποιο διακοπτη προστασιας


    2) βλεπεις απο τις ιδιοτητες εαν εχει καποια προστασια...


    3) αν δεν ειναι κατι απο τα πανω, κατι εχει χτυπησει και δεν το αφηνει να γραψει στο στικακι...


    α! δοκιμασε να το φορμαρεις με το minitool partition wizzard..., καποιες φορες μου εχει κανει δουλεια, εκει που τα windows tools δεν...

  • να κανω μια ερωτηση οσο αφορα το προσθετο bissfeedkey auto plugin.μπορουμε να το περασουμε στο sdg8 image? και αν ναι ποια εκδοση? βλεπω 2 μεσα στον φακελο που κατεβασα

    bissfeed-autokey_20200229_V2.5_momi133-OE2.5.deb


    bissfeed-autokey_20200307-V2.5-By-momi133-OE2_all.ipk

  • καλησπερα σε ολους.m3u list greek radio απο ολη την ελλαδα που μπορουμε να βρουμε ενημερωμενη ??οπως αυτη που εχει το satdreamgr στα προσθετα του e2 .

  • να κανω μια ερωτηση οσο αφορα το προσθετο bissfeedkey auto plugin.μπορουμε να το περασουμε στο sdg8 image? και αν ναι ποια εκδοση? βλεπω 2 μεσα στον φακελο που κατεβασα

    bissfeed-autokey_20200229_V2.5_momi133-OE2.5.deb


    bissfeed-autokey_20200307-V2.5-By-momi133-OE2_all.ipk

    οτι εχει καταληξη .deb ειναι για τα νεα λογισμικα της dreambox

    οποτε... το αλλο ειναι για τα δικα μας.τωρα... το αν και ποσο καλα δουλευει, δεν το γνωριζω

  • παιδιά καλησπέρα.Υπάρχει τρόπος στο τοπικό μου δίκτυο να βλέπω εικόνα και γενικά να χειρίζομαι τον δέκτη μου (osnino pro) από το adroind κινητό μου? Γίνεται και μέσω διαδικτύου ανοίγοντας port φυσικά στο router και ποιά?

  • στο τοπικο σου δικτυο, δεν χρειαζεται ουτε πορτες,ουτε τιποτα.

    σε windows απο την openwebif,

    σε android υπαρχουν ενα σωρο εφαρμογες. μια αυτη που ανεφερε ο lex7791 , εγω χρησιμοποιω το vu+ player...


    σε διαδυκτιο, χρειαζεται η στατικη ip , η να δημιουργησεις dns, καλη ταχυτητα upload (περιπου 4-5mbs εκτος εαν ο δεκτης υποστηριζει transcoding, o nino pro οχι).

  • απορια, υπαρχει δυνατοτητα να γινει edit (οχι απλως view) το περιεχομενο ενος αρχειου (π.χ oscam.conf) μεσα απο την κονσολα του telnet οπως γινεται μεσω ftp+ text editor?

  • οι εντολες γενικα στο linux ειναι nano , vim ,cat, sed τα οποια ειναι εκτελέσιμα δυαδικά και θα πρέπει να υπάρχουν στο μηχάνημα . Tωρα για το enigma υπαρχει το cat & sed αλλα ειναι δυσκολα και θελει κάποια εξοικείωση

    το nano θελεi να γινει compiler που ειναι editor καθως και vim


    nano-text-editor.jpg

  • Code
    cat
    cat [FILE]...
    Concatenate FILEs and print them to stdout

    για το nano ειτε το κανεις εγκατασταση αν δεν υπαρχει μεσα ειτε compiler

  • το sed θελει λιγο ψαξιμο ,δεν βρισκω προχειρη εντoλη να δινει προσβαση για view και edit αν την εχεις προχειρη δωσε να μην ψαχνω

    δεν το εχω ψαξει ακομη δηλαδη ενδελεχως,γιατι στο διαστημα αυτο νομιζω βρηκα τη λυση


    http://wiki.blue-panel.com/index.php/Vi_(en)

    ειναι στο busybox ενσωματωμενο ηδη το vi και καταφερα να επεξεργαστω το αρχειο και να το σωσω

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!