Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,364 times. The last Post () by bigapple.

  • δεν τον βγαζει σταθερα ενω μεχρι εχθες βγενανε ολα κομπλε.η μπορει να μην το βγαλει και καθολου αυτο ειναι που με προβληματιζει.υπαρχει περιτωση να ζαβωσανε τα ματια 3-4 μαζι?

  • το να εχει μετακινηθει ελαφρως το πιατο, η το να εχει "κατσει" η ραγα με τα lnb, ειναι κατι που το αποκλειεις για καποιο λογο?

  • δεν το απλοκλειω,ειδικα το 80αρι γιατι εκει που ειναι δεν το πιανει τιποτα αλλα και το 135 ειναι με πολυ καλη βαση.και πρεπει καποιος να πεσει πανω του για να γινει και αυτο με πολυ δυναμη για αυτο δεν το σκευτηκα καν.θα δοκιμασω με ενα feed to βραδυ στο 7 αν το βγαζει παει να πει οτι δεν κουνηθηκε...

  • Τον μετασχατιστη που εχει ο δεκτης εννοεις ε? Πως να το δω?εννοω ειναι φιξ

  • μπορεις να δοκιμασεις καποιον απο αλλον δεκτη, στα ιδια volt/amper (η και λιγα παραπανω amper) ...


    ηταν κατι που περασε και απο το δικο μου μυαλο, αλλα οταν ειπες οτι και με τον δευτερο δεκτη συνεχιζουν τα περιεργα... παω πιο πολυ προς εγκατασταση...

  • Θα προσπαθησω να βρω εναν και θα δοκιμασω.ευχαριστω πολυ παιδια θα ενημερωσω αυριο.καλο βραδυ

  • καλημερα τελικα ειναι το tuner tou mio4k προβληματικο στον vusolo ανοιγουν ολα κανονικα..φτιαχνεται το tuner και αν ναι πως και που?

  • καλησπερα,παιδια μια ερωτηση εχω EDISION OSNINO και εκανα αναβαθμηση OPENATV6,4 και τωρα δεν μπορω να συνδεσω στο υπολογιστη ομως το enigma2 ειναι συνδεμενο με ρουτερ

  • Για να καταλάβω Σου ζητάει κωδικό??

    Κωδικό για ftp έχεις ορίσει ???


    πρέπει να ορισεις κωδικο μεσα απο το μενου

    ρυθμίσεις/συστημα/δικτυο/ρυθμισεις κωδικου προσβασης

    και τι κωδικό πρόσβασης πρεπει να ορισω?εχω βαλει root, εχω βαλει τυχαιος κωδικος

    (Bootmanager: not found.

    Telnet Disconnected

    Telnet login incorrect!) μου βγαζει αυτο μηνυμα

  • Εγκυκλοπεδικα μολις δοθει πασσ στις ρυθμισεις δυκτιου ετσι οποως το ειπε ο kapios (( αυτο γινεται μονο στα οε-alliance ))

    μπορει να αλλαξει και απο τελνετ ειτε απο dcc ειτα απο windows (( Αυτο σε ολα τα Images ))

    -----

    telnet

    o 192.168.1.xx

    user xxx

    pass xxx

    και παταμε την εντολη "passwd" και βαζουμε οτι θελουμε στο pass.....

    -----

    Υπενθυμιζω πως για τα oe-alliance πχ openatv ktl..... πρωτα βαζουμε κωδικο οπως τα ειπε ο kapios/// στα pli-based δεν χρειαζεται

    Φιλια!

  • Στο πρόγραμμα στο PC με το οποίο προσπαθείς να επικοινωνήσεις με το δέκτη σου πρέπει να βάλεις στις ρυθμίσεις του τον ίδιο κωδικό που όρισες στον δέκτη.

    octagon sf8008 4K combo

  • Αν θες καποια περισσοτερα πραγματακια να κανεις τοτε βαζεις το DCC

    Αν θες να κανεις edit / search / open and trasfer files τοτε μπορεις και με flashfxp or Filezilla ....το 2ο ειναι δωρεαν

    -------

    Ναι τον ιδιο κωδικο

    με user : root

    -------

    Προσοχη ομως αν κανεις λαθος ενα αρχειο με edit η το σβησεις θα εχεις προβλημα κτλ....

  • έχω προγραμα DCC

  • Αυτό το αρχείο "oscam-11594-arm_dream-emu" πως το εγκαθιστώ στον Octagon SF8008 με SDG8 ?

    Δεν έχει κατάληξη oscam.ipk, απλά oscam(.Αρχείο)

    octagon sf8008 4K combo

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!