Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,646 times. The last Post () by bigapple.

  • Καποιο προβλημα υπαρχει με τον server νομιζω υπερβαινει το οριο του μηνα και πεφτει.πρεπει να περασει ο μηνας(ας πουμε τωρα που μπηκε ο νοεμβρης πρεπει να ειναι οκ) και θα ειναι οκ.κατι τετοιο διαβασα στο επισημο thread απο τον momi

    Edited 2 times, last by takisxx ().

  • Δε νομιζω να ειναι αυτο το προβλημα γιατι ειναι ακομη 6 ο μηνας.ενας φιλος που εχει τον ιδιο δεκτη εχει και αυτος το ιδιο προβλημα!ενω ενας αλλος δεν εχει κανενα προβλημα με τον ιδιο δεκτη παντα!

  • Σε Octagon SF8008 με SDG8 έχει δουλέψει κάποιος το iptv plugin X-Streamity

    που υπάρχει εδώ μέσα στο forum με την υποστήριξη του KiddaC ?

    Στον ίδιο δέκτη με openATV 6.4 το βρήκα στα feeds αλλά δεν το εγκατέστησα

    διότι υπάρχει νεότερη έκδοση εδώ και την εγκατέστησα με επιτυχία,

    απομένει να βρω μια συνδρομή για να το δοκιμάσω.(στο sdg8 το εγκατέστησε κανείς?)

    Να προχωρήσω ή δεν δουλεύει?

    octagon sf8008 4K combo

  • Σε Octagon SF8008 combo έχει δουλέψει κάποιος το iptv plugin xstreamity_2.59.20

    Σε vu zero με sdr8 δουλεύει κανονικά τώρα για τον octagon δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω

    Να ρωτήσω κάτι.

    Όταν βάζεις τα στοιχεία της συνδρομής (Xtreme Code) την πόρτα την αφήνουμε 80, όπως είναι δηλαδή,

    ή πρέπει να μας την ορίσει ο πάροχος?

    Σ' εμένα δεν μου έδωσε αριθμό πόρτας, αλλά στην Server URL την δική του έχει στο τέλος ...live:8080

    Δοκίμασα και με 80 και με 8080 αλλά δεν συνδέεται το πρόσθετο, βγάζει σφάλμα για ανακριβή ή εσφαλμένα στοιχεία.

    octagon sf8008 4K combo

  • Βασικά εγώ το είχα δουλεψει βάζοντας την γραμμή απευθείας στο playlists.txt που αν θυμαμαι πρέπει να είναι στη διαδρομή etc/enigma2/xstreamity δεν τα είχα βάλει χειροκίνητα.

  • Όταν βάζεις τα στοιχεία της συνδρομής (Xtreme Code) την πόρτα την αφήνουμε 80, όπως είναι δηλαδή,

    ή πρέπει να μας την ορίσει ο πάροχος?

    . Βασικά πρέπει να έχεις ένα λινκ του τύπου : hττp://url:port/get.php?username=XXXX&password=XXXX&type=m3u_plus&output=ts


    . Οπότε ναι, την πόρτα την ορίζει ο πάροχος και αφορα τον διαδικτυακό του τόπο.

    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


    Edited 2 times, last by VangelisGi ().

  • Ευχαριστώ και τους δυό σας, δουλεύει κανονικά το πρόσθετο στο openATV 6.4 και στο pli 7.3 με τον τρόπο που περιγράφει πιο πάνω ο Larpo

    Στο Octagon Define υπάρχει ήδη εφαρμογή για Xtream Codes στην οποία επίσης δούλεψε η γραμμή,

    ενώ στο SDG8 εγκατέστησα την γραμμή με εντολή telnet τύπου

    wget -O /etc/enigma2/iptv.sh "http://xxxxxxxxxx/get.php?username=xxxx&password=xxxxx&type=enigma22_script&output=ts" && chmod 777 /etc/enigma2/iptv.sh && /etc/enigma2/iptv.sh

    κι έτσι δεν ξέρω αν δουλεύει εκεί το πρόσθετο (λογικά ναι, αφού δουλεύει στο pli 7.3)

    Το μεγαλύτερο μπράβο στον ιδρυτή του X-Treamity βέβαια τον KiddaC

    octagon sf8008 4K combo

    Edited 3 times, last by anestis1956 ().

  • Να τολμήσω να ρωτήσω γιατί στον Octagon SF8008 μόνο με SDG8 δεν έχουμε ώρα στην πρόσοψη σε βαθιά αναμονή?

    Ή έχει απαντηθεί και θα πέσουν καρπαζιές?

    octagon sf8008 4K combo

  • μια και ρώτησες για τον Octagon SF8008 να ρωτήσω με την ευκαιρια και εγω...

    γιατί υπάρχει καθυστέρηση στο zapping στο επίγειο tuner??

    δεν βρήκα πουθενά κάποια αναφορά για αυτο....

  • anestis1956 στις προχωρημενες ρυθμισεις/ρυθμισεις οθονης προσοψης



    maxtak , ειναι κατι που εχει αναφερθει, πριν ακομα σχεδον βγει ο δεκτης στην παραγωγη...

    εκτος απο καποιες διαφωνιες και απαντησεις οτι ολα ειναι οκ, δεν εχω δει κατι αλλο...

  • Στον δικό μου αυτό γίνεται όταν βάζω κανάλι απο διαφορετική συχνότητα,

    δηλ.στα κανάλια του ίδιου αναμεταδότη δεν έχει καθυστέρηση.

    Δεν ξέρω δυστυχώς την αιτία.

    octagon sf8008 4K combo

    Edited 2 times, last by anestis1956 ().

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!