Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,133 replies in this Thread which was already clicked 393,028 times. The last Post () by maxtak.

  • τροποι υπαρχουν πολλοι, αλλα ολοι θελουν τον τροπο/κοπο τους...


    ο ενας και απλος, ειναι να παιρνεις τα service reference απο δορυφορικο καναλι, και να τα περνας σε αυτα του ip

    το πιο πανω, το κανουν και με καποια settings editor.


    αλλη λυση, ειναι το buyukbang panel, το οποιο αντιγραφει το epg απο υπαρκτο καναλι, σε οτι θες (θα πρεπει να δημιουργησεις μπουκετακι και να ακολουθησεις τις οδηγιες του...

  • Καλησπέρα σε όλους. Με δέκτη vu zero και image blackhole 3.1.0, ο δέκτης αρνείται να φορτώσει το epg απο τις πηγες rytec (epg import plugin)

    Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  • Για κοιταξε λιγο αυτα ....δεν ειμαι σιγουρος..........


    Octagon SX88+ H.265 HEVC HD Multistream,

    Octagon SX88 H.265 HEVC HD Multistream


    ΕDIT: δεν ειδα οτι θες edision οπωσδηποτε οποτε ας μας πει καποιος αλλος........

  • gia sas paidia kapios na me βοιθηση περναω τη γραμμη iptv me putty ston vuzero kai sto telos mou lei grawe sto fakelo no need for reboot auto proti fora mou to kanh exo bali kai alles grammes alla ola eitan entaxh kapia bohtia eyxaristo

  • Να κάνω μια ερώτηση

    Οπότε κατεβάζω από εδώ από το site με το κινητό ένα αρχείο με κατάληξη .ipk μου το κατεβαζει σε deb και πάω και το μετανομαζω σε ipk και το εγκαταστω στον δεκτη αυτό γίνεται πολύ καιρό τώρα

    Π.Χ. τώρα κατέβασα με το κινητο το αρχείο enigma2-plugin-extensions-e2iplayer-py3_05.10.2021_all.ipk

    Με τον firefox μου το κατέβασε σε .deb Mε τον Chrome μου το κατέβασε σε .ipk.deb

  • Γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί στις λίστες καναλιών έχασα το αναγραφόμενο όνομα του καναλιού και μου γράφει DVB service, αλλά το κανάλι υπάρχει.

    Όταν το περάσω με ζάπινγκ το κανάλι, εμφανίζεται το όνομα, αλλά αυτό πρώτη φορά μου τυχαίνει σε όλες σχεδόν τις λίστες αγαπημένων.

    vu solo2 & sdg 8.

  • πιθανές αιτίες:

    - Τα κανάλια έχουν φύγει από τον δορυφόρο ή έχουν αλλάξει TP

    - Κατά τη διάρκεια της σάρωσης, το TP δεν σαρώθηκε ή σαρώθηκε με λανθασμένες παραμέτρους (και ο κύριος λόγος για αυτό είναι το satelite. Xml που έχει λανθασμένες πληροφορίες για αυτό το TP).

    - Ορισμένες παράμετροι έχουν αλλάξει στην αναφορά καναλιού, οπότε η αναφορά υπηρεσίας για τα κανάλια έχει αλλάξει (Είναι συνηθισμένο για τα κανάλια που αλλάζουν τακτικά TP.)
    - είτε έχει προσθέσει υπηρεσίες στο μπουκέτο από το Fastscan ή Και μετά την αυτόματη σάρωση (autοscan) και να υπάρχει στα κανάλια και το <N / A>.

  • Καλημερα σε ολους θελω τα φωτα σας Εχω ενα dreambox 7020hd original και πηγα να περασω ενα νεο images και ενφανιστηκε η ενδειξη NO CA FOUND Eχει κανενας φιλος καμμια καλη ιδεα τι να κανω?

  • Γεια χαρα στην Ελληνικη παρέα.Ευχομαι,να εχετε ενα καλο χειμώνα.

    Φλιος μου εδωσε εναν Edision Picco S2,το πρόβλημα ειναι,ενω εχω εικονα στα

    MENU,επισης κατεβαζει κανονικα,τα καναλια της Digea,εχω Audio,αλλα οχι Video.

    Οποιο και λογισμικό να φορτωσα,ακομη και το original ,χωρίς Emu κτλ..κτλ....το

    προβλημα παραμένει.

  • Καλημερα σε ολους θελω τα φωτα σας Εχω ενα dreambox 7020hd original και πηγα να περασω ενα νεο images και ενφανιστηκε η ενδειξη NO CA FOUND Eχει κανενας φιλος καμμια καλη ιδεα τι να κανω?

    αν ειναι original, δοκιμασε να περασεις καποιο λογισμικο για original μεσω του σειριακου (usb mini νομιζω ο 7020HD)

    η ψαχνεις για το tool που ηταν για το εν λογω σφαλμα (japhar opti flasher νομιζω...) DM800HD NO CA FOUND - Is it over?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!