Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 396,242 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • Δεν το είχα παρατηρήσει, έχεις δίκιο.

    Ούτε εικόνα ούτε ήχος στο MEGA Play.

    Επίσης δεν δουλεύει σε κανένα κανάλι το πλήκτρο mute του τηλεχειριστηρίου του δέκτη.



  • georgeflu η κεραια κοιτάζει 3.1 ανατολικα DIGEA με ενα quad lnb τετραπλο δηλαδη καθε εξοδος αυτονομη,εγω εχω παρει 2 καλώδια και τα εχω τοποθετηση στα 2 tuner εισοδος in, ελληνικα καναλια τα sd παιζουν κανονικα κάνω εγγραφή ολα οκ, οταν βλεπω hd και κανω εγγραφη παιζουν και αυτα κανονικα, οταν μπαινω στα βιντεο να δω αυτα που εχω γραψει η εγγραφή παιζει κανονικα , ομως οταν βγαινω απο τις εγγραφες δεν παιζει κανενα καναλι, (κανω επανεκκινηση enigma και επανερχονται)

    συνδεσμολογιες tuner: tuner A μονος χωριs diseqc, το ιδιο και στο tuner B!

    Edited 2 times, last by bily: Kαι κατι ακομα εχω και τον xtrend 10000 με τις ιδιες συνδεσμολογιες και δουλευει αψογα,...το image και των δυο δεκτων ειναι SatdreamGr 8 ().

  • ωραια... τωρα ηταν αψογη η περιγραφη σε ολα.


    αρχικα εγω καταλαβα οτι οταν γραφεις ενα, δεν μπορεις να δεις αλλο...

    λογικα φαινεται να ειναι καποιο bug του driver που οταν βγαινεις απο το media player, δεν επανερχεται σε κανονικη λειτουργεια...

  • δε νομιζω να καταφερεις κατι... παλι οι ιδιοι divers θα ειναι...


    θα πρεπει να ψαξεις καποιους με ιδιο δεκτη και να διαβασεις συμπεριφορα (αν βλεπουν δηλαδη το ιδιο προβλημα). αν ναι... θα πρεπει να το λυσει ο κατασκευαστης με νεωτερους drivers.

  • Άρχισε το Australian open κι ενώ σε όλα τα grand slams απολάμβανα 6 με 8 διαφορετικά ματς στα Eurosport360HD 1 έως 9 στις 19.2Ε (πακέτο sky de)

    σήμερα διεπίστωσα ότι δεν ανοίγουν πλέον, παρόλο που πρασινίζει το Nd, σε 2 διαφορετικούς σερβερ που δοκίμασα.

    Ανοίγουν σε κάποιον άλλον δικό σας, παρακαλώ?

    Δοκιμή αν ανοίγουν, μόνο όταν είναι ενεργά αυτά τα κανάλια, δηλ. πρωινές ώρες μέχρι το μεσημέρι,

    το αργότερο 14:00 περίπου που σταματούν οι αγώνες στο αυστραλιανό open.

    octagon sf8008 4K combo

    Edited once, last by anestis1956 ().

  • Επειδή ειμαι και εγώ fan του αθλήματος, αλλά λόγω δουλειάς δεν με βολεύουν τα ωράρια του Australian Open, κοίταξα σήμερα το πρωί και έπαιζαν και τα εννέα Eurosport 360 HD του πακέτου Sky de (19,2οΕ), εκτός από το 6 και το 7, που δεν είχαν πρόγραμμα να μεταδώσουν.

  • Καλησπέρα και πάλι τα υβριδικά της ΕΡΤ σας παίζουν καλά γιατί μόλις βάλω κολαει ο δέκτης και θέλει βγάλσιμο από τη πριζα το plugin είναι σωστό άρα?

    Edited once, last by xristos1 ().

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!