Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 395,494 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • Έχεις ορίσει κατά λάθος κάποιον δορυφόρο στα Ανατολικά ως δυτικό όριο.

    Απενεργοποίησε τα όρια από το μενού "ρύθμιση μοτέρ".
    Αν σου το ξανακάνει, βρες τα όρια του τόξου σου και ενεργοποίησέ τα αναλόγως

    από το ίδιο μενού.

    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


  • Καλησπέρα , αρκετά παλαιότερα είχατε παραθέσει 2-3 σελίδες από τις οποίες μπορούμε να βρούμε το elevation & declination για το σετάρισμα ενός κατόπτρου .


    Τις θυμάται κανείς ?


    Σε αναζήτηση που έκανα βρήκα μόνο το DishPointer και αν θυμάμαι καλά υπήρχαν και άλλες κυρίως κάποια η οποία βάση των συντεταγμένων σου σου έδινε το σημείο 0 για τόξο , μπορεί κάποιος να βοηθήσει ?

  • @bountyhunter21

    Καλησπέρα , αρκετά παλαιότερα είχατε παραθέσει 2-3 σελίδες από τις οποίες μπορούμε να βρούμε το elevation & declination για το σετάρισμα ενός κατόπτρου .


    Τις θυμάται κανείς ?


    Σε αναζήτηση που έκανα βρήκα μόνο το DishPointer και αν θυμάμαι καλά υπήρχαν και άλλες κυρίως κάποια η οποία βάση των συντεταγμένων σου σου έδινε το σημείο 0 για τόξο , μπορεί κάποιος να βοηθήσει ?

    με το TRUE SOUTH /TRUE NORTH και εισαγωγή της διεύθυνσης σου στο dishpointer δοκίμασες και δε σε βολεύει?

  • αν και δεν ειναι σιγουρο οτι θα σου δειξει, θα πρεπει να ψαξεις online για python decompile.


    τωρα... ακομα και αν καταφερεις να το κανεις μετατροπη, σε πολλα plugins (και ειδικα σε κατι e2player κλπ) επειδη γινεται χρηση διαφορετικων lib και import tools, δεν γινεται ετσι απλα pyo για python 2.7 .

  • καλημερα και σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας. σε python 2.7 ειχα το Easy Python Decompiler v.1.3.2 και γινοταν μετατροπη τωρα σε python 3 δεν γινεται. ουτε και online με την παραπανω διεύθυνση.

  • Δίκαιο έχεις, δεν τα είχα δοκιμάσει με python 3, αν και γράφουν ότι δέχονται αρχεία .pyc.


    Θα το ψάξω και αν βρω κάτι θα το αναφέρω εδώ.

  • Το Easy Python Decompiler υποστηρίζει μέχρι την έκδοση 3.4.

    Το site που σου έδωσα, μέχρι την έκδοση 3,8.


    Κατέβασα το πακέτο uncompyle6 για python στα Windows, αλλά και αυτό υποστηρίζει μέχρι την 3.8.

    Το ίδιο πιστεύω ότι ισχύει και για Linux OS.


    Θα κοιτάξω μήπως βρω κάποιο άλλο πακέτο ή site που να υποστηρίζουν 3.9 και πάνω.

  • Γεια σας!
    Γνωριζει καποιος αν γινεται επεξεργασια κλειδιων σε revez hds616?
    Ευχαριστω!

  • Βρηκα την επεξεργασια ευχαριστω!

    Tο ερωτημα μου ειναι το εξης τωρα σε revez 619...

    Στον συγκεκριμενο δεκτη το κλειδι παει βαση του ονοματος(comment) και το βρίσκει?
    Γιατί σε αλλους δέκτες βάζεις και την συχνότητα στον συγκεκριμενο δεν βρηκα κατι!

    Επισης στα comment που βαζεις το ονομα μπορω καπως να το γυρισω σε κεφαλαια τα γραμματα?

    Ευχαριστω και παλι!!

    ΥΓ. Προσπαθω να ρυθμισω τα Digea HD στις 39o

  • αυτα... μονο καποιος που εχει τον δεκτη θα τα απαντησει με βεβαιοτητα...


    λογικα θα εχει και επιλογη για κεφαλαια, αλλα αν δεν τη βρισκεις, κανε το αναποδο... μετονομασια το καναλι...

  • Γεια σας παιδια. Οπως παντα καθε εναρξη της νεας σεζον εδω ξαχνοντας πως θα εχουμε φως και φετοοο (βασικα εγω δεν προλαβαινω να δω και πολλα οτι βλεπει ο πατερας μου)
    Τεσπα.. πηρα πρεφα οτι Γερμανος τουριστας μας κουνησε το μαντιλι οριστικα.
    Αυτη την στιγμη εχω ενα πιατο με 13 και 19 με οτι παιζουν και εχω και ενα πιατο 1,20 που κοιταει στον 9...
    Μπορει να μου πει καποιος μια ωραια προταση που να τον γυρισω και τι περιεχομενο θα εχει?
    Εχω διαβασει για 16 με 23 και το 0,8 με τον 3? κατι τετοιο?

  • Και εγώ είχα το ίδιο θέμα...

    Κατέληξα στον 0.8 και 1.9 στο ένα πιάτο και 13,16,19 στο άλλο. Για να μη στα λέω ένα-ένα γιατί δεν έχει νόημα, πρακτικά με αυτό τον συνδυασμό έχεις τα πάντα (εκτός από ελληνικά φυσικά) και μάλιστα τα περισσότερα θεάματα σε εναλλακτικά μπουκέτα σε διαφορετικούς δορυφόρους στην περίπτωση που μας κουνήσουν και άλλοι το μαντήλι.

  • Δρακουλα δεν θελω κατι συγκεκριμενο αναφερομαι γενικα αν αξιζει να γυρισω απο την στιγμη που τα πακετα του φαινονται ελαχιστα στη λιστα των παιχνιδιων

  • Όπως είπε ο φίλος λίγο ποιό πάνω , το ένα πιάτο 13-16-19 και το δεύτερο σε 0,8 και 1,9 και είσαι οκ αν ψάχνεις για διεθνή ποδόσφαιρο ακόμη και για ταινίες και ντοκιμαντέρ .


    Αν πάλι δεν θέλεις να ξοδέψεις χρήμα για έξτρα βάσεις και Lnb μένεις με 19-13 και επιλέγεις 0,8 το δεύτερο πιάτο

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!