Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,287 times. The last Post () by bigapple.

  • Κάποιο how-to γι αυτό υπάρχει λεβέντη μου?

    θέλω π.χ. να περάσω το greekstreamtv (τα κανάλια του) και στο openAtv 6.4 του sf8008 μου,

    πως γίνεται, παρακαλώ πολύ?

    (Εφαρμόζοντας τις οδηγίες στο post #4111 του Τεο εδώ πιό πάνω ήλπιζα ότι αφορούσε τα εν λόγω κανάλια,

    αλλά διεπίστωσα ότι προσθέτει κάποια άλλα από άλλες χώρες και παραξενεύτηκα που δεν βρήκα ούτε το Lychnos TV,

    για το οποίο αναφερόταν ο maik66!)

    octagon sf8008 4K combo

  • πιο πάνω είπαμε πως μπορούμε να κάνουμε url απο το youtube μεσω του streamlink να παιξουνε στο ATV σε μπουκέτο . Γιατι το greekstreamtv ειναι ενσωματωμένο plugin του satdreamgr με πήγες απο τον Komh ,όποτε αν πάρεις το μπουκέτο του greekstreamtv απο το SDG και κανεις και τις αλλαγες οπου εχει youtube ,Twitch κτλ παίζει και σε atv

    όποτε plugin για αλλα image δεν υπάρχει

  • anestis1956

    Κάτι ανάλογο με αυτό που λέει ο φίλος πιο κάνω κάνω και εγώ, έχω το SDGR σε ένα από τα slot, δημιουργώ το μπουκέτο εκεί, μετά με dreamboxedit Το τραβάω στον υπολογιστή και το στέλνω στο open ATV η αποιοδηποτε άλλο image. Παίζουν σχεδόν όλα χωρίς να χρειαστεί να κάνεις μετατροπή εκτός από μερικά.

    Επιπλέον είναι καλό να κάνεις την διαδικασία ξανά άμα δεις ότι τα βασικά κανάλια που βλέπεις σταμάτησαν να παίζουν...

    Είναι εύκολη και γρήγορη διαδικασία.

  • Kαλημερα!!ξερει κανεις τι γινεται με το sat universe και εδω και μερικες μερες δεν ανοιγει?Υπαρχει καποιο αλλο sites εκτος απο sateliteweb που μπορουμε

    να βρισκουμε feeds?

    τα πράγματα δεν είναι καλά για το sat universe χάσανε τα backup από τον server , μετά ήταν σε δίλημμα αν το ανοίξουν ξανά με ενα backup πριν 1,5 χρόνο και τελικά κάνανε αναβάθμιση την vBulletin σε Version 5 με ενα backup πριν 1,5 χρόνο

  • Επειδη έγινε ενα θέμα με το κανάλι Λυχνος (youtube) και με αφορφή το νέο κανάλι NAFTEMPORIKΙ TV Υπάρχει το εξης πρόβλημα οτι τα stream links ειναι μεταβαλόμενα ανα τακτικά χρονικά διαστήματα.Σαν λύση στο εν λόγο προβλημα ειναι το εξής


    Eπι ευκαιρία να ενημερώσω ενεργοποιηθηκε το LYCNOS TV σε m3u


    LYCHNOS

    https://thor.mental-media.gr:19360/imp_abr/imp_abr_720p.m3u8

  • Καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο plugin σαν το multistalker ωστε να βαζουμε μακ και σερβερ και να παιζει iptv. Σαν το stb emu.και λεω σαν το multistalker plugin γιατι νομιζω οτι εχει σταματησει η υποστηριξη του

  • Εφόσον δουλεύεις το Multi-stalker θα έχεις και το αρχείο stalker.conf στον κατάλογο /home.


    Το AJPanel διαβάξει αυτό το αρχείο από προεπιλογή. Φυσικά μπορεί να διαβάσει και άλλους τύπους αρχείων και σε άλλους καταλόγους.

    Αν το ρυθμίσεις, κάνει παπάδες.


    Πήγαινε "IPTV" -> "IPTV Server Browser (from Portal List)" και επήλεξε το αρχείο πυλών που σε ενδιαφέρει.

  • Προλαβε κανεις να το δοκιμασει? Δουλευει οντως?


  • Για να αναγνωρίσει το AJPanel ένα αρχείο πυλών, θα πρέπει αυτό να περιέχει τη λέξη portal ή stalker ή και τις δύο οπουδήποτε στο όνομα

    και η επέκτασή του να αρχίζει με txt ή conf (βλ. τα παραδείγματα παρακάτω).


    Το αρχείο μπορείς να το τοποθετήσεις οπουδήποτε, το AJPanel θα το βρει γιατί σαρώνει όλους τους φακέλους του image καθώς και όλες τις

    αποθηκευτικές μονάδες (προεπιλογή - AUTO FIND).

    Αυτό μπορεί να πάρει πολύ χρόνο εάν έχεις HDD ή USB με μεγάλη χωρητικότητα και άπειρους καταλόγους.

    Μπορείς όμως από τις ρυθμίσεις να ορίσεις τους καταλόγους που θέλεις να σαρώνει. Εγώ για παράδειγμα, έκανα ένα φάκελο AJPanel στο USB

    και όρισα να διαβάζει μόνο αυτόν.


    Κατέβασε κάποιο αρχείο πυλών και βάλτο στον κατάλογο που θα ορίσεις. Δεν χρειάζεται να το τροποποιήσεις, θα το ανοίξει και θα διαβάσει

    εκείνες τις καταχωρήσεις που είναι σωστές. Όσο για τη μορφή καταχωρήσεων υπάρχουν πολλές, μια από αυτές είναι του stalker.conf.

  • Προλαβε κανεις να το δοκιμασει? Δουλευει οντως?


    Να σου πω την αλήθεια επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός Δεν έχω ιδέα τι κάνει αυτό το συγκεκριμένο, Αλλά η αλήθεια είναι ότι υπάρχει μεγάλη κινητικότητα με oscam icam κτλ οπότε υποθέτω είναι σχετικό.

    Το έβαλα και αυτό Αλλά δεν βλέπω καμία διαφορά μου παίζουν μόνο ότι έπαιζαν πριν από το γκαρσόν μου.

    Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις εκδόσεις αλλά σε μένα τουλάχιστον δεν παίζει τα έξτρα της κυρίας Μέρκελ...

    Άμα υπάρχει κάποιος που ξέρει και καταλαβαίνει καλό θα ήταν αν μπορούσε να μας εξηγήσει :)

    Γιατί είτε έχουμε καταλάβει κάτι λάθος είτε κάνουμε κάτι λάθος και απλά κυνηγάμε την ουρά μας... 🙊

  • giorbak με το ajpanel ενω βρισκει την λιστα κανονικα. δεν μπορει να παιξει κανενα καναλι με οτι player και αν δοκιμασα απο τις ρυθμισεις

    Η λίστα αυτή παίζει κανονικά στο multistalker; Αν ναι, βάλε τον ίδιο player και στο AJPanel. Εγώ χρησιμοποιώ τον 4097 (servicemp3).


    Δοκίμασε τα Ελληνικά και Nova Premiere στο παρακάτω αρχείο. Παίζουν τα περισσότερα σε εμένα.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!