Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 395,427 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • Αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει κάποιο αρχείο πυλών για να διαβάσει,


    Κατέβασε ένα αρχείο και δοκίμασε ξανά, Για αρχή κατέβασε το stalker.conf από το post #4141 και βάλτο στον κατάλογο /home.

  • Να κάνω μια διόρθωση για να μην ταλαιπωρούνται όσοι ακολουθούν τα γραφόμενά μου.


    Τα αρχεία IPTV τοποθετούνται ΜΟΝΟ στο /home του image και σε οποιοδήποτε κατάλογο των αποθηκευτικών μέσων, όσο βάθος και αν έχει.


    Δεν το είχα τσεκάρει γιατί επηρέαζε μόνο εμένα, αλλά όφειλα να το ελέγξω αφού το δημοσίευσα, γιατί δε θα εμφανίζονται τα αρχεία

    στην "Αυτόματη αναζήτηση" (AUTO FIND) αν τοποθετηθούν σε άλλο κατάλογο του image.


    Μπορείτε φυσικά αν θέλετε, να ορίσετε και άλλους καταλόγους του image με τη "Προσαρμοσμένη διαδρομή" (Custom Path).

  • καλησπέρα σε όλους. να θέσω και εγώ ένα πρόβλημα με συχνότητες του 16Ε.

    Πιάτο 85Χ90 στην Αθήνα με Lnb Quattro Opticum, τα καλώδια του οποίου οδηγούν σε πολυδιακόπτη της οικοδομής.

    Lnb αγορά και τοποθέτηση 16 μήνες πρίν και καλώδια από lnb προς πολυδιακόπτη επίσης 16 μηνών καινούρια.

    Δέκτης Edision Mio 4k με Sdgr 8.

    Στόχευση με συμφορουμίτη τον οποίο ευχαριστώ και από εδώ πάρα πολύ.

    Το πρόβλημα είναι:

    α. στην 11554V με σήμα 11,5 dB έχω άπειρα σπασίματα στην εικόνα,

    β. στην 11678Η με σήμα 13,6 dB επίσης συχνά σπασίματα.

    Σημειώνεται ότι πρόσφατα έγιναν κάποιες αλλαγές από το συνεργείο κοινοχρήστων σε φίλτρα και splitters που συνδέονται με το πολυδιακόπτη, γιατί ΄΄έσπαγε΄΄ το επίγειο σήμα.

    Το ασύρματο τηλέφωνο το αποσυνέδεσα αλλά δε διορθώθηκε το πρόβλημα.

    Επισυνάπτω φωτό πριν και μετά την επέμβαση σε φίλτρα splitters κλπ.

    Κάθε βοήθεια δεκτή.

  • σωστά τα λές αλλά επειδή το σπίτι είναι νοικιασμένο δεν θέλω-μπορώ να τα βγάλω τα φιλτρο σπλίτερς, που ίσως θα ήταν το ορθό. να αλλάξω τα 4 καλώδια με κάτι εξαιρετικής ποιότητας? καλά καταλαβαίνω?

  • Δεν ανοίγει, όχι είχα ρωτήσει και εγώ γιατί μου έκανε εντύπωση...

    και επίτηδες δοκίμασα και κάποιους άλλος σερβιτόρους χωρίς καμία τύχη...

    Πραγματικά είναι πολύ περίεργο και δυστυχώς κατά καιρούς έχουν ελληνικούς αγώνες στο συγκεκριμένο...

    Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος φίλος έχει περισσότερη γνώση για το γιατί και το πώς

    Μας γραμμησαν για αύριο...

  • Καλησπέρα σε όλους ! Καταρχήν ευχαριστώ για την φιλοξενία !


    Ανακάλυψα τυχαία το φόρουμ μετά από μια αναζήτηση σχετικά με το πρόβλημα που έχει δημιουργηθεί με το γερμανικό (SKY DE) πακέτο.

    Η άποψη μου σχετικά με την επιλογή IPTV ή CS ταυτίζεται με αυτό το μήνυμα...

    Έχω στην κατοχή μου δύο DM 500 HD με δύο πιάτα (13°, 19,2°, 23,5° E & 30° W).

    Ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε κάποιον καλό σερβιτόρο που να σερβίρει ισπανικά (Movistar +) και πορτογαλικά (NOS & MEO) πιάτα !

    Δεν ενδιαφέρομαι για IPTV ούτε για τα ελληνικά πακέτα μόνο για CS και κυρίως εάν έχει υπόψη του κάποιος έναν καλό σερβιτόρο για τα πιο πάνω πακέτα. Έχω αυτήν την στιγμή κάποιον αλλά με αρκετά κολλήματα στα συγκεκριμένα πακέτα. Εάν κάποιος γνωρίζει κάτι αξιόπιστο ας μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα...


    Ευχαριστώ εκ των προτέρων ! :smiling face with halo:

    Edited once, last by Jorge_A ().

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!