Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 394,008 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • δεν τον έχω πάρει ακόμη, διαβάζω σε διάφορα forum, αν δεν βρώ λύση θα πάω προς τον απλό (όχι τον se) εκτός αν υπάρχει καμιά αλλη πρόταση.

  • Καλησπέρα παιδιά,

    Θέλω λίγη βοήθεια άμα γνωρίζει κάποιος...

    Με δεδομένο ότι δεν έχω smart TV και για παράδειγμα όταν θέλω να δω Ευρωλίγλα, είναι λίγο δύσκολο πρέπει να συνδέσω υπολογιστή και δεν είναι πολύ πρακτικό.

    Υπάρχει κάποιος τρόπος η plugin ώστε να μπορέσω να κάνω cast την οθόνη του κινητού μου σε enigma 2 receiver...

    Εκτός εάν υπάρχει φυσικά κάποιο plugin της Ευρωλίγκας για E2, που παρότι το έψαξα Δεν βρήκα κάτι ή εάν υπάρχει κάποιος τρόπος μέσω kodi. Θέλω απλά να δω την κανονική μου πληρωμένη συνδρομή με κάποιον τρόπο μέσω του δέκτη αίνιγμα 2...

    Το κινητό είναι android και ο δέκτης ο octagon sf8008.

    Ευχαριστώ

  • Καλημέρα σε όλους


    μόνο εγώ δυσκολεύομαι με το σήμα στα γαλλικά multistream στις 5w ή έχουν κι άλλοι το ίδιο θέμα;
    Με 1,2 πιάτο είμαι

    Ευχαριστώ

  • Και εγώ με Emme Esse 115 δεν κατεβάζω τα γαλλικά multistream ενώ αντίθετα κατεβάζω τα πιο πολλά ιταλικά.

    Ίσως κάποιος από Δυτική Ελλάδα με το ίδιο μέγεθος πιάτου να τα καταφέρνει...

  • Καλημέρα σε όλους


    μόνο εγώ δυσκολεύομαι με το σήμα στα γαλλικά multistream στις 5w ή έχουν κι άλλοι το ίδιο θέμα;
    Με 1,2 πιάτο είμαι

    Ευχαριστώ

    Στην Αθήνα με Gibertini 125 ενδεικτικά:

    TF1, TFX, NRJ12 (11096 V)

    RMC Decouverte, L' Equipe (11471 V)

    France 2 (11554 V)

    Σήμερα με συννεφιασμένο καιρό, ώρα 12:30 μεσημέρι, ο δέκτης μου δείχνει περίπου 10,2 db.

    Σε όλα τα παραπάνω κανάλια πολύ καλή εικόνα χωρίς σπασίματα - πιξελιάσματα.

  • Δεν μιάμε γι αυτά τα κανάλια που περιγράφεις, αλλά για όσα είναι FTA σε multistream στις 12648V & 12733V

    Ούτε εγώ τα πιάνω σε 1.10 πιάτο (αλλά παράκεντρα, κέντρο έχω τις 0.8°W) περιοχή Ξάνθης.

    octagon sf8008 4K combo

  • Έχεις δίκιο, δεν είχα προσέξει ότι τα κανάλια που ανέφερα ΔΕΝ ήσαν σε multistream.

    Έκανα σάρωση στις συχνότητες που λες και δεν έπιασα τίποτε.

    Σύμφωνα με τα ιχνοδιαγράμματα του flysat, μάλλον είμαστε πολύ ανατολικά.

  • kostas85 Σίγουρα τον 1.9 χωρίς δεύτερη σκέψη στον 16 έχουν μείνει ελάχιστα και δεν είναι και ιδιαίτερα σταθερά. Ενω ο 1.9 έχει σχεδον τα πάντα και μέχρι στιγμής όλα πάνε τρένο...

    Επίσης θα μπορούσες και τον 0,8w εάν δεν τον έχεις αλλά δεν έχει μπάσκετ και όχι τόσο πολύ τένις όσο το άλλο!

  • . καλημερα . στον 1.9 τι μπορουμε να να εχουμε, απο πακετο ρωταω και με ποιο τροπο με σερβιτορο cs η με αλλο τροπο εμουλατορ.

    ευχαριστω

  • Και μία διευκρίνιση.

    Τα κανάλια με το βιολετί χρώμα στην παραπάνω σελίδα του KingOfSat (σε πρότυπο εκπομπής HEVC) δεν ανοίγουν.

    octagon sf8008 4K combo

  • Δεν μιάμε γι αυτά τα κανάλια που περιγράφεις, αλλά για όσα είναι FTA σε multistream στις 12648V & 12733V

    Ούτε εγώ τα πιάνω σε 1.10 πιάτο (αλλά παράκεντρα, κέντρο έχω τις 0.8°W) περιοχή Ξάνθης.

    Σε αυτές αναφέρομαι κι εγώ.
    TF1.jpg

    Τις είδα για κάποιες ώρες και μετά σπασίματα. Έρχονται αστραπιαία με 10db και φεύγουν. Τώρα ας πούμε είναι καλά, που έπεσε και η θερμοκρασία.
    Ευχαριστώ κι εσένα anestis1956 και τον qwerty

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!