Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,130 replies in this Thread which was already clicked 390,336 times. The last Post () by senos.

  • Αν στην απλή κεραία δεν έχει ποιότητα σήματος ενώ ισχύς full .τι μπορεί να φταίει ;

  • τα καναλια παιζουν η οχι???


    μπορει να του φταιει καποιος ενισχυτης που παραμορφωνει,

    η μπορει ο δεκτης να βλεπει σαν ισχυ την ενταση του ενισχυτη, αλλα να μην εχει καλη ληψη απο κεραια...

  • τα καναλια παιζουν η οχι???


    μπορει να του φταιει καποιος ενισχυτης που παραμορφωνει,

    η μπορει ο δεκτης να βλεπει σαν ισχυ την ενταση του ενισχυτη, αλλα να μην εχει καλη ληψη απο κεραια...

    συνήθως όχι δεν παίζουν . σε ευχαριστώ .

  • τα καναλια παιζουν η οχι???


    μπορει να του φταιει καποιος ενισχυτης που παραμορφωνει,

    η μπορει ο δεκτης να βλεπει σαν ισχυ την ενταση του ενισχυτη, αλλα να μην εχει καλη ληψη απο κεραια...

    συνήθως όχι δεν παίζουν . σε ευχαριστώ .

    Protek?


    πλακα πλακα ακόμα υπάρχει αυτη η εταιρια και βγάζει κατι δέκτες πανάκριβους

  • ειχα εναν 9600IP πολυ παιδεμα για να παιξει το καναλι. μερα παρα μερα εβγαινε ενα αρχειο που επρεπε να το ανεβαζεις στο δεκτη για να παιξει

  • Μια Βοήθεια,Για τον Optimuss OS1 με Open 6.3 ποιον Oscam Emu μπορώ να βάλω ?

    Επίσης δεν μου βγάζει τα Διαφορα Cam στο Plugin Feed , ποιο Feed να βάλω ώστε να μου τα δείχνει online ?

  • αρχικα θα μεταφερθει το μηνυμα σε αλλη ενοτητα, μια και (και αυτο) δεν εχει σχεση με τον τιτλο του θεματος.


    νομιζω οτι μπορεις να βαλεις και τις τελευταιες version...


    βλεπεις εδω OpenATV SoftCam Feed για το πως μπορεις να εμφανισεις το softcam feed (δινεις με τελνετ την εντολη) .


    η δοκιμαζεις με τα "τυπου" "all" που κυκλοφορουν...

  • Mπορεί κάποιος να μου πεί τι πρέπει να κάνω για να περάσω το image openatv 7.2 backup ston osmio+4k

    χωρίς να πειραχθούν τα άλλα 3 image που έχω στα 3 slot του δέκτη?

  • αρχικα να γραψεις το μηνυμα σου σε μια σωστη ενοτητα (και οχι στο wind vision box). οποτε και θα μεταφερθει το μηνυμα...


    δοκιμαζεις μια ...->το περνας σε ενα φλασακι και το κανεις εγκατασταση μεσα απο το image (αναλογα το image που τρεχει, ισως να χρειαστει ενας φακελος με ονομα "downloaded_images") απο την αντιστοιχη διαδρομη (αναλογα το image και αυτο).

  • κατι κανεις λαθος εγω το περασα κανονικα δες το openbh ειναι για + και 2ον το λογισμικο περασε αλλα δε κανει boot εχει θεμα φιλε μου

  • ...ολα πλην τα cinemas χωρις gr subs σε tiger 1mil 4k.

    ήρθαν οι υπότιτλοι σε όλα τα κανάλια, με έναν απαράδεκτο τρόπο ρύθμισης μέσα από τα menu που ούτε στο πιο αρχαίο λογισμικό δεν θα το σκεφτόταν κανείς...

  • Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα τα φώτα σας αναφορικά με την λήψη των διαφόρων feeds. Έχω εδώ και 20 χρόνια ένα gibertini με μοτέρ (λήψη στο Καματερό) . Από δέκτη τον sf8008 4k. Ενώ έχω καλό σήμα σχετικα σε όλους τους δορυφόρους όταν πάω να βάλω τις συχνότητες από το linuxsat (που βγαίνουν καθημερινά) το σήμα είναι μηδενικο.

    Lnb έχω το inverto black (πρόσφατα αγορασμένο) . Το καλώδιο είναι 20 μέτρα.

    Ερώτηση για το τι μπορεί να φταίει.


    Τα feed είναι για συγκεκριμένη δέσμη?

    Μπορεί το diseqc (έχω και 2ο πιάτο στο hispasat) που έχει σκουριάσει να αποδυναμώνει το σήμα ?


    Η το καλώδιο να θέλει αντικατάσταση (είναι πάνω από 25 χρόνια)


    Τα φώτα σας...

  • gibertini/μοτερ οκ, διαμετρος???


    τα feed γενικως ειναι με "πεσμενο " σημα... πιο παλια με ενα 80αρι στο μπαλκονι, δοκιμασα πολλες φορες. αλλες με επιτυχια, τις περισσοτερες οχι.

    τωρα εκανα καποιες μετατροπες στο wave frontier και εβαλα τον 10Ε και τον 7Ε πανω. περισσοτερες απο πριν οι επιτυχιες, αλλα και παλι πολλες και οι αποτυχιες ληψης..


    εν ολιγης, για ληψη feed, θελεις οσο το δυνατον πιο μεγαλο πιατο, και φυσικα το απολυτο σε "κεντραρισμα" στους δορυφορους που ενδιαφερουν...

  • με 1.25 θα επρεπε να βγαζεις αρκετα...


    εγω εκανα μια δοκιμη στα γρηγορα, μετα απο 3-4 "ακυρα" , πετυχα ενα στις 10Ε (και ανεβαζω τις φωτο)

    δες ομως αποκλιση σε σημα, σε σχεση με τα bbc (την συχνοτητα τους).

    αν θες κανεις μια δοκιμη να δεις (και συγκριτικα) σε τι κατασταση εισαι με το σημα



Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!