Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 394,112 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • μου εχει συμβει σε disecq1.0 η πορτα Α που συνδεω να δινει σημα σε αλλη πορτα π.χ 3 για δοκιμασε να παιξεις με τις πορτες και ασε την εισαγωγη 10 οπως ειναι εφοσον ειναι συνδεδεμενη η εξοδος του disecq1.0 στην εισοδο 10 του disecq1.1

    για παραδειγμα στον 19.2ε

    joftcdt.jpg[/url]

    Edited 3 times, last by harkan: Hello everyone, greetings from Turkey. Dieseq 1.1 settings should be as in the picture I added. Adjust all tuners accordingly. Whichever tuner is in, the dieseq command number should be the same. I have an uno4k device and I use satdreamgr. ().

  • ,


    Hello everyone, greetings from Turkey. Dieseq 1.1 settings should be as in the picture I added. Adjust all tuners accordingly. Whichever tuner is in, the dieseq command number should be the same. I have an uno4k device and I use satdreamgr.

  • harkan ευχαριστουμε για την συμμετοχη / απαντηση, αλλα προσπαθουμε να δουλεψουμε εναν συνδιασμο diseq 1.1 10 θεσεων , με ενα diseq 2.0 4ων θεσεων.


    οι δικες σου φωτογραφιες ειναι για συνδεση diseq 8 η 10 θεσεων, με 1.1



    thanks for your answer, but in our case, we are trying to combine an 10 inputs diseq 1.1 , with an 4 inputs 2.0 switch.

    your screens has only 1 switch 8 or 10 inputs in clear 1,1 protocol

  • εδω ο δικος μου...


    2 8αρια 1.1 , τα οποια καταληγουν σε ενα 1/2 κει μετα στον sf8008 , με το πιο κατω setup (ενδεικτικα απο εναν δορυφορο απο καθε διακοπτη)




  • Yes, I used Google Converter because I don't know your language, it was wrong, I'm sorry, yes, I have 10 dieseq.

  • καλησπέρα παιδιά. κι ο δέκτης μου κουράστηκε κι εγώ κουράστηκα να τον κουράζω. για κάποιο λόγο αποφάσισε ότι δεν θέλει πάνω από 10 lnb.

    ό,τι κι αν δοκίμασα δε δούλεψε τίποτα. αγόρασα και 2/1 και το έκανα όπως το δικό σου georgeflu αλλά τότε δεν κατέβαζε ούτε από το 10άρι. δεν ξέρω μήπως είναι χαλασμένο το 8άρι αλλά μόνο του με 3 lnb απάνω του δούλεψε σαν 1.1.

    η μόνη στιγμή που δούλεψε ήταν στην πρώτη σύνδεση σαν πόρτα Β αλλά μου έδινε σήμα μόνο στο lnb 2. δεν πειράζει, έχω κρατήσει τις απαντήσεις σας (σας ευχαριστώ πολύ) κι όταν πάρω άλλο 8άρι θα ξαναδοκιμάσω.

  • το οπως το δικο μου, τεχνικα σημαινει οτι απο το 8αρι στο 4αρι , κι απο το 4αρι στον δεκτη...


    επισης, ζητησα πιο πισω, αν ειναι δυνατο, ενα link η μια φωτο, για το ποιο ακριβως ειναι το 8αρι σου (μπορει να το ειπαμε πιο πισω... αλλα γεραματα...ξεχναω)

  • Εγω θα ρωτήσω κάτι εντελώς άσχετο. Συνέβει κάτι με τον 1.9; Γιατί όλες οι συχνότητες λαμβάνονται πλεον με φουλ σημα.

  • senos

    Για να αποκλείσουμε μια από τις δύο περιπτώσεις γιατί δεν δοκιμάζεις τον συνδυασμό DiSEqC 1.1 και 2.0 με τον άλλο δέκτη;

    Εκτός και αν το δοκίμασες και έχεις το ίδιο πρόβλημα οπότε πρέπει να εστιάσουμε προς κεραία μεριά.

  • Έχω μια κάρτα freesat από Ρουμανία με ισχύ έως τον Ιανουάριο του 25. Με το που ήρθε σεταρα ένα server στο Oscam για να τη διαβάσει ο internal reader ενός Vu plus solo και δούλεψε αν και έλεγε cardok (no entitlements). Λόγω αέρα είχα θέμα με το κάτοπτρο και ήταν off όλα για κάνα 5ημερο μέχρι να αντικαταστήσω το παλιό με ενα op125l. Σήμερα που τα έστησα δε λέει με τίποτα να δείξει εικόνα. Διαβάζει την κάρτα κανονικά, active για σχεδόν ένα χρόνο ακόμη αλλά not found.

    Καμιά ιδέα;

    Edited once, last by dvbgr ().

  • Καλησπέρα ...

    Θα ρωτήσω και εγώ κάτι ψιλοάσχετο όπως πάντα? 🙂

    Κάθε φορά που κάνω update to oscam (του Mohamed την έκδοση)

    Το κάνω update μεταφέροντας το ipk στο temp και μετά το κάνω εγκατάσταση από το μενού.

    Όμως αντί να επεγκαταστήσει την παλιά έκδοση και να την εξαφανίσει.

    Στην επιλογή του softcam μου κρατάει και τις προηγούμενες εκδόσεις σαν φαντάσματα.

    Δεν είναι λειτουργικά φυσικά απλά είναι εκεί!

    Με ποιον τρόπο τα εξαφανίζουν αυτά? Screen_Recording_20240218_175334_Gallery_1.mp4

  • Είχα επιτυχία και έκανα δουλεύει, έπιασα 13e και 16e στην αρχή, αλλά μετά τα πείραξα και τίποτα τα έχασα, έπιασα άπειρες φορές των astra με ισπανικά και γαλλικά κάπου καθώς εψαχνα 13α.

    Ποίο δεξιά με ένα βασικό πςδιομετρο δεν βρίσκω τίποτα.

    Κατά πόσο μετράει το κούνημα του πιάτου λίγο πάνω λίγο κάτω ?

  • atv? δες αν και αυτο εχει τα camscript στο etc/init.d

  • bountyhunter21

    Εγώ πηγαίνω etc/init.d και σβήνω εκεί μέσα το αρχείο (πχ softcam.OSCam_11732-r799), που μου εμφανίζεται στις δυνητικές επιλογές softcam, αλλά, στην πραγματικότητα, δεν υπάρχει.

    Στο openpli συμβαίνει σταθερά.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!