IPTV apps & ANDROID os

There are 51 replies in this Thread which was already clicked 11,454 times. The last Post () by jserv.

  • αν προκειται για παρα πολυ καινουρια ταινια λογικα δεν εχουν βγαλει ακομα υποτιτλους.δοκιμασες και σε καποια πιο παλια πχ του 2015-16 και παλι δεν εμφανιζει?

  • προσωπικα σε καινουρια εγκατασταση και σε κινητο και σε tv box μου βγαζει κατευθειαν ελληνικους subs χωρις να αλλαξω καποια ρυθμιση.για δες τοτε μηπως στα settings εκει που εχει ρυθμισεις για subtitles εχει καπου μια επιλογη choose subtitles language(s).μηπως δεν ειναι εκει επιλεγμενα τα ελληνικα η μηπως εχει επιλεγμενες και αλλες γλωσσες οποτε σου εμφανιζει αλλους υποτιτλους σαν προεπιλεγμενους.

  • Ειναι οκ τώρα,δεν είχε περάσει η επιλογή τον Greeksubs...αφησα μόνο αυτή κ έσβησα της υπόλοιπες...όλα οκ !!!

  • Καλησπερα παιδια,


    Άλλο ένα προγραματακι που κανει δουλεια για android (tv/boxes κτλ) ειναι το "Live Football Streaming" που δεν υπαρχει στο play (εφαγε ban) αλλα εαν το κατεβασετε το apk απο την σελιδα τους στο http://www.livefs.net/ δουλευει μια χαρα και υπαρχουν πολλα links την ημερα των αγωνων (cl,europa, κτλ) τα οποια ειναι και με natural sound.
    H ποιοτητα ειναι 720/1080 και δουλευουν μια χαρα.... :)

    Ελπιζω να βοηθησα.

    ΥΓ εγω το εχω σε android TV.

  • Πολυ καλο :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

  • μήπως ξέρεις αν υπάρχει σε κάποιο repository, ώστε να εγκαθίσταται μέσα σε περιβάλλον kodi??

    ευχαριστώ!

  • Γιάννη τι το θες το kodi που αργοπεθαίνει σβήνει?;

    άσε που εξαιτίας του έπρεπε να πάρει ο κάθε ενδιαφερόμενος δυνατό boxεράκι γιατί είναι βαρύ κι έχει απαιτήσεις σαν τις γκόμενες :)

  • πολύ καλό μπράβο που το ανέφερες

    να πουμε στον Γιάννη τον Μέγα διαχειριστή μας να το προσθέσει στη κατάλληλη θέση με τα χρήσιμα

    Μεταδόσεις Αθλητικών Γεγονότων


    έχουμε εργαστεί αρκετοί γι'αυτό & κάθε ένας σας, συμβάλει ακόμα περισσότερο για να έχουμε οργανωμένα & συγκροτημένα όλα όσα χρειαζόμαστε!

  • γιάννη μπορεί να αργοπεθαίνει το kodi αλλά η sony είναι android και προσωπικά δε με χαλάει να το έχω πάνω της.

  • αφού ξέρεις κι εγώ sony έχω φίλε. πλέον & philips με android η οποία πήγε στην version 7


    popcorn

    terrarium

    showbox

    stremio


    το kodi θα πάει φούντο θεωρώ γιατί το κυνήγησαν.

    εξάλλου ήταν ο λόγος που αρκετοί από μας αγοράζαν ισχυρότερες => ακριβότερες android συσκευές επειδή το kodi APP εχει απαιτήσεις.

    δεν λεω ότι δεν ειναι καλό, αλλά παραείναι βαρύ δεν συμφωνείς?

  • φοβερό ΑΡΡ για ALLinONE είναι πλέον το FreeFlix HQ pro

    http://www.mediafire.com/file/…od%5Bdlandroid.com%5D.apk


    ενσωματώνει ότι άλλα ΑΡΡs για ταινίες + αθλητικά μαζί

    συν ότι έχει παιδικά (όχι μεταγλωτισμενα ή υποτιτλισμένα) συν adults

    θα βρείτε επίσης ορισμένα ελληνικά & μερικά ΟΤΕ!! αλλά μην περιμένετε κάτι σταθερό

    αφού μιλάμε για τζαμπέ υλικό μην έχουμε κι απαιτήσεις :)


    επίσης έχει δυνατότητα να φορτώσεις λίστα m3u αρχειό ή m3u link (auto update)

  • ΠΩΣ <<ΣΥΝΕΦΕΡΟΥΜΕ>> 1 ANDROID TV BOX



    1st method


    • Go to Main Settings on your Android box
    • Select Other and then go to More Settings
    • Go to Backup And Reset
    • Click Factory Data Reset
    • Click Reset Device, then Erase Everything
    • The Android box will now restart and the TV box will be fixed.


    2nd method

    All Android boxes have a reset button or pinhole to reset and fix an Android box. you need to locate the reset pin/hole. This is a little pinhole that would be located either on one of the sides or under the bottom of the device. If you cannot find any pinhole or reset button, try looking in the AV port. Some Android boxes have a hidden reset pin hole located at the bottom of the AV port.

    • Locate the reset pin on the Android box
    • Hold the reset button in and power up the device (holding the pin all the time)
    • The Android box will now start in recovery mode
    • Click Wipe Data / Factory Reset (and confirm)
    • Click Reboot System Now
    • The Android box will now be fixed



    και έρχεται στα συγκαλά του :D

  • Καλημέρα σε όλο το φόρουμ.

    να γράψω ένα πρόβλημα που μου παρουσιάζεται με την εφαρμογή smart iptv σε samsung MU6122 smart tv.

    Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή (χωρίς αναβάθμιση της) και διανύω την δοκιμαστική εβδομάδα. (δεν έχω πληρώσει τα 5,5 ευρώ).

    Στέλνοντας τη playlist url (με πληρωμένη συνδρομή) στη τηλεόραση εμφανίζεται η λίστα και ανοίγουν τα κανάλια.

    Αφού τερματίσω την εφαρμογή, όταν τη ξανανοίγω μου βγάζει μήνυμα ΄΄url error΄΄ ή server out of connection΄΄.

    όποιος μπορεί ας δώσει τα φώτα του..

    ευχαριστώ!!

  • Γιάννη βασικά η samsung δεν είναι android :(


    όμως δες κατα πρώτον:


    ποιο ειναι το τελευταιο firmware της samsung γι'αυτο το μοντελο από το ελληνικό ή & ευρωπαϊκα site

    στο λέω γιατί με αυτόματο ή χειροκίνητο τρόπο καποιες φορές <κολλαγε> & αναγκαστικά περνάγαμε μεσω usb σε μερικά μοντελα που είχαν πρόβλημα


    μετά βεβαια πρεπει να αναθμίσεις το smart iptv

    δεν καταλαβα γιατι έγραψες: χωρις αναβάθμισή

    γιατί όχι


    μετά δοκίμασε να κατεβάσεις το m3u & να το μετατρέψεις με το convert του σε .txt (οχι m3u τροπο!)

    και δες πως θα παει...


    και μετά μιλάς με τον ρώσο

    οποίος πλέον έχει το site αυτο αν παρατήρησες

    https://siptv.app/mylist


    ενημέρωσέ με πώς πήγε....

  • έγραψα χωρίς αναβάθμιση γιατί αν θυμάμαι καλά, το καλοκαίρι παρουσιάστηκε κάποιο θέμα στις αναβαθμίσεις σε samsung tv σε σχέση με το smart iptv..τώρα δείχνει να πάει καλά.. θα ενημερώσω...

  • Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο πρόσθετο ή κάποια ρύθμιση για συσκευή vuduo που να γίνεται αυτόματο loop

    στα streams όταν αυτά "κολλάνε";

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!