P@werVU σε VU+

There are 235 replies in this Thread which was already clicked 27,728 times. The last Post () by nautilus7.

  • Με dcc το περνάς στη διαδρομή /tmp και κατόπιν πας στον δέκτη

    Μενού - Πρόσθετα - Διαχείριση λογισμικού - Εγκατάσταση τοπικής επέκτασης - Μνήμη /tmp

    μαρκάρεις το αρχείο και το εκτελείς με το κουμπί που λέει στο κάτω μέρος της οθόνης (νομίζω το πράσινο)

    Με dcc το περνάς στη διαδρομή /tmp και κατόπιν πας στον δέκτη

    Μενού - Πρόσθετα - Διαχείριση λογισμικού - Εγκατάσταση τοπικής επέκτασης - Μνήμη /tmp

    μαρκάρεις το αρχείο και το εκτελείς με το κουμπί που λέει στο κάτω μέρος της οθόνης (νομίζω το πράσινο)

    Το κανω οπως λες και μου γραφει προστεθηκαν 0 αφαιρεθηκαν 0

  • Αυτό μάλλον σημαίνει ότι ήδη υπάρχει μέσα, περασμένο προηγουμένως ίσως με telnet. Προχώρησε την υπόλοιπη διαδικασία, για την οποία θέλεις το pau και στο τέλος, από το αποτέλεσμα, θα δεις ν υπάρχει μέσα ή όχι.

    Η μέθοδος ελέγχου που σου προτείνω είναι λίγο "μπακάλικη" και υποθέτω ότι θα πρέπει να υπάρχει πιο "επιστημονικός" τρόπος, τον οποίο εγώ, λόγω έλλειψης πολλών γνώσεων, δεν γνωρίζω.

    Κάποιος από τα παιδιά εδώ μέσα, που είναι βαθείς γνώστες και βοηθάνε εμάς τους υπόλοιπους θα μπορέσει να σε βοηθήσει.

  • Με dcc το περνάς στη διαδρομή /tmp και κατόπιν πας στον δέκτη

    Μενού - Πρόσθετα - Διαχείριση λογισμικού - Εγκατάσταση τοπικής επέκτασης - Μνήμη /tmp

    μαρκάρεις το αρχείο και το εκτελείς με το κουμπί που λέει στο κάτω μέρος της οθόνης (νομίζω το πράσινο)

    Το κανω και ετσι και δεν τον δεχετε μου λεει οτι προστεθηκαν 0 ειμαι ετοιμοσ να τον πατησω τοκανω με telnet και μου λει οτι δεν μπορει να κανει εγκαταστασει

  • Με dcc το περνάς στη διαδρομή /tmp και κατόπιν πας στον δέκτη

    Μενού - Πρόσθετα - Διαχείριση λογισμικού - Εγκατάσταση τοπικής επέκτασης - Μνήμη /tmp

    μαρκάρεις το αρχείο και το εκτελείς με το κουμπί που λέει στο κάτω μέρος της οθόνης (νομίζω το πράσινο)

    Το κανω και ετσι και δεν τον δεχετε μου λεει οτι προστεθηκαν 0 ειμαι ετοιμοσ να τον πατησω τοκανω με telnet και μου λει οτι δεν μπορει να κανει εγκαταστασει

    βάλε το αρχειο σε usb stick στο box , και θα σου εμφανίσει το μήνυμα οτι υπάρχει "αρχειο για εγκατάσταση επέκτασης" , απο εκεί θα το κάνεις και 99,9 % θα στο περάσει

  • να το κανεις χειροκινητα ?


    με αυτα που εχει πιο κατω

    αλλα εισαι με pli???

    Λοιπον νεωτερα απο το μετωπο περασα χειροκινητα το pau και τα λοιπα και τωρα ειμαστε βλεπω υποτιτλους και που και που ανοιγη ενα καναλι ειτε στους 4,8 ειτε στα AFN ΣΤΟ 0,8 ΚΑΝΕΝΑ καμια καλη ιδεα τι μαλ---ια εχω κανει

  • να το κανεις χειροκινητα ?


    με αυτα που εχει πιο κατω

    αλλα εισαι με pli???

    Λοιπον νεωτερα απο το μετωπο περασα χειροκινητα το pau και τα λοιπα και τωρα ειμαστε βλεπω υποτιτλους και που και που ανοιγη ενα καναλι ειτε στους 4,8 ειτε στα AFN ΣΤΟ 0,8 ΚΑΝΕΝΑ καμια καλη ιδεα τι μαλ---ια εχω κανει

    διαβασε το πρωτο μυνημα και πειραματισου λιγο με τα "eit,ait,ecm" .

  • Το διαβασα και πειραματιστηκα σκοταδι μαυρο καμια βοηθεια ?????????????

  • πρεπει να δεις τα μπουκετα (ειναι 2)γιατι εχουνε μια διαφορα ,απο 4,8Ε το tlc ειναι αυτο που ανοιξες?

    και χρησιμοποιεί το vhannibal γιατι εχει καποια προβλημα για αυτα τα καναλια ???

    Εχεις καμμια ιδεα τι να κανω Ανοιξε καποια στιγμη και καναλι απο ANF
  • edision OS mini ή mega παιδιά!

    και για να μην πείτε ότι υποστηρίζουμε για κάποιο συμφέρον αυτήν την εταιρεία

    σας κάνει & ο dreambox για τα power vu που δεν απαιτεί εσωτερικό streaming (μπορείς & βλεπεις & το σημα στο κανάλι)

    όμως dreambox multimedia τις τιμες τις ξέρετε


    καλή συνέχεια :)


    δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποιος άλλος για power vu χωρίς ανάγκη εσωτερ στριμ...?

  • δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποιος άλλος για power vu χωρίς ανάγκη εσωτερ στριμ...?

    Mut@nt HD51 4K

    εργαλείο ε?


    αρα έχουμε


    MUT@NT HD51 4K


    €DISI0N mini & mega


    DR€@MB0X ολοι οι σύγχρονοι

  • για τους dreambox,νομιζω οτι οι παλαιοτερες παρτιδες,ειναι πιο αποδοτικες στο συγκεκριμενο θεμα. διαβαζω γενικοτερα στις ιστοσελιδες,οτι τα νεα μοντελα εχουν θεμα αν πας σε καναλι powervu και μετα επιστρεψεις σε αλλης κωδικοποιησης (θελει reboot)...

  • Ναι έτσι είναι σε DM900 αλλά βέβαια το reboot είναι θέμα δευτερολέπτων (7-8 δευτ.).


    Δεν πάυει όμως να 'ναι λίγο εκνευριστικό.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!