P@werVU σε VU+

There are 235 replies in this Thread which was already clicked 27,735 times. The last Post () by nautilus7.

  • να το κανεις χειροκινητα ?


    με αυτα που εχει πιο κατω

    αλλα εισαι με pli???

    Λοιπον νεωτερα απο το μετωπο περασα χειροκινητα το pau και τα λοιπα και τωρα ειμαστε βλεπω υποτιτλους και που και που ανοιγη ενα καναλι ειτε στους 4,8 ειτε στα AFN ΣΤΟ 0,8 ΚΑΝΕΝΑ καμια καλη ιδεα τι μαλ---ια εχω κανει

  • Φίλε pappikos194, έχω και εγώ τον solo se v1, ακολούθησα πιστά όσα έχουν ήδη γραφεί στο παλιό forum και βλέπω μια χαρά τα pvu με Openpli 4. Στο ecm fix delay έχω βάλει 650 και είναι ΟΚ. Μάλιστα, στο παλιό forum, με την βοήθεια του medousa89 ξεπέρασα το πρόβλημα που υπήρχε με τις ρυθμίσεις σε eit, ait, ecm ανάλογα με τον δορυφόρο που βλέπεις (0,8οw, 4,8οΕ ή 9οΕ).

    Δυστυχώς δεν είμαι τόσο βαθύς γνώστης όσο άλλοι φίλοι εδώ μέσα για να σε βοηθήσω άμεσα με το log που ανέβασες, αλλά σου λέω ότι ο δέκτης με openpli 4, oscam 11359 εγκατεστημένη μέσα από το image, με binary από 11391 περασμένο με dcc και SoftCam. Key του enigma1969 παίζει τα Pvu.

  • Φίλε pappikos194, έχω και εγώ τον solo se v1, ακολούθησα πιστά όσα έχουν ήδη γραφεί στο παλιό forum και βλέπω μια χαρά τα pvu με Openpli 4. Στο ecm fix delay έχω βάλει 650 και είναι ΟΚ. Μάλιστα, στο παλιό forum, με την βοήθεια του medousa89 ξεπέρασα το πρόβλημα που υπήρχε με τις ρυθμίσεις σε eit, ait, ecm ανάλογα με τον δορυφόρο που βλέπεις (0,8οw, 4,8οΕ ή 9οΕ).

    Δυστυχώς δεν είμαι τόσο βαθύς γνώστης όσο άλλοι φίλοι εδώ μέσα για να σε βοηθήσω άμεσα με το log που ανέβασες, αλλά σου λέω ότι ο δέκτης με openpli 4, oscam 11359 εγκατεστημένη μέσα από το image, με binary από 11391 περασμένο με dcc και SoftCam. Key του enigma1969 παίζει τα Pvu.

    Ευχαριστω ΠΟΛΥ θα το παλεψω και παλι ευχαριστω

  • η VU δυστυχως το χαβά της :)

  • το θεμα ειναι,οτι και να αλλαξει κατι,αυτο (οπως συμβαινει παντα) θα εχει να κανει με τα καινουρια προιοντα της εταιριας...

  • τα μαθατε? η να σας τα πω εγω? το πουλακι τελικα,αληθεια ελεγε...

    VU+ Drivers Update (duo2, solo2, solose, zero) 07.11.2017 - ! without stream relay !


    εχει μεινει βεβαια στην απ εξω η πρωτη παρτιδα (solo,duo,uno,ultimo),ισως αργοτερα,ισως οχι...


    p.s οι drivers εχουν ηδη ενσωματωθει στα satdreamgr λογισμικα,οποιος το χρησιμοποιει,online update, stream relay στο off και καλη διασκεδαση


  • except for DUO and SOLO, all VU+ models OK !


    update your device latest images


    apply your oscam-emu settings


    oscam.conf


    [streamrelay]
    stream_relay_enabled = 0


    [dvbapi]

    extended_cw_api = 1


    restart oscam


    and dont usage powervu streamed bouquets usage with normal channel zapping!



    have fun !

  • i did the same question and in the other thread...

    are there any drivers for uno and ultimo?

  • λοιπον... βλεπω στο repository drivers της vu+ οτι υπαρχουν drivers για ultimo και uno με ημερομηνια 30/10...

    αν τυχων εχει καποιος δεκτη και το δοκιμασε,η θελει/μπορει να δοκιμασει αν δουλευει κι εδω...με ενδιαφερει το αποτελεσμα (να εξυπηρετησω 1-2 φιλαρακια).

  • τελικα βρηκα ακρη και δοκιμασα εγω με τα χερακια μου. ultimo (και λογικα και uno μια και ιδια παρτιδα ειναι οι drivers) δυστυχως δεν παιζουν χωρις τη βοηθεια του stream relay...

  • Με την βοήθεια του φίλου japost εντοπίστηκαν οι drivers για τους δέκτες vu+ μέσα στο linuxsat-support. Τα αρχεία είναι σε μορφή .tar.gz. Θα μπορούσε κάποιος να εξηγήσει πως γίνεται η χειροκίνητη εγκατάσταση ενός τέτοιου αρχείου;

    Ευχαριστώ.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!