Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,559 replies in this Thread which was already clicked 88,719 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • καλημέρα. όπως αναμενόταν το παλιό usb wifi της samsung δε δούλεψε αλλά η λύση δόθηκε από ένα tp-link wifi to ethernet που δοκίμασα, το οποίο πήγε την ταχύτητα στο 80 με 90.

  • Γιατί έχω παρατηρήσει το εξής: δεν έχει σημασία άμα έχεις συνδεθεί σε πολλαπλά δίκτυα ασύρματα στον παρελθόν και δεν θυμάται/αποθηκεύευι τον κωδικό παρά μόνο θυμάται τον τελευταίο κωδικό που έχεις εισαγει από το τελευταίο δίκτυο που έχει συνδεθεί.


    Και επειδή τον κουβαλάω και σε κάποιους φίλους κάποιες φορές κάθε φορά το βάζο με το χέρι και είναι πάρα πολύ σπαστικό γιατί έχουν κάποια άπειρους χαρακτήρες.


    Έχεις δίκαιο, το σύστημα αποθηκεύει μόνο την τελευταία ρύθμιση δικτύου.


    Αλλά υπάρχει λύση χρησιμοποιώντας το AJPanel.

    Κάθε φορά που μεταφέρεις τον δέκτη αλλού και ρυθμίζεις το δίκτυο, κάνε ένα backup. Έτσι με επαναφορά των ρυθμίσεων μπορείς

    να έχεις τις προηγούμενες, χωρίς να χρειάζεται να τις πληκτρολογήσεις ξανά με το χέρι.


    Για να μην μπερδεύεσαι ποιο είναι ποιου, μπορείς να μετονομάσεις τα backup αρχεία, ώστε να τα βρίσκεις εύκολα.

    Προσοχή, τα αρχεία θα πρέπει υποχρεωτικά να αρχίζουν με network_backup. Κοίτα την εικόνα παρακάτω.

  • Κάποιοι θα με βρίσουν το μόνο σίγουρο. Βρε παιδιά κατεβάζετε την παρακάτω συχνότητα από τον 7e;


    7.0°E

    11163 H 7200

    4:2:2

    ID: Service_MENA_02

    CW: A5 EA 63 F2 57 60 00 B7

    Serie A TIM: Atalanta - Milan

  • ku band scalar ring || signal booster|| inverto lnb में scalar ring Installation - YouTube


    Υπάρχει αυτό στο youtube. Τον έχω ξανα δει τον συγκεκριμένο δαχτύλιο μόνο στην c band. Αν δουλεύει στην ku όπως δείχνει το βίντεο δεν ξέρω. Θα δείνατε εσείς 20€ (τόσο το βρήκα) για να το δοκιμάσετε;

  • Δεν νομίζω ότι έχω το πιάτο μου να λαμβάνει στο μέγιστο λόγω ότι ήταν τοποθετημένο εκεί!

    Πχ. όταν έχει αέρα δείχνει να έχει για πολύ παραπάνω στα feed ... οπότε το 2.40 πάει περίπατο!

    Εκτός και αν το ρυθμίσω σωστά για το 100% του ... κάποια στιγμή!

  • Καλησπέρα στα παιδιά ανέβηκα νωρίτερα στην ταράτσα για την τελευταία εκκρεμότητα να φέρω τον 0.8w στο 2.40.

    Χωρίς πεδιόμετρο ( το περιμένω 16/12 ) μάλλον πολύ αισιόδοξος. Πόσο πιο δεξία είναι επειδή έχω πάνω τις 7 ήδη ..

    Υπάρχει περίπτωση να έρχεται ο δορυφόρος πολύ χαμηλότερα στο ύψος απο εκεί που έχω τα lnb 7e, 10e τώρα?

  • Οταν λες δεξιά; Εννοεις οπως βλέπεις το πιάτο απο μπροστά; Αν ναι κάνεις λάθος. Στα παρακεντρα lnb πας ανάποδα με την θέση του δορυφόρου.

  • Τουλάχιστον IsN0G00d τελείωσα με το wave frontier έβαλα και τις 4.8e έτσι για το χαβαλέ βρήκα σιγά σιγά το σήμα ...

    Επίσης με το ίδιο lnb μου έρχονται και οι δυο δορυφόροι 45e-46e ... εκκρεμότητα ο 0.8 στο 2.40 και τέλος!

    Ναι απο μπροστά εννοώ ε τί δηλαδή είναι απο την άλλη αντίθετα απο εκει που έχω τα 7e, 10e?? στα αριστερά τους?

    Ασε να κανω λιγες ημερες υπομονη να ερθει το κινεζικο πεδιομετρο ... ερχεται απο ισπανια λογικα και πιο νωρις!

  • Κέντρο ποιον εχεις στο wave; Αν έχεις 19.2 ή 21.6 μπορείς να τον βγάλεις εκεί. Αν δεν σε ενδιαφέρει η Σκανδιναβία. Στην θέση σου πάντως θα έπαιζα με τον 4.8 σε αυτό το πιάτο.

    Edited once, last by IsN0G00d ().

  • Ξεχασέ το ούτε ο 1.9 έρχεται ίσα ίσα είναι εκτός όπως το έχω. Δεν πειράζει καλός είναι και στο 2.40 ο 0.8w

    Εχει feed και ευρωλίγκα εκεί.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!