oscam-emu και BISS

There are 324 replies in this Thread which was already clicked 36,727 times. The last Post () by vasilis1985.

  • τα καταφερα ολα και με την βοηθεια ενος φιλου που μου εστειλε τα καταλληλα αρχεια.

    σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

    δεν ξερω αν πρεπει να το γραψω εδω η καπου αλλου.

    Στον δορυφορο 10e με 1.80 πιατο Θεσσαλονικη δυσκολευομαι να πιασω καποια ισπανικα feeds,ενω φιλος απο πελλοπονησο τα ανοιγει πολυ ευκολα.

    φταιει το lnb μου μηπως?περιμενω μεσοβδομαδα ενα black ultra high gain.

    Επισης με 1.8 Θεσσαλονικη μπορω να πιασω τον δορυφορο 3w?και αν ναι πειτε μου μια συχνοτητα προσβασιμη.

  • για τον 3W βάσει των footprints μόνο τις δέσμες Εast Hemi και Εurope μπορείς να κατεβάσεις με 1,8 μ πιάτο στη Θεσσαλονίκη

    μπορείς να τσεκάρεις την 12516V βάσει αυτού του post:

    Strongest signal transponders list - helps finding sats

  • για 3w ρωταω γιατι σημερα ειχε ελληνικο feed αλλα δεν μπορουσα να το βρω.

    Σε ευχαριστω πολυ για το λινκ φιλε.

    Edited once, last by dalas ().

  • Παιδια,συγνωμη για τις ακολουθες ερωτησεις,αλλα ειμαι τελειως ασχετος.Αν καταλαβα καλα,για να δει κανενας ο.τι ανοιγει, χρειαζεται να βαλει ο ιδιος δυο reader στο oscar.server(ενα με τις πληροφοριες για αυτα που θελει να ανοιξει,οπως γραφονται ας πουμε στο levi-updater,κι ενα με τη C-line-που ακομα δεν καταλαβα τι ειναι και που τη βρισκει κανεις-,IP του Vu+ και Port-που επισης δεν καταλαβα,αν το βαζει κανεις οπως θελει η παιρνει την πληροφορια απο τον Vu+ -.Αν ποτε καταφερω να φτασω μεχρι εκει,ξαναχρειαζονται αυτες οι πληροφοριες πουθενα στο oscam.conf,η εκει μπορεις να βαλεις αυτα απο το Levi;Τα υπολοιπα oscam. χρειαζονται αλλαγες;Μπαινουνε μετα κατευθειαν στο etc/tuxbox/config η στο usr/bin;Εχω διαβασει σχετικες οδηγιες,αλλα ακομα δεν εβγαλα συμπερασμα.Αυτα προς το παρον,οι επομενες ερωτησεις θα ερθουνε μετα απο τις απαντησεις :-)

  • Levi45 Multicam Manager-μπορεις να το κατεβασεις απο εδω μεσα(με τα λινκ δε τα παω καλα)

  • δε νομιζω οτι χρειαζεσαι αυτο το levi... , μια εκδοση oscam-emu χρειαζεσαι,καταλληλη για τονν συνδιασμο δεκτη/image που εχεις.

    απο εκει και περα...

    oscam.server = το αρχειο που διαβαζει ο emulator (το oscam-emu)

    cline = γραμμη η οποια (συνηθως επι πληρωμη) θα σου δωσει προσβαση σε επιπλεον περιεχομενο

    ip του vu = η ip που εχε παρει ο δεκτης σου απο το router (εμφανιζεται μεσα στα μενου του)

    port = πορτα που χρησιμοποιει κατι (μαλλον για το oscam θα ηταν αυτη που διαβασες).

  • Αλλου εδω μου ειπανε,οτι αμα θελω μονο να δω τα καναλια χρειαζομαι μονο το oscarpowervu και τιποτα αλλο.Ισχυει;Κι αν ναι πως το ενεργοποιω στο δεκτη(το ανεβασα τωρα στο tmp και μετα μεσα απο τον δεκτη,αλλα δεν δουλευει);

  • φιλος,προσπαθεις να πας στα βαθια,χωρις να ξερεις μπανιο.

    το oscam-emu χρειαζεσαι,αλλα οχι οποιοδηποτε,ενα το οποιο να ειναι καταλληλο για τον δεκτη σου (arm αν δεν κανω λαθος) κα το image που χρησιμοποιεις.

    επισης, για να το κανεις εγκατασταση μεσω /tmp χρειαζεται να ειναι σε μορφη .ipk και να κανεις διαδικασια εγκαταστασης.

  • Μου ειπανε αλλου(εδω παντως),οτι το oscampowervu ειναι το καταλληλο και εκανα εγκατασταση-μονο που ειτε δεν ειναι το καταλληλο η δεν ειναι ενεργο για καποιο λογο.

  • Μου ειπανε αλλου(εδω παντως),οτι το oscampowervu ειναι το καταλληλο και εκανα εγκατασταση-μονο που ειτε δεν ειναι το καταλληλο η δεν ειναι ενεργο για καποιο λογο.

    φίλε λες & ξαναλές

    <<ΣΟΥ ΕΙΠΑΝΕ>>

    ευγενικά θα στο πω αφού σου λένε αυτοί που θεωρείς ότι γνωρίζουν ΤΟΤΕ γιατί δεν μίλας με αυτούς?;

    προσωπικά με ενοχλεί πολύ όταν λέτε ότι σας είπαν ακούσατε κάπου κλπ......ας σας το φτιάξουν ΚΙΟΛΑΣ

    αν είναι κάτι μυστικό ή πριβέ να το καταλάβω & πάμε ΡΜ τότε.......αλλά έτσι μόνο αρνητικά το βλέπω!

    ευχσριστώ για την κατανόηση.


    εμείς βλέπουμε αυτά που θέλουμε πάντως με τους τρόπους που σου ανέφεραν οι προλαλήσαντες (γραφόντες :) )

  • Απλως προσπαθω να πω,οτι δε το κανω εντελως στα κουτουρου,αλλα βεβαια εχεις δικιο.

  • εντελως στα κουτουρου μπορει να μην το κανεις,αλλα οταν προσπαθεις να κανεις κατι σχετικο με τους δεκτες,καλο ειναι απλα να ακους εναν (οποιον σε εμπνεει) . αν ρωτας 5-6,το πιθανοτερο ειναι οτι θα συ προτεινουν διαφορετικους τροπους (για το ιδιο αποτελεσμα,οπως και εγινε πιο πανω) και εσυ θα ακολουθεις μερικα βηματα απ ολους,χωρις να βγαζεις αποτελεσμα...

  • Ρωτησα αυτους προτου δω οτι υπαρχει ελληνικη γωνια κι ετσι εμπλεξα.Παντως αν φαινονταi τοσο λιγα καναλια με τις softcam,μαλλον θα αρχισω να ρωταω και για τους server...Παντως ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια-και μιλαω και ευχαριστως ελληνικα εδω στη 40χρονη ξενητεια.

  • επειδη δεν παρακολουθησα την συζητηση στις αλλες ενοτητες...

    ποια ειναι τα "λιγα" καναλια

    τι περιπου ψαχνεις?

    τι δεκτη (μπορει και να ειπαμε) χρησιμοποιεις? (vu+ ειναι σιγουρα,ποιο μοντελο?)

    ποιους δορυφορους λαμβανεις?

    image vti αν θυμαμαι...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!