oscam-emu και BISS

There are 324 replies in this Thread which was already clicked 36,643 times. The last Post () by vasilis1985.

  • καλησπερα παιδια ,δεν με αφηνει να κανω μεταφορα του αρχειου bin στο dcc.

    πως μπορω να το διορθωσω αυτο?υπαρχει καμια εντολη μεσω telnet?

  • καλησπερα παιδια ,δεν με αφηνει να κανω μεταφορα του αρχειου bin στο dcc.

    πως μπορω να το διορθωσω αυτο?υπαρχει καμια εντολη μεσω telnet?

    Πρεπει να κλεισεις το cam που τρεχει και η μεταφορα να γινει ως binary εγω χρησιμοποιω filezilla πηγαινεις transfer και επιλεγεις ως binary δεν το αφηνεις στο auto.

  • Πέρασα το openeight 6.7 στον octagon sf8008 το οποίο δεν έχει κανένα softcam/oscam-emu στα δικά του feeds, οπότε του πέρασα εγώ το "enigma2-softcams-oscam-all-images_11.572-emu-r798-arm+mips_all".

    Άνοιξα τον filezilla και βλέπω οτι τα περιεχόμενα του oscam-emu παραδόξως είναι χύμα μέσα στο etc/tuxbox/config (λείπει ο φάκελος oscam-emu) και επίσης στο webif τού δέκτη στον chrome λείπει το webif του oscam για τις σχετ. ρυθμίσεις.

    Κι ενώ έβαλα τις c-lines στον oscam server δεν λειτουργούν, ούτε μπορώ να βρώ τι φταίει.

    Έβαλα το πρόσθετο oscam status view, αλλά όταν το ανοίγω λέει οτι δεν μπορεί να συνδεθεί στο oscam webif, να βεβαιωθώ οτι είναι ενεργό και να ελέγξω τα server & port στην εγκατάσταση του πρόσθετου (πλήκτρο menu).

    Καμιά ιδέα παρακαλώ?

    δοκιμαζεις αυτο με telnet αλλα δεν ειναι το δικο του ...

    Code
    wget -O - -q http://updates.mynonpublic.com/oea/feed | bash

    αλλιως θα περασει αυτα που εχει το enigma2-softcams-oscam-all-images_11.572-emu-r798-arm+mips_all απο /tmp στις θέσεις τους

  • δοκιμαζεις αυτο με telnet αλλα δεν ειναι το δικο του ...

    Code
    wget -O - -q http://updates.mynonpublic.com/oea/feed | bash

    αλλιως θα περασει αυτα που εχει το enigma2-softcams-oscam-all-images_11.572-emu-r798-arm+mips_all απο /tmp στις θέσεις τους

    Η εντολή εκτελέστηκε μ' επιτυχία, αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

    (Το αρχείο .ipk ήταν ήδη εγκατεστημένο πριν την εντολή που μου έδωσες και έβαλε αυτά που είχε στις θέσεις τους -etc/tuxbox/config- αλλά χωρίς τον φάκελο oscam-emu, αν αυτό επιρρεάζει σε κάτι)

    octagon sf8008 4K combo

  • Σε ποιά ενότητα?

    Και εξ άλλου το πέρασα το softcam χειροκίνητα ("enigma2-softcams-oscam-all-images_11.572-emu-r798-arm+mips_all")

    Εννοείς κάποιο άλλο?

    Σ' ευχαριστώ πολύ που απαντάς τόσο γρήγορα πάντως.


    Υ.Γ. Μάλλον θα περάσω στη δοκιμή άλλης ομάδας. Ευχαριστώ και πάλι.

    octagon sf8008 4K combo

  • Σου ζητώ συγνώμη για τη βιασύνη μου, τελικά πριν πάω γι άλλα, διαπίστωσα οτι μετά την εφαρμογή της εντολής που μου σύστησες εμφανίστηκαν πολλά είδη softcam στη λήψη προσθέτων και αφού εγκατέστησα το oscam-trunk ήρθε το φως!

    Τώρα θα το δοκιμάσω σ' όλες γνωστές περιπτώσεις αποκρυπτογράφησης και θα δώ αν είναι ΟΚ, αν όχι θα πάω παρακάτω.

    Ευχαριστώ και πάλι.

    octagon sf8008 4K combo

  • παιδια καλησπερα μια απορια εχει σταματησει να βγαινουν καινουργιες εκδοσεις oscam-emu?

    εχει πολυ καιρο να βγει καποια καινουργια

  • Θα βγει όταν υπάρχει κάτι να προστεθεί φαντάζομαι. Αν δεν υπάρχει (π.χ. ο κώδικας για τα powervu δεν έχει διαρρεύσει) τότε γιατί να βγει oscam-emu;


    Σε διαβεβαιώ πάντως πως οι developers είναι ενεργοί και παρακολουθούν τις όποιες εξελίξεις...

  • Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς πως να βάλω το oscam στο μηχάνημα για να μπορώ να ξεκλειδώνω κανάλια με biss?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!