Digea & EΡΤ hellas sat 39°E

There are 1,629 replies in this Thread which was already clicked 225,491 times. The last Post () by magos21.

  • ,ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ!! ΕΧΩ ΕΝΑ ΔΕΚΤΗ COMANDER 8300 HD ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΜΕ ΣΤΙΚΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΝ HELLAS SAT 39, ERT KAI DIGEA!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!



  • Καλως ηρθες στην παρεα,φίλε μου.

    Για Commander,τελευταιες αναβαθμησεις ηταν,εαν δεν κανω λαθος, μεχρι το 2018.

    H Εταιρεία Comander δεν υπαρχη ,αλλο.

    Μονο χειροκινητα,στο ’’κρυφό’’ Menu.....εισαγωγη sid ....biss keys.

    Ετσι ειχα κανει σε εναν 8300,παλαιά για τα Digea 3.1E.,μεχρι που παρεδωσε το πνευμα του,

    και αντικατασταθηκε με εναν ,Δέκτη Enigma2.

  • Καλησπερα!!Εχω τον piccllino s2 t2 και παω να περασω την καινουρια αναβαθμιση για να ανοιξει τη digea hd στις 39 e

    Οταν παω να την περασω μου βγαζει μηνυμα οτι η εκδοση boot loader δεν ταιριαζει!!ξερεις κανεις τι πρεπει να κανω?

  • οποτε... θα επιλεξεις "πληρης και loader" για να προχωρησει η διαδικασια... και μετα θα ξαναστηστεις λιστες καναλιων...

  • κατεβαζεις και βαζεις σιγουρα το σωστο αρχειο, ετσι??? (και οχι κανα picollino s2 σκετο , η κανα picollo s2/t2/c )


    κανε μια δοκιμη να κατεβασεις καποιο παλαιοτερο, και περασε το με "πληρης και loader"

    και μετα ξαναδοκιμασε να περασεις αυτο...

  • Καλησπερα!!θα ηθελα να ευχαριστησω τον georgeflu για τη βοηθεια που μου εδωσε ωστε να μπορεσει να ανοιξει η digea στις 39 e

    τελικα περνουσα λαθος αναβαθμιση στο δεκτη για αυτο υπηρχε προβλημα!!Ευχαριστω για την βοηθεια!!

  • ΣΕ ΕΥΧΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ, ΟΛΑ ΟΚ!!

  • καλησπερα

    εχω ενα module diablo 2,1 light

    kai mia android tv me ci slot

    anagnorizete apo thn tv otan benei stin slot

    erotisi ean peraso ta biss keys ton kanalion tha pexoun i na min epixiriso kan

    euxaristo

    • Official Post

    :hmmmm:


    Για την σωστή λειτουργία της ελληνικής κοινότητας απαγορεύεται


    8. Να δημοσιεύουν μηνύματα γραμμένα με την λατινική γραμματοσειρά (Greeklish). Ο επίσημος τρόπος γραφής για όλους τους Έλληνες είναι οι ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ και όχι τα Greeklish. Τα Greeklish είναι και δυσανάγνωστα για πολύ κόσμο και πάρα πολλοί δεν τα διαβάζουν. Η χρήση επίσης των ελληνικών χαρακτήρων διευκολύνει την αναζήτηση των δημοσιεύσεων. Εξαιρούνται φυσικά αγγλικές λέξεις που εξυπηρετούν τη συζήτηση και η ορολογία, καθώς επιτρέπονται οι αναρτήσεις μόνο στη αγγλική γλώσσα από άλλα μέλη τα οποία δεν γνωρίζουν την ελληνική γλώσσα και θέλουν να συμμετέχουν στο ελληνικό τμήμα του φόρουμ.





  • Tα sd καναλια σίγουρα θα τα παιξει το θέμα ειναι τι γινεται με τα HD που δεν έχει flag νομιζω αξιζει να πειραματιστεις

  • γεια σας στην 10730 γιατι δεν εχω καθολου σημα στις 39 μοιρες ενω οι αλλες ειναι φουλ εχω picollino s2 και πως μπορω να αλλαξω που παμε στο μενου απο 8PSK QPSK.



  • Σε vu zero με sdr8 τελικα ειδα φως στα digea στις 39 βαζοντας το καινουριο softcam key και προσθετοντας στο dvbapi τα εξτρα που αναφερει ο φιλος στο μνμ #1148

  • Για τους κατοχους VU+Duo2,και με Image OBH 5.1....και απο τα προσθετα,κατεβαζουμε απο τα Softcams...το

    oscam_emu,.Τα καναλια της Digea,απο τον Hellasat 39E, ’’ανοιγουν’’,χωρίς καμμια αλλη επεξεργασία.(dvapi,keys,oscam confg....κτλ...κτλ..).

    Οπως εγραψα,πανω,ολα αυτα με Image OBH (Open Black Hole).

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!