περι SatDreamGr

There are 886 replies in this Thread which was already clicked 77,062 times. The last Post () by xristos1.

  • στην φωτο σου... ειναι οπως και στο αρχειο settings που μου ανεβασες...

    η δεν το αποθηκευσες... (η ηθελε init 4 και δεν το ανεφερα εγω...)

    εχεις κλειστες τις προεπιλεγμενες γλωσσες και ανοιχτο το "να προτιμωνται υποτιτλοι υπηρεσιας"...


    δες την δικη μου φωτο και αλλαξε τις επιλογες σου ετσι...

    μετα πρασσινο κουμπι (για αποθηκευση) και restart.


    και πες μας τι εγινε...

  • Μετά το update στα power έχει χάσει την γλώσσα την ελληνική από τις ρυθμίσεις βγάζει την αραβική τι να κάνω άλλο update δεν έχει satdream6


    ολα οκ σαν τη δικη σου φωτο ευχαριστω καλο βραδυ

    49e4eb8886b15122fe7.jpg


    Update του ενιγμα εννοώ από τις ρυθμίσεις γλώσσας δεν υπάρχει ξαφνικά η ελληνική πως το εξηγείς αυτό δεν έκανα τπτ μόνο update

    :angear::laugh1:

  • να'ναι καλά ο Γιώργος!

    που πουλάνε & μούρη μερικοί

    τεσπα

  • καλησπερα στην παρέα μήπως μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες πως μπορεί να δουλέψει το hybrid σε ΕΡΤ και Όπεν με satdreamgr6; έχω δεκτή τον osmio4k έχω βάλει το opera browser όμως νομίζω ότι λείπει και κάτι άλλο για να ξεκινήσει...στο openatv πέρασα και ενα πρόγραμμα hbb ....και παίζει .αυτο το πρόγραμμα δεν μου το περνάει στο satdreamgr όμως. Γενικά με το hybrid που θέλω να περάσω στο satdream θέλω να μάθω εάν παίζει και το Όπεν hybrid επειδή στο openatv δεν μου δείχνει όλες της εικόνες...

  • Opera για aarch64 δεν νομίζω να υπάρχει και γενικά hbbtv για aarch64

    Αυτό που υπάρχει είναι μια κλεμμένη εφαρμογή από την vu σε κλειστό κώδικα σε user space 32bit που κάνει χρήση το openatv και μπορεί εκεί να έχεις την ΕΡΤ αφού πέρασαν και εκεί το patch για το AIT που είχε το pli .Για το open αν δεν κάνουν ενέργειες από το openatv δεν θα γίνει κάτι γιατί φαίνεται ότι το open κάνει χρήση hbbtv 2.0.2 ή 2.0.1 και hbbtv object carousel . Γιατί η πραγματική εφαρμογή της vu στα νυ με pli δουλεύει αλλά και εκεί λείπουν κάποια πρόσθετα τα οποία πιθανόν βάση προδιαγραφών τότε δεν υπήρχαν και προστέθηκαν αργότερα

  • και αν ισχύει το πιο κατω που αναφέρεται στο WebKit που ειναι η εφαρμογή στην vu για το hbbtv τοτε υποστηρίζει HbbTV 2.0.1 που ειναι του 2016 αρα το open μαλλον εχει την πιο νεα HbbTV 2.0.2

    Quote

    Chromium Blink and WebKit based browser SDKs for SoC vendors, smart TV platforms, manufacturers and middleware providers.

    HbbTV 1.5, HbbTV 2.0.1 and UK Freeview Play 2017


    ACCESS enables our customers to quickly and effectively launch devices where HbbTV based solutions are required. NetFront™ Browser Software Development Kits (SDKs) are market-leading, high performance HTML5-capable HbbTV browser solutions that enable SoC vendors, device manufacturers, middleware companies and operators to quickly and affordably provide HbbTV capable devices for standards based connected services.

  • αυτή είναι η εταιρεία https://icareus.com/hbbtv-solutions/ που παρέχει το hbbtv στο open και στην ΕΡΤ

    https://www.hbbtv.org/wp-conte…TV-Guide-for-IBC-2019.pdf

  • SatDream.gr 6.0 το εβαλα σημερα στον VU+Solo SE ,στην αρχη με openmultiboot ,και μετα στην Flash,και στις δυο

    περιπτωσεις,μετα απο καποιες αναβαθμησεις και περασμα oscsm emu,,..ο Δέκτης σε επανεκινηση δεν κανει boot.

    Δοκημασα και τη 4.0 stable ,δεν εχει κανενα προβλημα,κανει boot ότι Cams & Plugins του περσαω,το μονο προβλημα

    ειναι ότι στα προσθετα μου βγαζει το μυνημα \\ Trascoding setup-no found.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!