OScam sky de

There are 347 replies in this Thread which was already clicked 54,719 times. The last Post () by georgeflu.

  • Να ρωτησω ρε παιδια.απο το μεσημερι που αλλαξα το oscam-emu παρατηρησα οτι δεν μου παιζουν τα επιγεια καναλια ειμαι με mio4k υπαρχει περιπτωση να επιρεαστηκε κατι απο την αλλαγη? Μου βγαζει μηνυμα υπηρεσια μη διαθεσιμη.ελεγξε τις υπηρεσειες του tuner


    Edit: ακυρο κατι ειχε πειραξει ο γερος μου,συγνωμη.αν θελετε διαγραψτε το μηνυμα.

  • Σ ενα άλλο φορουμ διαβαζω πως το sky de πάει σε pairing και η αλλαγή αυτή θα ολοκληρωθεί σε λίγες μέρες. Μένει να δούμε αν ειναι αλήθεια ή όχι.

  • disablecrccws = 1


    αυτο όταν βάζω στο global εχω μαυρο σε αρενα και αντ1europe...το οσκαμ εχει πρόβλημα.το έσβησα και τωρα παιζουν ...αφησα στο reader που ειναι για το sky de μονο αυτο:

    disablecrccws_only_for = 098C:000000;09C4:000000;098D:000000

    παιζουνε τα sky χωρίς κολλήματα.νομίζω φτανει στο reader


    Γενικά δεν ειναι pairing αυτο που εκανε ο sky....εχουνε πειράξει καποια CAID και για αυτο δεν ειχε εικόνα...αμα δειτε στο log το ξεκλειδωμα κανονικα γινόταν...ειναι ιδια περίπτωση που ειχαμε και με τα powervu στο 0.8w αμα δειτε το reader σας εχετε το ιδιο μεσα με το CAID 0e00 απλα ...και εκει μαυρο αλλα με ήχο.....

  • ναι χωρίς κολλήματα ...με μια οσκαμ απο τον Μάρτιο παιζει μια χαρα ...στο σερβιτορο πρεπει να μπει το disabl....=1 και στον πελάτη αυτο που εχω γράψει

  • φιλε τα αρενα 1.9e παιζουν μια χαρα με check το Skip CWs checksum test

    εχει θεμα ο σερβιτορος απο οτι εχω δει...δεν εχει κανει αλλαγες μεχρι τωρα

  • Επιβεβαιώνω και εγώ τον nautilus7. Το πρόβλημα το είχα, βάζοντας στο global το

    disablecrccws = 1

    στον Antenna Europe, που δεν έχει σχέση με σερβιτόρους, αλλά όχι στα arenasports (1,9oE), που έπαιζαν κανονικά.

    Όταν το αφαίρεσα, το φως επανήλθε στον Antenna Europe.

  • με λιγα λογια για να παιξουν τα bundesliga χρειαζετε η παραπανω εντολη μεσα στο αρχειο oscam.server ? αυτο που λετε global και reader τι ακριβως ειναι?

  • μια βοήθεια αν ξέρει κάποιος

    με oscam σε dreambox 800se sim 2.10 με pli

    όλα δούλευαν τέλεια. τώρα πριν δυο ημέρες δεν λειτουργεί

    η γραμμή cccam σε ολα τα πακετα. με άλλο cam πχ( cccam-mgcamd) δουλεύει.

    δοκίμασα αυτά που λέτε δεν ανοίγει τίποτα, ούτε digea,powrvu

    τι κάνω?

    μπορεί κάποιος να ανεβάσει αρχεία

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!